Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #11

FF vol. 2 #11

FF vol. 2 #11

"The Possible Boy"

Postacie
Zapowiedź

• Fiolet!
• Zieleń!
• Impossibletown!

Streszczenie

Zastępcza Czwórka wyrusza w wehikule czasu "Juliusza Cezara" do dnia, w którym rodzina Fantastycznych rozpoczęła swoją podróż. Gdy jednak zjawiają się na miejscu, dach Budynku Baxtera jest całkiem pusty... i zielono-fioletowy. Jak się okazuje, trafili do świata Impossible Mana.

Tymczasem, w prawdziwym Budynku Baxtera, Ahura, Alex, Bentley, Onome i Tong przekradają się wraz z Maximusem korytarzami, unikając patrolujących budynek HERBIE. Po ukryciu szalonego Inhumanina, przybywają na zajęcia prowadzone przez Cezara – Wstęp do Podbijania. Po jakimś czasie Maximus zaczyna nudzić się w ukryciu, łapie więc jednego z HERBIEch i, przebrany za robota, zaczyna krążyć po Budynku.

Po krótkiej potyczce z herosami, Impossible Man wyjaśnia, że słyszał, że Fantastyczni założyli własną szkołę i pyta, czy jego syn mógłby stać się ich uczniem. Dodaje, że pomimo tego, że nadał mu całkiem szalone imię, Adolf jest całkiem normalny. Z zamian obiecuje pomóc w odnalezieniu oryginalnej Czwórki, Scott zgadza się więc spróbować i udaje się do biblioteki, gdzie wyjaśnia chłopcu, czym jest Future Foundation i pyta, czy chciałby stać się częścią projektu. Gdy jednak Adolf dowiaduje się, że siedziba szkoły znajduje się w Nowym Jorku, odmawia, stwierdzając, że miasto jest zbyt niebezpieczne. Herosi, każdy na swój sposób, próbują przekonać go do zmiany zdania, chłopak jest jednak nieugięty, a gdy Scott chwyta go, dzieciak wpada w szał i więzi herosów w serii "ścian". Podczas, gdy pozostali próbują się przebić przez przeszkody, Medusa zwraca się bezpośrednio do Adolfa, stwierdzając, że rozumie, czemu się on boi, jego zachowanie jest jednak nieakceptowalne. Stwierdza, że Future Foundation mogłoby pomóc mu w odnalezieniu właściwego sposobu na okazywanie swych uczuć. Gdy Adolf odpiera, że czasem nienawidzi samego siebie, Medusa pyta, jakie jest jej zadanie, a gdy chłopiec nie rozumie pytania, kobieta wyjaśnia, że jest nauczycielką, superbohaterką, królową i matką – a te wszystkie jej aspekty łączy jej zadanie – ochrona dzieci. Zapewnia, że wszyscy czasem się boją, wszyscy się martwią, nie może to ich jednak powstrzymywać. Obiecuje, że pokaże mu, jak zwalczyć te uczucia. Jakiś czas później, gdy wszyscy są już wolni, a młody Adolf wsiadł już do pojazdu Czwórki, Impossible Man wyjaśnia, że oryginalna Fantastyczna Czwórka została wyrwana z ich rzeczywistości do alternatywnego Wszechświata. Stwierdza, że Nowa Czwórka będzie musiała sama zwalczyć nadchodzące zagrożenie, jest jednak pewien, że jego syn powinien w tym uczestniczyć.

W kuchni Budynku Baxtera Juliusz Cezar trafia na opróżniającego lodówkę Maximusa. Dowiedziawszy się, z kim ma do czynienia, wita go w drużynie, stwierdzając, że również jest zdobywcą.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #11 FF vol. 2 #11 FF vol. 2 #11 FF vol. 2 #11 FF vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.