Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #11

Deadpool vol. 3 #11

Deadpool vol. 3 #11

"Dare to be Deviled"

Postacie
Zapowiedź

• Konkluzja drugiej historii w nowej serii o Deadpoolu!
• Czy Wade może ufać piekłu, że dotrzyma ono warunków umowy?
• Czy wszyscy nowi przyjaciele Deadpoola skończą martwi przez niego?
• Czy kanapki z indykiem są lepsze od tych z szynką?
• 2 z tych 3 pytań znajdą swoje odpowiedzi!

Cytat

Deadpool: "You look great, B-T-Dubs. I can't believe you shot a baby out of you."
Jessica Jones: "GET OUT!!!"
Preston: "You're a horrible man. But you're right she really regained her figure. Good for her."

Streszczenie

Deadpool, instruowany przez agent Preston, przyrządza jej popisową potrawę dla jej rodziny – która siedzi związana przy stole. Po jakimś czasie na miejsce dociera zaproszony agent Adsit, który, widząc związanych Prestonów, wpada w panikę, Preston ujawnia więc coś, co tylko ona mogłaby wiedzieć – coś związanego z jego "asymetrycznością" [patrz galeria numeru – przyp. S_O]. Razem z Wadem agentka wyjaśnia, że przyjaciel musi znaleźć technologiczne rozwiązanie jej "problemu".

W Piekle Michael zabawia innych potępionych sztuczkami magicznymi, gdy nagle staje przed nim Mephisto – rozbawiony aferą z prezydentami i tym, że mag śmiał wypowiedzieć jego imię, daje mu możliwość zaimponowania mu. Stwierdza jednak, że doskonale wie, że Vetis próbuje przejąć kontrolę nad Piekłem, okazuje się jednak, że nie miał pojęcia o tym, że demon wykorzystuje ludzi, z którymi podpisał umowy, do przechowywania dodatkowej mocy.

Na Ziemi tymczasem Deadpool obserwuje swój kolejny cel – gdy jednak Luke Cage wraca do swego mieszkania, Jessica zauważa, że coś jest nie tak i uderza "męża" w twarz. To ujawnia jego prawdziwą tożsamość – zmiennokształtnego Bobby'ego "Blendera" Tisdella – gdy jednak do pokoju wpada Deadpool, zmiennokształtny przemienia się w Black Widow i zaczyna uciekać. Już na ulicy "Natasha" nasyła na najemnika patrol policji, a gdy Wade sobie z nimi radzi, gubi swój cel na Times Square. Próbuje rozpędzić tłum serią strzałów ostrzegawczych, staje się jednak celem jednego z przechodniów, broniącego zmienionego w cheerleaderkę Tisdella. Gdy Wade również i jego pokonuje, staje przed nim Daredevil, który powala go i oplata liną ze swojej laski. Widząc, że jego cel ucieka, Wade wyłamuje sobie palce, by się uwolnić, po czym, upewniwszy się, że nieopodal znajduje się szpital, strzela do przypadkowego przechodnia, zajmując tym Śmiałka. Po chwili dogania zmiennokształtnego, któremu skręca kark. Wtedy na miejscu zjawia się Vetis, który wysysa duszę i moc Tisdella, po czym ujawnia, że okłamał go i nadal zamierza zdobyć dusze Michaela i Deadpoola. Najemnik ujawnia więc, że już zabił maga i ukrył jego ciało, a słysząc to, demon wpada w szał. Przywołując swoje moce oświadcza, że kontrakty, które zawarł z pozostałymi zakazywały mu bezpośredniego ataku, umowa z Deadpoolem nie miała jednak takiej klauzuli.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #11 Deadpool vol. 3 #11 Deadpool vol. 3 #11 Deadpool vol. 3 #11 Deadpool vol. 3 #11 Deadpool vol. 3 #11 Deadpool vol. 3 #11 Deadpool vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.