Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Battle Of The Atom » X-Men: Battle Of The Atom #1

X-Men: Battle Of The Atom #1

Postacie
Zapowiedź

• Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość X-Men zderza się ze sobą w tym crossoverze z okazji ich 50-lecia. Podczas poszukiwań nowego mutanta, zdarza się coś naprawdę strasznego. Coś co wstrząśnie posadami czasu i przestrzeni. Jest to tak ważne, że X-Men przybywają z przyszłości z wiadomością: All-New X-Men muszą powrócić do przeszłości.
• Pierwsza z 10 części.

Cytat

Kitty: "Seriously, Cyclops, you think we've never had a food fight?"
Cyclops: "Are you encouraging him?"
Kitty: "Uh-oh."

Streszczenie

"Drogi Scott'cie Summersie, jeżeli czytasz tę wiadomość, to znaczy, że już wiesz, iż złamałam dzisiaj zasadę. Musiałam jednak. Musiałam zobaczyć to na własne oczy. Rzeczy były ostatnio zagmatwane dla wszystkich nas. Mutanci nie mają ostatnio chwili wytchnienia. Żyjemy w ciągłym chaosie.
Charlesa Xaviera nie ma już z nami. Oryginalni X-Men żyją w teraźniejszości, nie zważając na to, jak może to na nas wpłynąć na dłuższą metę. X-Meni są podzieleni w kwestii opieki nad nowymi mutantami, którzy pojawiają się na całym świecie, a ludzie w dalszym ciągu się nas boją i nienawidzą.
Po prostu musiałam zobaczyć. Użyłam swoich mocy, by zobaczyć przyszłość. Musiałam zobaczyć na własne oczy, że o przyszłość warto zawalczyć." Illyana Rasputin


Szkoła im. Jean Grey, obecnie. Jean nakazuje Bobby'emu przestać. Jego myśli o wywołaniu na stołówce bitwy na jedzenie są tak intensywne, że nawet nie musi się starać, by je odczytać. Kitty zapewnia ich, że nie byłoby to nowe wydarzenie. Ich rozmowę przerywa alarm w jej telefonie. Cerebro wykrył pojawienie się nowego mutanta, potężnego mutanta.

Phoenix, Arizona. Młodzi X-Men wraz z Shadowcat udają się na miejsce zdarzenia. Trafiają tam na Blake Schiel, która nazywa siebie Animax. Otoczona jest wszelkiej maści stworzeniami, które atakują wszystko i wszystkich dookoła. Jean prezentuje wszystkim jej wspomnienia. Okazuje się, że dziewczyna ma kryminalną przeszłość, a stworzenia są wytworem jej mocy. Kiedy piątka mutantów próbuje ją powstrzymać, niespodziewanie zostają otoczeni i zaatakowani przez Sentinele. Kitty, dzięki swojej umiejętności fazowania, ochrania ich przed atakiem. Scott zauważa uwięzionych cywilów. Kiedy rusza im z pomocą, jeden z robotów strzela w niego, przez co staje się podatny na kolejny atak. Niespodziewanie roboty zostają zniszczone przez wiązkę promieni. Okazuje się, że na miejscu zjawili się również Uncanny X-Men. I choć są z dwóch różnych obozów, postanawiają razem pokonać wspólnego wroga. Kiedy wydaje się, że sytuacja jest już opanowana, jeden z Sentineli oddaje strzał, który trafia bezpośrednio w młodszego Summersa. Jean nie wyczuwa jego pulsu, dlatego też Emma nakazuje Triage'owi, by spróbował go uleczyć. W tym samym czasie Hank zauważa, że nigdzie nie widać drugiego Scotta. Po kilku chwilach Chris przywraca Cyclopsa do życia, a jego starszy odpowiednik pojawia się z powrotem. Wygląda na to, że młody Summers był przez chwilę martwy, co spowodowało wymazanie z rzeczywistości jego obecnej wersji.

Szkoła im. Jean Grey. Kitty wraz z pozostałymi profesorami postanawiają odesłać oryginalnych X-Men z powrotem do przeszłości. Ich obecność w tym czasie jest zbyt niebezpieczna. Może spowodować katastrofalne zmiany. Scott przypomina, że właśnie w tym celu się tu znaleźli, żeby zmienić świat. Ich rozmowę przerywa aktywacja wehikułu czasu. Z jego wnętrza wyłaniają się X-Men z przyszłości, którzy zamierzają powstrzymać ich przed popełnieniem tragicznego błędu, który doprowadzi do wyginięcia ich gatunku.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

X-Men: Battle Of The Atom #1 X-Men: Battle Of The Atom #1 X-Men: Battle Of The Atom #1 X-Men: Battle Of The Atom #1 X-Men: Battle Of The Atom #1 X-Men: Battle Of The Atom #1 X-Men: Battle Of The Atom #1 X-Men: Battle Of The Atom #1 X-Men: Battle Of The Atom #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.