Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers vol. 2 » Young Avengers vol. 2 #5

Young Avengers vol. 2 #5

Young Avengers vol. 2 #5

"The Art of Saving the World"

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy ktoś mówi "zrobiłem to pół godziny temu" znaczy to, że właśnie teraz nadchodzą epickie konsekwencje tej akcji.
• Czemu Loki to zrobił? Powiemy... no, częściowo.
• Miss America da komuś po zębach. Bo to w jej stylu.

Streszczenie

Young Avengers kontynuują walkę w Central Parku z kontrolowanymi przez Matkę dorosłymi. W całym tym zamieszaniu, Billy przedostaje się do statku Noh-Varra, gdzie chwyta jedną z jego broni i zaczyna celować sobie prosto w głowę. Wydaje mu się, że gdy umrze, zaklęcie przestanie działać, a Matka zniknie. Zanim jednak naciska spust, pojawia się Loki, który ratuje go i stwierdza, że najpierw czas na plan A, a nie B. 

Tymczasem Young Avengers, wciąż walczący z dorosłymi, zauważają, że coś zwiększyło ich moce, dzięki czemu łatwiej pokonują kontrolowane przez Matkę osoby. Okazuje się, ze to dzięki zaklęciu Lokiemu, który wyjaśnia na czym polega ich nowy plan: on ułatwia pokonanie tych istot, Wiccan go chroni, a reszta ma za zadanie pokonać rodziców Miss Americi i Marvel Boya. Gdy wszystko idzie zgodnie z wytycznymi, Loki zaczyna tracić kontrolę nad mocą. Gdy ta uwalnia się, dezintegruje dorosłych znajdujących się w promieniu kilkunastu metrów, a bóg kłamstw traci przytomność. To pozwala im na odwrót i ucieczkę do pojazdu Noh-Varra. Marvel Boy informuje, że jest on napędzany wyobraźnią i polecą tylko wtedy, gdy będą w to wierzyli. Mimo początkowych wątpliwości udaje im się uciec. Z pola walki znika też Matka, a pan Kaplan mówi żonie, że miał rację, iż jest to przepiękna noc na spacer po Central Parku i cieszy się, że nie tylko on to zauważył, pokazując na tłumy innych dorosłych. 

Młodzi bohaterowie lądują będąc w bezpiecznej odległości od zagrożenia. Loki, który odzyskuje przytomność, stara się zrozumieć działanie zaklęcia – są narażeni na atak własnych rodziców, gdy są blisko nich lub przebywają  w miejscu ich śmierci. Wyjątek stanowili rodzice Marvel Boya i Miss Americi, którzy ginąc w bliżej nieokreślonych częściach multiversum, mogli pojawić się gdzie chcieli. Billy pyta, co dalej i czy wrócą do miasta, gdy Loki odzyska siły i będzie w stanie ponownie pokonać rodziców. Ten jednak zaprzecza, chyba, że chcą go zabić z wycieńczenia. Proponuje trzymać się z dala od rodziców do czasu gdy coś wymyślą. Billy pyta więc, czy może do nich zadzwonić. Loki nie widzi problemu -  z powodu zaklęcia i tak go nie zrozumieją. Wtedy Kate pyta Noh-Varra, czy nie mógłby ich gdzieś jeszcze podwieźć zanim odleci. Marvel Boy odpiera, że zostanie na Ziemi i im pomoże. W międzyczasie Billy dzwoni do ojca i mówi, że przez jakiś czas go nie będzie. Ojciec stara się go przekonać do powrotu, Billy jednak przeprasza go i rozłącza się. Gdy kończy rozmowę przytula go Teddy, który zapewnia, że znajda jakieś rozwiązanie. Do rozmowy przyłącza się Kate, która przypomina, że po śmierci Cassie przyrzekli sobie, ze już nigdy nie będą robić niczego bohaterskiego. I mówi, że sama pomagała ostatnio oryginalnemu Hawkeye’owi. Billy zapewnia ją, że to nic złego – jest bohaterką i zawsze nią będzie, tak samo jak oni. Następnie dzięki zaklęciu przywdziewa swój nowy kostium, a potem wsiadają razem do pojazdu Marvel Boya i odlatują.  

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Young Avengers vol. 2 #5 Young Avengers vol. 2 #5 Young Avengers vol. 2 #5 Young Avengers vol. 2 #5 Young Avengers vol. 2 #5 Young Avengers vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.