Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #12

FF vol. 2 #12

FF vol. 2 #12

"Mind Mischief"

Postacie
Zapowiedź

• Hulk vs. Thing!
• Kiedy podział wśród dzieci FF narasta, okazuje się, że ich dorośli opiekunowie mają problemy między sobą.

Streszczenie

Scotta dręczy koszmarny sen, w którym zawodzi wszystkich i doprowadza do śmierci swojej córki. Gdy budzi się z krzykiem, Darla zagląda do jego pokoju i próbuje go uspokoić.

Maximus i Cezar dyskutują na temat tego, kto powinien mieć pierwszeństwo przy zdobywaniu świata, Rzymianin zauważa więc, że żaden z nich nie będzie miał na to szans, jeśli plany Dooma się powiodą. Zauważa jednak, że mają szansę na uniemożliwienie tego – jeśli Maximus zbuduje portal czasoprzestrzenny, dzięki któremu udałoby się im odnaleźć oryginalną Czwórkę, oni pokonają Dooma. Problem w tym, że plany urządzenia zna tylko John Storm – ta sama osoba, którą Inhumanin ma zabić. Ten jednak nie uważa tego za przeszkodę – najpierw zbuduje urządzenie, a potem zabije Torcha. Rozmowę tę obserwują dzięki technologii Kid Immortusa on, Ravonna i Doom. Victor stwierdza, że chęć zabicia Storma była tylko zachcianką i odchodzi, przybysz z przyszłości stwierdza jednak, że od początku wydarzenia miały się tak potoczyć.

Budynek Baxtera. Podczas, gdy pozostałe dzieciaki próbują znaleźć jakieś zajęcie dla Adolfa Impossible'a, w końcu dając mu kilka starych komiksów, Scott i Medusa dowiadują się o tym, że Maximus znajduje się w wieżowcu. Z Alexem tymczasem kontaktuje się Doom, oświadczając, że zainteresował go portal budowany przez Inhumanina i Storma, dlatego każe chłopakowi wykraść plany i zabić przybysza z przyszłości tak, jak mu nakazał.

Na dachu Budynku Scott i Darla obserwują budowę. Ant-Man stwierdza, że jeśli dobrze zrozumiał plany, albo portal zadziała zgodnie z oczekiwaniami, albo wcale, dziewczyna zapewnia więc, że wierzy w przywódcę. Jest gotowa go pocałować, romantyczny moment przerywa jednak gorąca kawa wylana na nogę Scotta.

Adolf, przeczytawszy stary numer Fantastic Four, oznajmia, że jego ojciec nie jest łotrem, pozostałe dzieciaki przybliżają mu więc teorię kolorów w strojach nadludzi – Impossible Man korzysta z zieleni i fioletu, dwóch barw pochodnych, jest więc zły. Adolf nie zgadza się z tym stwierdzeniem i zaczyna ścigać pozostałych, mijając ring, na którym Dragon Man testuje zdalne sterowanie stroju Darli. Po chwili przebiega obok telewizora, na którym Luna ogląda anime, i, przyciągnięty przez żywe kolory i wielkie oczy, dołącza się i proponuje, by zostali przyjaciółmi.

Gdy portal w końcu zostaje ukończony, całe Future Foundation zbiera się, by przywitać Czwórkę z powrotem. Obserwowani przez Dooma Alex i Maximus przygotowują się do ataku na obsługującego urządzenie Johna, gdy nagle wszyscy znikają...

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #12 FF vol. 2 #12 FF vol. 2 #12 FF vol. 2 #12 FF vol. 2 #12 FF vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.