Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #252

The Spectacular Spider-Man #252

The Spectacular Spider-Man #252

"Son of the Hunter!" Part 2 of 3

Postacie
Streszczenie

Spider-Man stara się słuchać słów Kravena, jest jednak zbyt otumaniony. Gdy widzi, iż jego rozmówca pociąga za spust ostatkiem sił skacze, ale i tak zostaje postrzelony w lewę ramię. Nagle chwyta go swoją trąbą słoń i bohater nie jest w stanie się wyrwać z jego uścisku. Kraven mówi, iż teraz będą mogli w spokoju porozmawiać o jego ojcu, ponieważ tylko Spider-Man może mu o nim opowiedzieć najwięcej. Peter traci przytomność.

Norman Osborn spotyka się w swoim apartamencie z profesorem Muellerem. Ciepło wspomina czas jaki spędzili wspólnie w Europie dyskutując o jego pracy nad zrozumieniem natury cierpienia i strachu. Rozmówca jest równie pełen podziwu, tyle że w kwestii tego, jak Osborn przezwyciężył swój ból i cierpienie aby wymierzyć swoje emocje w kierunku otaczającego go świata. Przytacza przy tym swoje własne słowa: "Jedyny sposób przy przetrwać piekło, to stać się diabłem i sprowadzić piekło na wszystkich innych". Norman zgadza się z tym stwierdzeniem. Mówi profesorowi, że chce sfinansować mu pewien eksperyment by potwierdził swoje teorie. I przy okazji by mieć przy tym trochę zabawy. Wymawiając te słowa Osborn wyrywa odnóża pająka, którego dostrzegł na szafie.

Spider-Man budzi się i widzi, że znajduje się w posiadłości Kravinoffów. Tu gdzie stoczył swoją ostateczną bitwę z Kravenem. Najwyraźniej jego oryginalnego Kravena opatrzył mu ramię i czegoś chce. Przeciwnik w otoczeniu swoich wiernych zwierząt podchodzi do Parkera i daje mu kubek z napojem, który oczyści jego umysł z resztek substancji, która spowodowało jego sen. Nie wyczuwając zagrożenia Peter wypija napój. Alyosha po chwili zaczyna opowiadać bohaterowi o tym jak był wychowywany w afrykańskiej dżungli bez kontaktu ze światem zewnętrznym przez 21 lat swego życia. Towarzyszyły mu wierne zwierzęta. Dzięki ojcu miał zapewnione solidne wykształcenie z każdej dziedziny. Jednak to były tylko słowa i obrazki. Bez kontaktu ze światem człowieka. Jedyne co znał to świat bestii. Potrzebuje Spider-Mana by ten opowiedział mu o ojcu, którego widywał od czasu do czasu. Ma co prawda jego dzienniki, ale to nie to samo. Wie, że szaleństwo jakie zabiło matkę Sergeia, w końcu i jego dopadło. Spider-Man zaczyna opowiadać o starciach z Kravenem i o tym jak go z początku szanował. Po kilku walkach zaczął się zmieniać. Coś go odmieniło. W końcu doszło do ich ostatecznego starcia, podczas którego Kraven pochował przeciwnika żywcem i założywszy jego kostium starał się udowodnić, że jest lepszym herosem. I tak przez dwa tygodnie. A gdy w końcu się uwolnił musiał wybrać między ratowaniem Vermina a zemstą na Kravenie. Wybór był oczywisty. Gdy Spider-Man ratował Vermina, Kraven the Hunter odebrał sobie życie.

Nagle instynkt alarmuje Spider-Mana. Kraven wyczuwa również zagrożenie. Budynek został otoczony. Po chwili dochodzi do potężnej eksplozji, która niszczy większą część budynku. Na szczęście Parker i Kraven zdołali się ukryć. Śmierć poniosły zwierzęta Kravena, za wyjątkiem lwa, który został ranny. Mężczyźni zostają otoczeni przez plemiennych wojowników, którzy służą Calypso. Kobieta jest wściekła widząc współpracę syna jej ukochanego Kravena z mężczyzną odpowiedzialnym za jego śmierć. Rozpoczyna się walka. Kobieta wykorzystuje proszek, który rzuca na kolana Kravena, a następnie innym proszkiem powoduje utratę przytomności u Spider-Mana, który poddał się by kobieta nie zabiła Kravena.

Grizzly i Gibbon przemierzają ulice Nowego Jorku w nowiutkim samochodzie, które wygląda tak jak się nazywa: bearmobile. Mężczyźni, którzy uznali, iż będą bohaterami, patrolowanie miasta uważają za swój obowiązek. Niestety Grizzly zapomniał, że ich samochód nie przekształci się w łódź, gdy wylądują w rzece, i po chwili nowi herosi lądują na dnie rzeki.

Dom Parkerów. Mary Jane, widząc myjącą naczynia ciocię Annę, zdaje sobie sprawę, że za chwili znów będzie musiała wysłuchiwać pytań o nieobecność na kolacji Petera. Po krótkiej wymianie zdań MJ podnosi głos, miała dość przesłuchania. Po przeproszeniu za swe zachowanie, słyszy od cioci, że w końcu zrozumiała jaka jest prawda o jej Peterze. MJ jest w szoku.

Tymczasem na cmentarzu gdzie jest pochowany Kraven the Hunter dochodzi do niecodziennego zdarzenia. Syn Kravena oraz Spider-Man znajdują się w klatkach. Podchodzi do nich Calypso. Zaczynając tańczyć w rytm dźwięków wystukiwanych na bębnach, kobieta obsypuje mężczyzn proszkiem. Pod jego wpływem tracą nad sobą kontrolę i górę biorą zwierzęce instynkty. Po otwarciu klatek nakazuje mężczyzną walkę na śmierć i życie.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #252

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.