Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 3 » Silver Surfer vol. 3 #36

Silver Surfer vol. 3 #36

Silver Surfer vol. 3 #36

"THE LESSON?"

Postacie
Streszczenie

Silver Surfer leci na Ziemię. Nie zdaje sobie sprawy, iż jest obserwowany teraz, jak i podczas ostatnich dni, przez tajemniczego osobnika, który komentuje te wydarzenia. Celem podróży jest siedziba Avengers. Uruchomiwszy szereg alarmów spotyka na swojej drodze She-Hulk. Kobieta nie rozpoznaje Surfera i wymierza mu cios, który nie przynosi żadnego skutku. Uspokaja ją Kapitan Ameryka, który przedstawia jej gościa i sugeruje by o nim przeczytała w bazie komputerowej.

Silver Surfer wyjaśnia Kapitanowi, iż szuka informacji o Thanosie tu, ponieważ ktoś mu kiedyś mówił o potyczce Avengers z tym złoczyńcą. Kapitan doprecyzowuje, że to nie była jedna potyczka a dwie wojny. Zastanawia się dlaczego Surfer pyta o tego złoczyńcę, skoro on nie żyje. Przybysz wyjaśnia, że Thanos wrócił do życia i planuje wymordować 50% populacji Wszechświata na polecenie swojej Pani Śmierci.

Rogers prezentuje Surferowi na monitorze komputera wszystkie walki z Thanosem i jakie okropności spowodował ten szaleniec. Ostatnia wojna z tym złoczyńcą zakończyła się zamienieniem go w kamień przez Adama Warlocka, który dokonał tego po śmierci, gdy jego duch powrócił poprzez Soul Gem by powstrzymać swojego mordercę. Wśród postaci na ekranie Surfer zwrócił uwagę mężczyznę w fioletowym kostiumie. Kapitan wyjaśnia, że to jeden z Tytanów imieniem Destroyer, o którym nie mają zbyt dużo informacji, ale wiedzą o jego śmierci lata temu. Rogers wysyła Surfera do Mentora, ojca Thanosa, który udzieli mu wszystkich niezbędnych informacji. Surfer wspomina, że spotkał już kiedyś mieszkańca Tytana, imieniem Eros. Kapitan dodaje przed odlotem Surfera, iż należał on kiedyś do Avengers.

Silver Surfer przemierza kosmos by szybko dotrzeć na Tytana. Jego podróż przerywa pojawienie się Impossible Mana, którego widok naprawdę go nie cieszy. Okazuje się, iż to on obserwował ostatnimi dniami Surfera, łącznie ze spotkaniem z Thanosem. Silver Surfer mówi mu, że nie ma teraz czasu na zabawę z nim bo musi powstrzymać szaleńca. Na nic to się nie zdaje, ponieważ kosmita zamienia się w placek ciasta i ląduje na twarzy Surfera. Impossible Man siedzi na desce Surfera, podczas gdy ten spada na powierzchnię Marsa. Kosmita dociera w końcu do Surfera z jego deską i wyjaśnia mu po co go zatrzymał. Okazuje się, iż wie o planach Thanosa i obawia się, że jest w tych 50% populacji Uniwersum, które złoczyńca chce wymordować. W jego opinii Silver Surfer jest w chwili obecnej w dość poważnym i agresywnym nastawieniu. Jednak do Thanosa wiele mu brakuje w tej materii. Jeśli zmierzy się z nim w takim humorze, to nie ma szans. Dlatego sugeruje by wyluzował i nabył radośniejszego nastawienia, które da mu przewagę.

Impossible Man zaczyna zmieniać kształty i atakować Surfera różnymi dowcipnymi zabiegami. Te rozwścieczają tylko bohatera. Dopiero po kolejnej rundzie radosnych ataków, zakończonych oblizaniem twarzy przez wielkiego zielonego psa, Surfer poddaje się i obiecuje zmianę swego nastawienia na mniej mroczne. Aby mieć pewność, że bohaterowi się poprawiło, kosmita zamienia dłoń w placek ciasta i staje naprzeciw Surfera. Ten podchwytuje zamysł i popycha ciasto na twarz Impossible Mana, który odlatując jest przekonany, że wykonał swoje zadanie.

Silver Surfer wsiada na swoją deskę i stwierdza, że choć kosmita jest szalony, to jednak jego punkt widzenia jest słuszny. Taki punkt jak na czubku jego głowy w kształcie jaja. Surfer sam jest zdziwiony, że zażartował.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 3 #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.