Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #6

FF vol. 2 #6

FF vol. 2 #6

"Save the Tiger"

Postacie
Zapowiedź

• Darla vs. Yancy Street.
• 'Nuff Said!

Streszczenie

Budynek Baxtera, ranek. Dragon Man zauważa, że Bentleya nie ma w pokoju, zaczyna więc przeszukiwać wieżowiec. Nigdzie nie odnajduje śladu po chłopaku.

Scotta nawiedza koszmar o śmierci Cassie. W końcu budzi go HERBIE. Mężczyzna chowa się w łazience i przeglądając zdjęcia swojej córki na telefonie zaczyna z "nią" rozmawiać. W końcu wychodzi do jadalni, gdzie ma miejsce zwyczajowe pandemonium. Podczas, gdy Ahura próbuje się dowiedzieć, gdzie jest jego matka, Shulkie wręcza Langowi i Darli najnowsze wydanie Daily Bugle, na którego pierwszej stronie pojawiły się zdjęcia piosenkarki przymierzającej najróżniejsze nakrycia głowy – ktoś najwyraźniej musiał zhackować jej telefon.

W kawiarence internetowej w mrocznej części miasta reporter poszukuje Yancy Street Gangu. W końcu podchodzi do niego trójka chłopaków, która przekazuje mu zdjęcia z telefonu Darli Deering, zapewniając, że dopóki udaje ona Thinga, oni będą robić z jej życia koszmar. Nikt bowiem nie ma prawa oczerniać dobrego imienia Bena Grimma – poza nimi, oczywiście.

Budynek Baxtera. Tong ogłasza pozostałym Moloidom, że nie jest w stanie dłużej udawać kogoś, kim tak naprawdę nie jest, i stwierdza, że w głębi serca jest dziewczynką. Pyta, czy jej bracia nadal ją zaakceptują, ci więc zapewniają, że tak jest i przytulają się do niej.

W innym miejscu budynku Scott decyduje, jak rozwiązać najnowsze kryzysy. Stwierdza, że systemy Budynku nie wykryły, by Medusa bądź Bentley go opuszczali i każe She-Hulk zabrać Ahurę na Attilan i sprawdzić, czy pozostali Inhumans wiedzą coś o zaginięciu ich królowej, po czym stwierdza, że będą musieli zabezpieczyć Darlę przed kolejnymi cyber-przestępstwami. Ta informuje, że musi się pojawić tego wieczoru w Carnegie Hall.

Tego wieczoru. Darla wita się ze swoimi fanami na scenie w sali koncertowej Carnegie Hall. Gdy zaczyna grać, z widowni zaczynają dochodzić gwizdy i wyzwiska, a wypełniający ją członkowie Yancy Street Gang w maskach Thinga zaczynają obrzucać ją warzywami. Upokorzona, piosenkarka zaczyna uciekać za kulisy. Tam nigdzie nie może znaleźć towarzyszącego jej do tej pory Scotta.

Attilan. She-Hulk próbuje wyjaśnić, że Medusa zniknęła, czego rodzina królewska Inhumans nie przyjmuje pozytywnie. W obronie Jen staje Ahura, który zaczyna telepatycznie porozumiewać się z ojcem. W końcu ogłasza, że Black Bolt pozwolił im wykorzystać Lockjawa w poszukiwaniach.

Darla dociera do kawiarenki internetowej w mrocznej części miasta, gdzie czeka już na nią Scott. Nim zdąży wyjaśnić, czemu opuścił ją podczas koncertu, do kafejki zaglądają też trzej członkowie Yancy Street Gangu, których Lang również zaprasza do siebie. Ujawnia, że zna ich imiona i stwierdza, że gdy zdecydowali się włamać się do telefonu jego przyjaciółki, przekroczyli pewną granicę. Gdy zauważył, że wszyscy na widowni w Carnegie Hall nosili bluzy z kapturami i plecaki, domyślił się, że coś jest nie tak – jak się okazało, hackerzy włamali się do systemu loterii i ustawili losowanie tak, by to członkowie Gangu zdobyli wszystkie wejściówki. Dlatego, gdy tylko zaczął się atak, on, zmniejszony do mrówczych rozmiarów, zaczął podążać za trójką z nich. Obserwując ich, dowiedział się wystarczająco dużo, by mieć nad nimi przewagę. Ujawnia, że wysłał ich loginy i hasła do konkurencyjnych hackerów, stron, które zaatakowali i gdzie jeszcze tylko mógł. Następnie wyjaśnia Darli, że Gang ma w zwyczaju uprzykrzać życie Thingowi, a gdy ta stwierdza, że nim nie jest, jeden z hackerów stwierdza, że właśnie dlatego obrali ją za swój cel – nie zamierzają pozwolić, by jakaś lafirynda zastąpiła ich arcywroga. Piosenkarka stwierdza, że nie chce zastąpić Grimma, próbuje tylko nikogo nie zawieść. Scott proponuje więc, by hackerzy atakowali dziewczynę nadal – niech ją wzmocnią, a wtedy zobaczą, jaką siłę w sobie skrywa.

Z powrotem w Budynku Baxtera Dragon Man informuje Scotta, że odkrył trzy zdezaktywowane roboty-strażników – jeden miał za zadanie pilnować Medusy, drugi – Bentleya, a trzeci miał za zadanie monitorować włamania. We wszystkich trzech odnalazł nadal poruszające się włosy królowej Inhumans. Zapytany dodaje, że She-Hulk jeszcze się z nimi nie skontaktowała. Lang stwierdza, że to jeszcze nie jest dowód, wtedy jednak cały wieżowiec zaczyna trząść się w posadach i po chwili przenosi się do Strefy Negatywnej.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #6 FF vol. 2 #6 FF vol. 2 #6 FF vol. 2 #6 FF vol. 2 #6 FF vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.