Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers vol. 2 » Secret Avengers vol. 2 #10

Secret Avengers vol. 2 #10

Secret Avengers vol. 2 #10

"Brooklyn" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Co zrobi S.H.I.E.L.D., kiedy Thanos uderzy?
• Maria Hill, Nick Fury i agent Coulson vs. inwazja!
• I o co chodzi z nowym członkiem Secret Avengers?

Cytat

Sarah [w myślach]: "I've changed my mind! This sucks. I don't want to be an Avenger. They can keep their stupid mansion."

Streszczenie

Park Slope, Brooklyn. Sarah Garza wydostaje się z kokonu, odkrywając, że jej skóra stała się trupio blada. Nagle przeszywają ją konwulsje i zaczyna się "świecić". W następnej chwili jej mieszkanie – i te okoliczne – pochłania eksplozja.

Wkrótce później, Helicarrier "Illiad". Raport o całym wydarzeniu otrzymuje Maria Hill. Dowiaduje się, że wybuch nie był wynikiem ataku kosmitów, lecz został wywołany przez jedną z nich – Sarah bowiem pracuje dla S.H.I.E.L.D. jako techniczna. Naukowiec dodaje, że zyskała moce w wyniku kontaktu z mgłami Terrigenu i że pracują nad kombinezonem, który pomoże jej kontrolować swoje moce. Hill radzi, by skontaktować się z Iron Patriotem, pewna, że Stark przygotował coś dokładnie na taką okazję, i wchodzi do celi, w której przetrzymywana jest Sarah. Tam bez ogródek stwierdza, że potrzebują jej mocy na polu bitwy i że ma pół godziny, by nauczyć się obsługiwać pancerz, który dla niej przygotowują.

Jakiś czas później. Z walczącymi z inwazją agentami Furym i Coulsonem łączy się Maria Hill, informując, że wysyłają im posiłki w postaci Iron Patriota i potężnej, ale niedoświadczonej nowej superpostaci. Tymczasem Rhodey instruuje Sarę w korzystaniu z jej nowego pancerza, który pobiera energię bezpośrednio od niej. Gdy dyrektorka S.H.I.E.L.D. udaje się rozwiązać kolejny problem związany z Inhumanami, Sarah wsiada do areochodu, podczas gdy Rhodes, wraz ze swymi dronami, leci za nią. Wkrótce docierają na pole bitwy, gdzie dziewczyna, mimo początkowego paraliżu i pewnych problemów z obsługą pancerza, szybko zaczyna powalać jednego kosmitę po drugim. W końcu bohaterom udaje się zagonić przeciwników w kozi róg, gdzie Sarah ich spopiela. Iron Patriot i jego drony zaczynają przeczesywać okolicę w poszukiwaniu niedobitków, nagle jednak zbroje tracą zasilanie i zaczynają opadać na agentów. Udaje im się uniknąć zmiażdżenia, wtedy jednak zostają oplątani kablami. Po chwili staje przed nimi kolejny Inhumanin, obwiniający agentów za inwazję.

Autor: S_O

Galeria numeru

Secret Avengers vol. 2 #10 Secret Avengers vol. 2 #10 Secret Avengers vol. 2 #10 Secret Avengers vol. 2 #10 Secret Avengers vol. 2 #10 Secret Avengers vol. 2 #10 Secret Avengers vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.