Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 3 » Silver Surfer vol. 3 #37

Silver Surfer vol. 3 #37

Silver Surfer vol. 3 #37

"A DESTRUCTIVE ENCOUNTED"

Postacie
Streszczenie

Silver Surfer przemierza kosmos zastanawiając się nad wydarzeniami ostatnich dni oraz nad sposobem namierzenia systemu teleportacyjnego Thanosa. Gdy w końcu udaje mu się wykryć ślad i za nim podążyć okazuje się, iż Thanos znów go przechytrzył, ponieważ ów ślad rozdzielił się na kilka ścieżek w kosmosie. Surfer jest przybity, że Thanos znów jest krok przed nim.

Tytan. Kilka godzin później. Mentor wyjaśnia Surferowi, że od dzieciństwa Thanos był bardzo przebiegły oraz przesiąknięty złem. Objawiło się to między innymi tym, że zabił własną matkę w wieku dziesięciu lat a później w równie okropny sposób młodą dziewczynę. Gdy w końcu odkryto jego zbrodnie uciekł na zewnętrzne granice galaktyki, gdzie rozwijał swoje panowanie nad wielką mocą jakiej był dziedzicem, przez ponad 80 lat. Po opanowaniu swej mocy w trudnych warunkach odległych planet powrócił na Tytana i zgotował piekło.

Tymczasem Eros zostaje zaalarmowany przez systemy bezpieczeństwa planety o zbliżającym się gościu. Porusza się bez statku, a jego sylwetka jest mu znajoma. Decyduje się szybko poinformować swego ojca Mentora.

Mentor uświadamia Surfera, że jego syn jest w stanie zrealizować plan zabicia połowy mieszkańców Wszechświata. Od zawsze był zafascynowany Śmiercią oraz służył jej wiernie. Wiąże go z nią niezrozumiały związek. Mentor dodaje, że jest tylko jeden sposób by powstrzymać szalone plany Thanosa. Silver Surfer musi zabić jego syna.

W tym momencie rozmowę Mentora i Surfera przerywa na chwilę wpadający do pomieszczenia Drax the Destroyer, którego próbuje powstrzymać Eros i ochrona. Bezskutecznie. Drax powtarza cały czas pytanie "gdzie jest Thanos?", jednak nie atakuje nikogo. Surfer rozpoznaje osobnika z nagrań Kapitana Ameryki. Jednak jego powtarzanie się zastanawia go. Mentor tłumaczy, że Drax został stworzony przez Chronosa jako kara dla Thanosa. Jest on połączeniem niekontrolowanego pragnienia Boga Tytanów do zniszczenia Thanosa oraz duszy zmarłego człowieka. Połączenie tych dwóch rzeczy zostało umiejscowione w potężnym ciele, które jest praktycznie niezniszczalne. Drax posiada coś w rodzaju szóstego zmysłu, który pozwalał mu odnaleźć Thanosa.

Rozmowa Mentora i Surfera zostaje ponownie przerwana gdy powtarzający się Drax nagle strzela wiązką energii w plecy bohatera. Wygląda na to, że pytanie Draxa było kierowane do Surfera, ponieważ wyczuł jego spotkanie z tym złoczyńcą. Mentor przypuszcza, że ograniczenia w wymowie są spowodowane tym, iż w ostatnim życiu Drax doznał uszkodzeń mózgu. Surfer ma już dość ataków Draxa i wymierza mu potężny cios, który potęguje dodatkowo atakiem swoją mocą. Wówczas Drax odzyskuje kontrolę nad zdolnościami lingwistycznymi i trochę się uspokaja. Wyjaśnia, iż wyczuwa, że Surfer spotka się niebawem ponownie z Thanosem i dlatego z nim pozostanie do tego czasu. Surfer odpowiada, że podróżuje sam i zaczyna żegnać się z Mentorem. Jednak Drax chwyta ku jego zdziwieniu koniec deski i nie jest wstanie się go pozbyć. Surfer próbuje pozbyć się go przelatując przez pas asteroid oraz słońce. Bezskutecznie. Bohater pyta się brutala czy on w ogóle czuje ból. Ten odpowiada, że jedyne co czuje to nieznikające pragnienie ujrzenia martwego Thanosa.

Silver Surfer postanowił zmienić swoją taktykę w stosunku do Draxa. Przypomina sobie sugestię Impossible Mana, że potrzebuje w życiu więcej humoru, więc teraz może tego spróbować. Proponuje Draxowi, że zabierze go na Ziemię gdzie są specjalne maszyny, które pomogą im znaleźć Thanosa. Uprzedza go jednak, że trzeba do nich cierpliwości, by uzyskać odpowiedź na pytanie. Po chwili docierają do siedziby Fantastic Four. Tam wita ich zdziwiony Human Torch i prowadzi do pokoju z telewizorem. Według Surfera ta maszyna informacyjna pomoże im odnaleźć Thanosa, ale potrwa to kilka godzin. Razem z Draxem siada na kanapie i oglądają wspólnie różne programy. Po pewnym czasie Surfer odwraca się na ułamek sekundy w kierunku Draxa, by po paru sekundach wykorzystać skupienie towarzysza na telewizji do błyskawicznej ewakuacji. Gdy Drax orientuje się, że Surfer zniknął jest już za późno, ponieważ Silver Surfer jest już w kosmosie, a na jego twarzy widnieje szeroki uśmiech.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 3 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.