Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #7

Fantastic Four vol. 4 #7

Fantastic Four vol. 4 #7

"The Big Crunch!"

Postacie
Zapowiedź

• Widzieliśmy początek, pora więc zobaczyć i koniec.
• Co jednak, gdy to nie jest koniec wszystkiego?
• Co skrywa się dalej?

Streszczenie

Reed budzi się na pokładzie pozbawionego zasilania statku Czwórki, pytając, czy wszyscy są cali i zdrowi. Zauważa nieprzytomnego Franklina, krwawiącego z nosa i uszu. Gdy wraz z Sue dopada do syna, Johnny aktywuje swe moce, by zapewnić im nieco światła i ciepła. Wtedy Ben zauważa, że unoszą się nieopodal olbrzymiej stacji kosmicznej. Gdy przy niej dokują, mackowaty kosmita zwący się Yth wita ich u końca Wszechrzeczy.

Jakiś czas później. Gdy Franklin odzyskuje przytomność po tym, jak został ułożony w urządzeniu leczącym, Yth przyznaje, że nie jest on pierwszym Franklinem, z którym mieli do czynienia, na pewno jest jednak najmłodszym. Stwierdza, że im bardziej oddala się od swego właściwego miejsca w czasie, tym bardziej obciąża swoje ciało podczas używania swoich mocy. Zauważa też, że coś dzieje się z Thingiem. Reed prosi, by nie mówić o tym przy dzieciach. Gdy Sue roztacza wokół nich barierę, Yth ujawnia, że odkryli, że podróżnicy się "rozkładają" – podczas, gdy komórki Reeda ulegają degeneracji, coś atakuje umysł Bena. Gdy Grimm pyta, czy Reed od początku o tym wiedział, ten przyznaje, że zdawał sobie sprawę, co się dzieje z nim samym, nie mógł być jednak pewien co do reszty zespołu, choć wiele podejrzewał. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie powinien był tego odkrywać i przeprasza. Wtedy Thing sugeruje, by zamiast o nim, porozmawiali o tym, dlaczego w ogóle tu trafili. Fantastic pyta więc gospodarza, czy przetrzymują jakiegoś więźnia.

Yth prowadzi Reeda do celi Blastaara, wyjaśniając, że kosmita pojawił się znikąd ponad półtora miliona lat wcześniej i rozpoczął siać zniszczenie. Richards ujawnia, że jego drużyna już wielokrotnie miała styczność z łotrem i pyta, czy kosmici zgodziliby się przekazać go Czwórce. Yth odmawia, stwierdzając, że zbrodnie dokonane przez Blastaara przez ostatnie eony nadal znajdują się w pamięci mieszkańców stacji, i to oni będą go sądzić. W takim razie Reed pyta, czy jego córka mogłaby skorzystać z warsztatu na pokładzie, na co kosmita się zgadza, ujawniając, że choć ludzkość jako rasa nie przetrwała długo, każdy słyszał o Valerii Richards.

Jakiś czas później. Podczas, gdy Val pracuje nad swoim tajnym projektem w warsztacie nanotechnologicznym, Ben pyta Sue, czy wie coś ona na temat tego, kiedy zostanie naprawiony ich statek. Stwierdza, że w związku z wszystkimi tymi podróżami w czasie nigdy nie jest pewien, ile właściwie minęło czasu, wie jednak, co ma zdarzyć się jutro, a Sue po chwili domyśla się, o co chodzi przyjacielowi. Wtedy docierają do hangaru, gdzie Reed i kosmici naprawiają – i ulepszają – statek Czwórki. Richards wykorzystuje sytuację, by spytać Ytha, czy oni planują się w jakiś sposób ewakuować, albo chociaż ocalić swoje dzieci. Ten odpiera, że zdecydowali się być świadkami końca Wszechświata i poczynili odpowiednie przygotowania. Częścią tych przygotowań była rezygnacja z potomstwa.

Wkrótce później. Valeria wyjaśnia zebranym kosmitom, że Blastaar, jako żywa bateria, jest zbyt niebezpieczny, żeby utrzymać go w teraźniejszości. Ujawnia, że już w dwudziestym wieku jej ojciec wynalazł urządzenie, dzięki któremu można pozbawić łotra energii, a ona właśnie zmodernizowała jego projekt. Proponuje, by zaimplementować jej urządzenie do już istniejących zabezpieczeń, tym samym niwelując zagrożenie ze strony Blastaara. Tymczasem Ben podchodzi do Reeda, chcąc porozmawiać z nim o jutrzejszym dniu. Richards zapewnia, że doskonale wie, co ten dzień znaczy dla przyjaciela i zapewnia, że go nie zawiedzie.

Jakiś czas później. Reed ostatni raz próbuje przekonać Ytha do przekazania więźnia. Ten jest nieugięty. Wtedy Franklin zwraca się do kosmity, po czym używa swoich mocy na zebranych, ci jednak niczego nie zauważają.

Jakiś czas później. Trybunał ogłasza uwięzionemu w pancerzu oskarżonemu, że za swoje zbrodnie przeciw rasom Wszechświata zostanie wysłany na początek czasu, gdzie będzie świadkiem narodzin Kosmosu. A potem stanie się pierwszą istotą w historii, która zginie. Odpowiedź skazańca jednak budzi podejrzenia kosmitów, straż rozrywa więc pancerz, w środku odnajdując Bena Grimma. Gdy prowadzą go do reszty drużyny, wsiadającej do zreperowanego statku, by dowiedzieć się, o co chodzi, Reed wyjaśnia, że aby ocalić swoje życia, Czwórka musiała uratować Blastaara. Dlatego też Franklin wykorzystał swoje moce, by tymczasowo "przyćmić" umysły zebranych, a wtedy podmienili kosmitę – którego przemycili na pokład dzięki mocom Sue – na Bena, który teraz teleportuje się na pokład statku za pomocą mechanizmów ukrytych w jego kamizelce. Wtedy Reed dziękuje za naprawienie statku i życzy wszystkim miłego końca Wszechświata, a w następnej chwili pojazd startuje. Wtedy uwalnia się Blastaar, noszący kamizelkę identyczną z tą Bena, Valeria więc teleportuje go prosto do Strefy Negatywnej. Gdy wszystko jest już rozwiązane, Reed pyta Bena, gdzie chce spędzić pozostałe dwadzieścia trzy godziny swego corocznego dnia w ludzkiej postaci, ten więc prosi, by przyjaciel zabrał go do domu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #7 Fantastic Four vol. 4 #7 Fantastic Four vol. 4 #7 Fantastic Four vol. 4 #7 Fantastic Four vol. 4 #7 Fantastic Four vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.