Avalon » Serie komiksowe » Infinity » Infinity #2

Infinity #2

Postacie
Zapowiedź

• Zwycięstwo w kosmosie.
• Inhumans składają hołd.
• Tajemnice Thanosa.

Streszczenie

Na Peak, stacji-bazie S.W.O.R.D., agencji Thanosa przejmują kontrolę nad jednym z poziomów i zamykają się w kabinie z konsolą kontrolną. Nagle zauważają znajdującą się na zewnątrz agent Brand, która wysadza okno, wysyłając przeciwników w próżnię. Zamknąwszy wyrwę w kadłubie polem siłowym, dyrektorka agencji wraz z Sydrenem próbuje sprawdzić, co było celem zdrajców. Okazuje się, że przejęli kontrolę nad systemami namierzania stacji – a w następnym momencie na orbicie okołoziemskiej zjawia się flota Thanosa.

Podczas, gdy na świecie armie Thanosa terroryzują mieszkańców, na Attilanie zjawia się Corvus Glaive, który ogłasza się ambasadorem Thanosa. Oświadcza, że jego pan zna sekrety Black Bolta i ma pewne żądania. Gdy Medusa odpiera, że wielu taką śmiałość przepłaciło życiem, Corvus każe pokazać swojej "świcie", jak bardzo boją się śmierci – a ci, bez słowa, podrzynają sobie gardła. Następnie kosmita ogłasza, że Thanos pragnie jedynie niewielkiego trybutu – głów wszystkich Inhuman w wieku od 16 do 22 lat. Daje im jeden dzień namysłu i odchodzi.

Na orbicie planety agrokulturowej, Whaan Prime, grupa Avengers pod dowództwem Capa ewakuuje się z uszkodzonego podczas Bitwy o Korytarz Quincruisera na pokład flagowego okrętu Shi'ar, "Lilandry", gdzie dowiadują się od Smasher, że wszystkie sieci komunikacyjne dalekiego zasięgu zostały zagłuszone, nie wiedzą więc nic o losie załogi drugiego ziemskiego statku. Tymczasem Oracle i Mentor doradzają Gladiatorowi, jaki powinien być ich następny ruch, gdy nagle okręt wykrywa cztery jednostki wroga ścigające aliancki statek. Majestor nie zamierza jednak pozwolić flocie na pójście w rozsypkę i każe atakować. Zgromadzonym siłom udaje się zwalczyć napastnika, nie zauważają jednak zbliżających się do planety Alepha i jednego z rasy Ex Nihilo. Ten, zwący się Jerran Ko, lamentuje to, co musi zrobić na rozkaz swoich twórców, po czym, przybierając czarną barwę, wypuszcza ze swego ciała czarną chmurę, w co obserwujący wszystko "ziemski" Ex Nihilo nie może uwierzyć. Każe natychmiast rozpocząć ewakuację planety, która powoli umiera, pochłaniana przez falę zepsucia powstałą przez śmierć Jerrana Ko.

Na Attilanie Black Bolt wkracza do kieszonkowego Wszechświata odnalezionego przez Maximusa, gdzie przyzywa resztę Illuminati. Potajemnie obserwowany przez brata, przekazuje pozostałym herosom ultimatum Thanosa i ujawnia, że to tylko wybieg. Wręczając innym tajne zapisy władców Inhumans wyjaśnia, że Thanos chce zabić tylko jednego młodego Inhumanina – swego syna.

Autor: S_O

Galeria numeru

Infinity #2 Infinity #2 Infinity #2 Infinity #2 Infinity #2 Infinity #2 Infinity #2 Infinity #2 Infinity #2 Infinity #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.