Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 3 » Silver Surfer vol. 3 #35

Silver Surfer vol. 3 #35

Silver Surfer vol. 3 #35

"THE NAME IS THANOS!"

Postacie
Streszczenie

Thanos wyjaśnia Silver Surferowi, iż powrócił do świata żywych, a teraz wyjaśni mu dlaczego tak się stało. Wszystko sprowadza się do Wielkiej Nierównowagi. Jest to w opinii Pani Śmierć największe zagrożenie z jakim mierzy się ten Wszechświat. Thanos stwierdza, iż łatwiej będzie pokazać niż dokładnie wyjaśniać czym jest to zagadnienie. Zaprasza Surfera na pokład swojego latającego fotela, zapewniając, iż jego deska będzie bezpieczna w tym miejscu gdzie jest. Gdy bohater mówi do niego, że jeżeli to jest sztuczka by oddzielić go od deski, to poczuje jego moc. Po chwili znikają w promieniu teleportacyjnym.

Wściekły Surfer atakuje Thanosa zgodnie ze swoim ostrzeżeniem, po dotarciu do celu podróży. Bohater jest pod wrażeniem, że Thanos i jego latający fotel przyjęli atak jego mocy bez większego uszczerbku. Złoczyńca zaczyna wyjaśniać prawa jakimi rządzi się wszechświat i przypomina jedną z ostatecznych prawd: życie i śmierć są dwoma stronami tej samej monety. Jedno nie może istnieć bez drugiego. Silver Surfer postanawia wysłuchać co jego oponent ma do powiedzenia i zyskać na czasie. Okazuje się iż przybyli na Ziemię, by tu unaocznić Wielką Nierównowagę. Jednym z symptomów ma być przeludnienie planety, które jest po części spowodowane rozwojem medycyny i innych dziedzin nauki, przedłużających żywotność ludzi. Jest to według Thanosa przestępstwo. Silver Surfer protestuje przeciwko takiemu stwierdzeniu, którego nie przekonuje również odwiedzenie metra w godzinach szczytu w Tokyo. Ani tym bardziej odwiedzenie olbrzymiego wysypiska śmieci czy wizja przyszłości, w której ludzkie miasta są zniszczone przez działalność ludzi. Silver Surfer jest przekonany, że są ludzie, którzy nie dopuszczą do zniszczeń widocznych w wizji przyszłości. Thanos wyśmiewa jego optymizm. W końcu przenoszą się na powierzchnię planety Salaria. Thanos chce pokazać, że przeludnienie gatunkowe nie dotyczy tylko Ziemi. Według jego wyliczeń za 20 lat ta planeta nie będzie wstanie wyżywić olbrzymiej liczby mieszkańców. Wtedy rozpoczną się walki klanów, głód i kanibalizm. Raj zamieni się w piekło.

Po chwili Thanos i Silver Surfer przenoszą się w inne miejsce. Tam złoczyńca wyjaśnia, iż w ciągu kilku wieków mieszkańcy tego Uniwersum doprowadzą do swojego zniszczenia. Jego Pani Śmierć lubi dokonywać stałych żniw. Dlatego równowaga musi zostać przywrócona by uniknąć ekstremów. Silver Surfer pyta go, jak chce tego dokonać. Thanos wyjaśnia, że zabije 50% mieszkańców Wszechświata by przywrócić równowagę. Przez chwilę mężczyźni stoją w bezruchu. W końcu Silver Surfer oświadcza, iż to rozwiązanie jest zbyt ekstremalne i przeszkodzi mu w jego planach. W odpowiedzi słyszy, że nie tylko mu nie przeszkodzi, ale pomoże. Zaskoczony Surfer dowiaduje się, iż podczas pobytu na Ziemi bohater przeniósł na siebie zarazki nieszkodliwe dla Ziemian czy niego, ale zabójcze dla mieszkańców planety Salaria. A dzięki drobnej manipulacji w trakcie ich podróży w strumieniu czasu, teraz właśnie wyginęło 50% populacji planety. Sugeruje by Surfer wyruszył tam to może uratuje drugą połowę ludności. W tym właśnie momencie przybywa deska Surfera, która odnalazła swego pana. Bohater zdaje sobie sprawę, że musi wyruszyć szybko, i nie może teraz walczyć z Thanosem. Dzieje się dokładnie tak jak chciał złoczyńca. Thanos zaczyna śmiać się przerażająco głośno, aż jego głos w nienaturalny sposób dociera w głębię przestrzeni kosmicznej. Śmiech ten słyszy Chronos, który zdaje sobie sprawę, iż Thanos powrócił do świata żywych.

Na planecie Salaria Silver Surfer przekonuje się o ogromnych stosach martwych ciał. Postanawia działać szybko i produkuje dzięki swej mocy uniwersalne antyciało, które aplikuje jednemu z mieszkańców planety by je rozniósł i uleczył pozostałych. Patrząc na małego mieszkańca planety Surfer zdaje sobie sprawę, że to żniwo śmierci obciąża również jego duszę. Pozwolił przechytrzyć się Thanosowi. Teraz musi zrobić wszystko, by odpokutować za to co zrobił. Rozpocznie od wytropienia Thanosa, a gdy to się stanie musi zakończyć jego mordercze szaleństwo.

Epilog:
Chronos, ojciec Eternals of Titan, i zarazem ich Bóg, który porusza się obecnie po wyższym planie egzystencji, wystawia dłoń nad powierzchnią planety. Promień energii wbija się głęboko pod powierzchnię. Chronos decyduje, że musi powstrzymać Thanosa, który jest jego potomkiem. Aby to uczynić przyzywa ponownie istotę, której potęga pokona Thanosa. Jeżeli Thanos ponownie żyje, tak samo musi Drax the Destroyer!

Muskularna zielona istota w fioletowym stroju z peleryną, oraz dwiema złotymi bransoletami i złotym pasem z trupią czaszką z wściekłością przebija się na powierzchnię planety. Przybrawszy kipiącą agresją pozę, wypowiada jedno zdanie: gdzie jest Thanos?

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 3 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.