Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 4 » Fantastic Four vol. 4 #13

Fantastic Four vol. 4 #13

Fantastic Four vol. 4 #13

"The Fantastic Four are Doomed!" - part 1: "The Scorched Earth"

Postacie
Zapowiedź

• Fantastyczna Czwórka kończy tam, gdzie zaczęła... dosłownie.
• Uwięzieni w uniwersum rządzonym przez Doktora Dooma.
• Czy Stary John Storm miał rację od początku?
• Reed i Sue podejmują decyzję, która wpłynie na całą rodzinę Richardsów!

Streszczenie

Rok temu. Fantastic Four wyruszają w swoją podróż, pozostawiając Budynek Baxtera i uczniów Future Foundation pod opieką Scotta Langa. Oczekują oni powrotu drużyny, gdy jednak w końcu nad Budynkiem otwiera się portal, wypadają z niego Doctor Doom, Kang the Conqueror, Annihilus i ich armie.

Rok później. Bentley ucieka przed dronami Annihilusa, a gdy te w końcu do niego docierają, zostają spopielone przez Human Torcha. To jednak z kolei zwraca uwagę patrolujących okolicę Doombotów, które ruszają za Torchem i Bentleyem – uderzają jednak w pole siłowe Invisible Woman, a te, którym udaje się wyhamować, zostają zniszczone przez resztę Fantastycznej Czwórki, w której skład wchodzą Stevenson Storm, Mr. Fantastic, jego żona, Susan, jego brat, Johnny i przyjaciel, Ben Grimm, Thing.

Jakiś czas później, opuszczona baza S.H.I.E.L.D.. Stevenson programuje schwytanego Doombota, przygotowując się do ataku na bazę trzech łotrów – Budynek Baxtera. Zapewnia, że Marvel Girl będzie mogła wrócić do swojego czasu, gdy tylko im pomoże – jej stan jako przybysza z przeszłości, w połączeniu z urządzeniem na jej nadgarstku, czyni ją niewidzialną dla Kanga tak, jak stworzone przez niego pole chronalne ukryło Ziemię. Zapewnia, że wolałby nie narażać nikogo z zebranych – Ant-Mana, Bentley'a, Dragon Mana, Marvel Girl i Namora – ich zadanie jest jednak zbyt ważne, wszyscy więc będą musieli dać z siebie wszystko.

W Budynku Baxtera Kang wytyka Doomowi, że jego Doomboty pozwoliły uciec Czwórce, ten więc odpiera, że Conqueror, mimo swoich możliwości, nie był w stanie ich znaleźć – problem, na który on sam znalazł sposób. Nagle kontaktuje się z nim jeden z robotów, meldując, że schwytał Mr. Fantastica, neutralizując jego moce specjalnie zaprojektowanym inhibitorem. Gdy sprowadza jednak więźnia przed oblicze Victora, ten rozpoznaje, że nie ma do czynienia ze Stormem, lecz Scottem Langiem. Ant-Man zauważa, że inhibitor nie został zaprojektowany z myślą o jego mocach, po czym rośnie do gigantycznych rozmiarów. Reszta drużyny Fantastica wykorzystuje to, by zaatakować Budynek, a podczas gdy pozostali kupują im czas, Czwórka pędzi do centrum zasilania. Tam odnajdują generator pola chronalnego – oraz umieszczoną przy nim bombę, która zostanie aktywowana po jego zniszczeniu. Czwórka chwyta więc urządzenie, które wysyła w przestrzeń strumień energii o czterech rdzeniach, podczas gdy Johnny uderza strumieniem ognia w generator. Bomba eksploduje, a mimo pola siłowego stworzonego przez Sue promieniowanie przenika przez herosów. Po chwili na miejscu zjawia się Doom, oświadczając, że eksplozja pozbawiła Czwórkę ich mocy, a gdy Stevenson domyśla się, że dzięki Kangowi wiedział on o ataku, Doctor odpiera, że nie było to potrzebne – wystarczyło, by przekupił jednego z przyjaciół Fantastica. Następnie strzela wiązką energii w Johnny'ego, spopielając jego lewą dłoń i oko.

Na statku Fantastycznej Czwórki stary John Storm budzi się z krzykiem. Po chwili odkrywa, że nie tylko on krzyczy – kolejna "warstwa" ciała Thinga zaczyna bowiem się rozpadać. Reed próbuje pomóc przyjacielowi, traci jednak władzę nad swoimi elastycznymi rękami, a gdy do Bena dopada Johnny, parzy przyjaciela, straciwszy kontrolę nad swoimi mocami. Stary John zapewnia jednak, że wie, co się dzieje i że zna sposób na rozwiązanie ich dolegliwości – choć dopiero teraz mu się przypomniał. Problem w tym, że nawet, jeśli nie zginą, będą zgubieni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 4 #13 Fantastic Four vol. 4 #13 Fantastic Four vol. 4 #13 Fantastic Four vol. 4 #13 Fantastic Four vol. 4 #13 Fantastic Four vol. 4 #13 Fantastic Four vol. 4 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.