Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #8

FF vol. 2 #8

FF vol. 2 #8

"You Can't Go Home Again"

Postacie
Zapowiedź

• Wycieczka do serca Strefy Negatywnej.
• Scott Lang już stracił córkę... co się stanie, gdy postawi wszystko, by ratować Bentleya-23?
• Szokujące ujawnienie przeciwnika, który do tej pory pociągał za sznurki i nastawił rodzinę przeciwko rodzinie.
• Misja ratunkowa jakiej do tej pory nie widzieliście: FF kontra FF!

Streszczenie

Nowy Jork. Na swoje miejsce ze Strefy Negatywnej powraca Budynek Baxtera. Nikt nie zauważa, że Annihilus wykorzystał to, by przedostać się na Ziemię.

Latveria. Alex Power dowiaduje się o powrocie Zastępczej Czwórki i stwierdza, że powinien wrócić i upewnić się, że nic nie stało się dzieciom. Doom jednak powala go, stwierdzając, że teraz to on decyduje o tym, co chłopak będzie robił. Następnie zaciąga go do podziemi swego zamku, gdzie ujawnia zamkniętych w lochu rodziców Alexa. Nie widząc innego wyboru, Alex przysięga despocie wierność.

W Budynku Baxtera Scott wręcza Darli parę pierścionków – wynalazek Dragon Mana, pozwalający na łatwiejsze przenoszenie jej stroju Ms. Thing. Gdy dziewczyna przykłada je do siebie, zbroja formuje się wokół niej. Wtedy Ant-Man stwierdza, że skoro wszyscy są gotowi, pora wybrać się na spotkanie z Inhumans.

W Himalajach, w miejscu, w którym niegdyś leżał Attilan, odbywa się "sąd" nad Medusą, zarządzony przez samą królową w związku z ostatnimi wydarzeniami. Karnak stwierdza, że każdy ma jakiś słaby punkt, a Wizard wykorzystał jeden z jej. Medusa zauważa, że Luna jako pierwsza zauważyła, że coś jest z nią nie tak, ta ofiarowuje się więc pozostać przy swojej władczyni. Królowa nie jest jednak pewna, czy to wystarczy i inicjuje pradawny rytuał, pozwalający każdemu wypowiedzieć się bez żadnych konsekwencji.

W Budynku Baxtera, z pomocą Lockjawa, zjawiają się Bentley i Ahura. Klon Wizarda jest zdziwiony, że nikogo nie zastał w jadalni, wtedy jednak syn Black Bolta potyka się o linkę. Po chwili chłopcy zauważają, że reszta Future Foundation przygotowała na nich pułapki.

Himalaje. Gorgon zapewnia, że nikt jej nie wini, co więcej, rozumieją, że sama musi się winić za to, co się stało, i nie czekają na przeprosiny. Medusa przypomina więc, że naraziła na niebezpieczeństwo dzieci, a She-Hulk podchwytuje wątek, stwierdzając, że jej powrót do opieki nad ich uczniami nie jest dobrym pomysłem, Ant-Man jednak ucisza ją.

Ahura i Bentley przemierzają korytarze Budynku Baxtera szukając reszty klasy, w końcu trafiając na Artiego i Leecha, którzy proszą ich, by się nie ruszali i pytają, czy są teraz łotrami. Bentley przypomina więc, że od narodzin był łotrem, młodzi mutanci chcą jednak wiedzieć, czy jest nim w tej chwili. Bentley próbuje do nich podejść, on i Ahura zostają jednak oblani wodą, po czym, gdy Artie i Leech uciekają, atakują ich Wu i Vil. A potem rozpętuje się prawdziwe piekło.

Attilan. Do pokoju She-Hulk wchodzi Medusa, stwierdzając, że jeszcze nikt tak się do niej nie odzywał, na co Jen odpiera, że może więcej osób powinno mówić jej to, co mają na myśli, zamiast obawiać się majestatu. Królowa stwierdza, że są teraz na osobności i proponuje, żeby Zielona powiedziała, co o niej myśli, ta więc stwierdza, że jej nie ufa i nie sądzi, żeby jej skrucha była wystarczająca, by pozwolić jej na powrót do zespołu. Podchodzi do kobiety i zapewnia, że będzie ją obserwować, gdy jednak wytyka ją palcem, Medusa odpycha jej dłoń. A potem rozpętuje się prawdziwe piekło.

W Budynku Baxtera uczniowie Future Foundation rzucają się na Bentley'a i Ahurę, co w końcu zauważa Dragon Man. Gdy próbuje rozdzielić walczących, uwagę wszystkich zwraca niespodziewany gość.

Na Attilanie walka She-Hulk z Medusą trafia na korytarz, gdzie przez telefon rozmawia Ant-Man. Scott rozdziela walczące, informując, że do Budynku Baxtera właśnie wrócił Alex.

Jakiś czas później, Budynek Baxtera. W ambulatorium H.E.R.B.I.E. zajmujący się Johnem Stormem zauważają jakiś ruch, a po chwili stary Torch budzi się z krzykiem, spopielając wszystko wokół.

Latveria. Doctor Doom stwierdza, że spełniło się wszystko, co przewidział jego rozmówca, Kang. Młody Nathaniel Richards stwierdza jednak, że nie zostanie Kangiem jeszcze przez wiele lat i prosi, by jego przodek nazywał go "Kid Immortusem", na co towarzysząca mu Ravonna sugeruje, by porzucił przedrostek. Władca Latverii pyta, co wydarzy się teraz, a wtedy, jak na wezwanie, w oknie zjawia się Annihilus. Immortus stwierdza, że teraz pora przygotować się na początek końca...

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #8 FF vol. 2 #8 FF vol. 2 #8 FF vol. 2 #8 FF vol. 2 #8 FF vol. 2 #8 FF vol. 2 #8 FF vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.