Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #251

The Spectacular Spider-Man #251

The Spectacular Spider-Man #251

"Son of the Hunter!" Part 1 of 3

Postacie
Streszczenie

Dom Parkerów. Mary Jane wraz ze swym mężem i ciocią Anną oglądają dziennik, w którym ponownie pokazują atak Spider-Mana na Normana Osborna. Film okraszony jest wywiadem z Osobrnem, w którym przypomina, iż mówił dziennikarzom, że Spider-Man pracuje dla jego wrogów i po części przez niego uciekł do Europy - aby on i jego rodzina byli bezpieczni. Zdenerwowany Peter ma dość szopki. Po wyłączeniu telewizora ciocia Anna mówi, że Spider-Man naprawdę jest złoczyńcą. Małżeństwo próbuje ją przekonać, że znają Osborna takim jaki jest naprawdę i jaką krzywdę wyrządził rodzinie. Anna jednak nie daje się przekonać i Peter odpuszcza.

Daily Bugle. Norman razem z Jamesonem i Robertsonem przyglądają się stronie tytułowej następnego numeru gazety. Gazeta oferuje milion dolarów za schwytanie Spider-Mana. Robbie wydaje się być sceptyczny. Gdy Jonah zaczyna się trochę łamać spotyka wzrok Normana, który go paraliżuje na chwilę. Jameson nagle z wściekłością uderza w stół i mówi, że to jest właściwa pierwsza strona. Gdy zadowolony Osborn wychodzi Robbie pyta starego przyjaciela dlaczego jest tak uległy wobec biznesmana. A gdy zapytuje czy ma on coś na niego widzi jedynie przybitą twarz Jamesona, który po chwili zbiera się w sobie i wykrzykuje, że muszą skupić się na Spider-Manie a nie Osbornie bo to on go zaatakował w szpitalu i wrobił jego syna. Gdy przyjaciel wychodzi z gabinetu, Jonah opuszcza głowę i wpatruje się w stół.

Uniwersytet Empire State. Peter i Mary Jane rozmawiają o wydarzeniach ostatniej nocy. Żona wspiera Petera i mówi, że też by tak postąpiła gdyby nosiła kostium i miała jego moce. Nie mogą panikować, a Peter musi znaleźć dowody na Green Goblina.

Bandyci po obrabowaniu banku zostają zaatakowani przez policję. Jednak złoczyńcy bez skrupułów zaczynają do nich strzelać byle uciec do samochodu. Przed jadącym samochodem dostrzegają jakiegoś mężczyznę. W pewnym momencie wskakuje na maskę i wyciąga przez przednią szybę kierowcę, a samochód wbija się w latarnię. Gdy mężczyźni wysiadają ich oczom ukazuje się Kraven the Hunter oraz jego lew. Bez trudu zostają schwytani i powieszeni w stalowej sieci na pobliskiej latarni. Przybyła na miejsce telewizja i policja widzą na pobliskim dachu Kravena, który wyraźnie mówi, że to jest prezent od niego.

Daily Bugle. Zamyślona Betty nie może skupić się na artykule. Cały czas myśli o powrocie Normana. Dopiero odwiedziny Flasha wybudzają ją z rozmyślań. Mężczyzna przyszedł ponieważ kobieta nie odpowiadała na jego telefony, choć obiecała mu pomóc. Gdy schodzą na dół Betty przyznaje, że bała się, ponieważ przez całe życie pomagała innym. Nie zawsze jej się to udawało. Teraz była przerażona, że znów zawiedzie. Flash mówi jej, że coś się wydarzyło, co spowodowało, iż zrozumiał, że jest alkoholikiem. Teraz to się zmieni. Dziś idzie zapisać się do poradni by pokonać rodzinne przypadłości. Kobieta rzuca się by go objąć. Mówi przy tym, że jest z niego dumna i go kocha. Gdy mężczyzna odchodzi pojawia się Norman, który przypadkiem słyszał całą rozmowę. Mówi, że bardzo mu się podoba postawa tego mężczyzny, który chce zwycięsko zmierzyć się ze swoimi demonami.

Uniwersytet. W kawiarni Peter i Mary Jane oglądają przypadkiem wiadomości, w których szeroko komentowany jest powrót Kravena. Peter po początkowym szoku przeprasza żonę i rusza zbadać sprawę.

Spider-Man przemierza ulice w poszukiwaniu śladu złoczyńcy. Zdaje sobie sprawę z tego, że to nie może być prawdziwy Kraven, co najwyżej Chameleon. Nagle jego pajęczy instynkt ostrzega go o niebezpieczeństwie. Łapie wystrzeloną w jego kierunku strzałkę. Wie do kogo należy. Gdy krzyczy by się pokazał po pobliskich dachach zaczyna skakać w jego kierunku wielki słoń, którego dosiada Kraven. Zaskoczony Spider-Man chwyta słonia za trąbę i zaczynają spadać w kierunku jednego z budynków. Po przebiciu się przez dach Spider-Manowi udaje się uskoczyć. Kraven mówi do bohatera, że owszem jest Kravinoffem, ale nie jest Chameleonem i rzuca mu pod nogi maskę tego złoczyńcy. Parker zaczyna czuć mętlik w głowie. Okazuje się, iż środkiem usypiającym była pokryta cała strzałka. Ostatkiem sił Spider-Man wymierza przeciwnikowi serię ciosów. Jednak ten w końcu odzyskuje przewagę i uderza Parkera kolbą pistoletu w głowę. Mówi przy tym, iż nazywa się Alyosha Kravinoff. Jest bratankiem Dmitriego oraz przyrodnim bratem Vladimira. Najważniejsze jednak jest to, że jest ostatnim żyjącym dzieckiem Sergeia Kravinoffa, którego Spider-Man znał jako Kravena. Celując do Spider-Mana ze strzelby złoczyńca mówi, że w przeciwieństwie do ojca, on używa prawdziwych kul. Następuje wystrzał ze strzelby w kierunku otumanionego Spider-Mana.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #251

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.