Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #9

FF vol. 2 #9

FF vol. 2 #9

"Last Splash"

Postacie
Zapowiedź

• Co się stało? Impreza basenowa!
• Z kim walczą? Impreza basenowa!
• Co otrzymujemy? Impreza basenowa!

Streszczenie

Bentley przedstawia reszcie klasy nakręcony przez siebie film – gdy She-Hulk zadała im jako pracę domową zapoznanie się z kulturą innego ucznia, on postanowił skupić się na Uharich – cichych i nieczęsto udzielających się mieszkańcach Starej Atlantydy. Za najlepszą ku temu okazję uznał przyjęcie basenowe, na które zostali zaproszeni przez Charlesa Cottę, właściciela Julian Enterpises i jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Na szczycie wieżowca-siedziby Julian Enterpises Charles Cotta wita przybyłych. Gdy dzieciaki wskakują do basenu, Bentley zaczyna wypytywać Moloidy o to, co myślą o Uharich. Tong stwierdza, że są oni intrygujący – pochodzą ze starożytnej kultury pełnej tradycji, a w dodatku należą do linii królewskiej, jednak zwykle nie integrują się z grupą. Nagle jednak zostaje oblana wodą przez Alexa, jej bracia ruszają więc na ratunek. Medusa próbuje tymczasem przekonać Ahurę, by dołączył do reszty, ten jednak nie jest zainteresowany zabawą, nie chce też zająć się stojącą samotnie i nie znającą nikogo innego Luną, którą przed bryzgami wody próbuje uchronić Dragon Man. Tymczasem królowa Inhumans zostaje zaproszona do gabinetu Cotty.

Tam przedsiębiorca dziękuje herosom za przybycie, język zaczyna mu się jednak plątać, gdy chce im wyjaśnić, czemu jest to takie ważne. W końcu przyznaje, że jest kosmitą, który podszywał się pod Juliusza Cezara i że w tamtych czasach Fantastyczna Czwórka uratowała mu życie [patrz Fantastic Four vol. 4 #5 – przyp. S_O], teraz więc chce się odwdzięczyć. John Storm rozpoznaje go i wita się ze starym przyjacielem, reszta drużyny nie jest jednak przekonana. Milioner ujawnia więc swój wehikuł czasu, po czym wyjaśnia, że spotkał się z Czwórką już po tym, jak wyruszyła w podróż w czasie i przestrzeni, a teraz chciałby pomóc w ich odnalezieniu.

Onome stwierdza, że Uhari są bardzo przyjacielscy, gdy już pozna się ich bliżej, nie umie jednak powiedzieć, które jest które. Dragon Man wie co prawda, że Wu to chłopak, a Vil jest dziewczyną, nie wskazuje jednak, które jest które, Bentley stwierdza więc, że izolując się, rybowaci uczniowie doprowadzili do tego, że nikt niczego o nich nie wie. Obserwujący go Uhari domyślają się, co robi klon Wizarda, stwierdzają jednak, że zamiast skupiać się na nich, powinien spojrzeć na resztę klasy, która w ich oczach zaczyna się rozpadać. Wodna bitwa tymczasem nabiera tempa, a otoczony Alex postanawia użyć jako tarczy niezadowolonego takim obrotem sprawy Artiego, który razi go wykreowanym piorunem. Ahura tymczasem, zdenerwowany ciągłym ochlapywaniem, w końcu ściąga koszulkę i rzuca się do wody.

Zaglądając do wnętrza pojazdu, Scott pyta, w jaki sposób Cotta nim steruje, ten więc ujawnia, że w rzeczywistości jest bytem gazowym. Zapewnia, że wszystkie pieniądze uzyskane przez jego przedsiębiorstwo zostaną poświęcone na ten cel, po czym ponownie wyjaśnia, że Fantastyczna Czwórka uratowała mu życie, choć powoli traciła kontrolę nad własnymi ciałami, dlatego chce pomóc w ich odnalezieniu. Sam nie może w tej chwili wrócić do przemierzania czasu, dodaje jednak, że podczas, gdy on może uczyć Future Foundation historii, piątka herosów może dokonać odpowiednich usprawnień i wyruszyć sama.

Bentley-narrator, ukazując chaos basenowej potyczki stwierdza, że być może Uhari mają rację – być może to oni są dziwakami, od których należy się izolować. Stwierdza, że gdyby mógł wybrać jedną super-moc, byłaby nią zdolność do wstrzymywania oddechu, by móc samemu również ukryć się w głębinach. Wtedy jednak na miejscu zjawiają się ich opiekunowie, którzy każą im się zbierać.

Nagrywana Vil stwierdza, że pewnego dnia zostanie Cesarzową Szczytu, a wtedy wszyscy oni, nawet o tym nie wiedząc, będą władani przez nią i jej brata. A w związku z tym to ona powinna uczyć się o nich. Wu dodaje, że widział zapierające dech w piersiach miejsca, które kiedyś będą należały do niego. Ludzie utracili zaś nawet siebie nawzajem.

Podczas, gdy trwa prezentacja Bentley'a, Scott kończy modyfikacje nad wehikułem czasu Cotty i stwierdza, że pora wyruszyć na pomoc Fantastycznej Czwórce.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #9 FF vol. 2 #9 FF vol. 2 #9 FF vol. 2 #9 FF vol. 2 #9 FF vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.