Avalon » Serie komiksowe » Infinity » Infinity #4

Infinity #4

Postacie
Zapowiedź

• Negocjacje upadku światów.
• Illuminati vs. Thanos.
• Thor: Bóg wojny.

Cytat

Budowniczy: "Humanity should have the good sense to know their story is over. Mankind should know they are done."
Thor: "And what if I am not just a man?"

Streszczenie

Na Hali Budowniczy łączy się z pozostałymi przedstawicielami swojej rasy, informując o ostatnich wydarzeniach. Kosmici decydują się wstrzymać zagłuszanie systemów komunikacyjnych, by transmitować kapitulację koalicji na cały Wszechświat.

W Grenlandii znajduje się ukryte miasto Orollan – osada założona przez Inhuman, których przodkowie opuścili Attilan podczas diaspory. Ród Lor, bo tak się oni nazywają, posiada jedynie jeden okruch kryształów Terrigenu, z którego korzysta tylko wybranych kilku przedstawicieli raz na pokolenie. W tym mieście mieszka również Thane, syn Thanosa, miejscowy doktor.

Tymczasem. Ruiny Attilanu opadają na Nowy Jork. Nie jest to jednak jedyny wynik pojedynku Black Bolta z Thanosem – głos króla uruchomił bowiem zbudowaną przez Maximusa Bombę Terrigenową, która podczas eksplozji związała cząsteczki Terrigenu z azotem, rozprowadzając go po całym świecie i doprowadzając do globalnej Terrigenezy. Wszyscy zawierający wśród swoich przodków Inhuman, a w swoich genach – gen Inhuman, zostają uwięzieni w kokonach, w których dokonuje się ich przemiana, czasem szybsza, czasem wolniejsza. Nie inaczej jest w Orollanie – jednak w tym mieście pierwsza manifestacja mocy Thane'a uśmierca pozostałych mieszkańców.

Z ruin Attilanu wyłania się Thanos. Zauważając również odkopującego się Black Bolta, rzuca się na niego i, nie zważając na jego ataki, żąda, by król ujawnił miejsce pobytu jego potomka. W końcu, widząc, że niczego w ten sposób nie wskóra, powala Black Bolta i postanawia sam odnaleźć syna.

Na Hali ląduje negocjator wyznaczony przez Captaina Americę – Thor. Ronan zatrzymuje go, prosząc, by pozbył się wszelkiego oręża, ten więc wyrzuca swój młot w przestrzeń kosmiczną. Stając przed Budowniczym Odinson przyznaje, że przybył ogłosić kapitulację sił koalicji, żąda jednak zapewnień dotrzymania warunków. Jedyne, co jednak otrzymuje to policzek od Budowniczego, który każe mu przed sobą klęknąć. Gdy Thor tak czyni, kosmita stwierdza, że ocalił tym gestem niezliczone życia, ale nie Ziemię. Dodaje, że ludzkość jest rakiem, pożerającym całe Multiversum i że należy się jej pozbyć, bo jej czas już minął, Thor przypomina więc, że nie jest człowiekiem. W następnej chwili wracający Mjolnir przebija ciało Budowniczego i wraca do ręki boga gromów, który dobija kosmitę, po czym zwracając się do Ronana pyta, czy zna wśród swych ludzi takich, którzy poświęciliby swe życia w walce o wolność, a ten w odpowiedzi wzywa do boju cały korpus Oskarżycieli. Obserwujący to z pokładu "Lilandry" Captain America stwierdza, że teraz czas na to, by wygrali tę wojnę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4 Infinity #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.