Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #13

FF vol. 2 #13

FF vol. 2 #13

"Moloid See, Moloid Do"

Postacie
Zapowiedź

• Doom the Annihilating Conqueror powstaje! Czy to początek końca?
• Kto podgląda siusiającego Watchera?
• Jaki przerażający sekret skrywa Underspace?

Streszczenie

W Latverii Kid Immortus wyjaśnia, że błysk podczas zniknięcia FF zakłócił pracę jego urządzeń, nie wie więc, co się stało i gdzie zniknęli herosi, gdy jednak Doom jest gotów go zabić, przyszły Kang przypomina, że nadal może być przydatny, Victor postanawia więc uwięzić Ravonnę, by w ten sposób zmotywować "wspólnika".

Zastępcza Czwórka, razem z uczniami Future Foundation i ich sprzymierzeńcami, trafia do dziwnego, "fioletowego" środowiska. Podczas, gdy pozostali zajmują się porażonym Johnem Stormem, Ant-Man, znacznie większy od pozostałych, chwyta Alexa Powera i Maximusa i więzi ich w słojach, po czym wyjaśnia, że znajdują się wewnątrz Impossible Mana, który przenosi ich w jedyne miejsce, w którym Doom nie będzie w stanie ich podglądać – domostwa Watchera na Księżycu. Gdy Uatu żąda, by opuścili oni to miejsce, Scott zaczyna grozić mu Ultimate Nullifierem. Watcher szybko rozpoznaje, że to jedynie atrapa, domyśla się też jednak, że Ant-Man używa jej, by "oszukać" jego "przełożonych" i poddaje się – a gdy na miejscu zjawia się Ulana, Obserwator-kobieta, ją również przekonuje do kapitulacji. Następnie Scott wysyła dzieciaki do zabawy na Niebieskiej Strefie Księżyca, samemu wypuszczając Alexa. Ujawnia, że wie, że chłopak był manipulowany przez Dooma, i potrafi to zrozumieć – dawał jednak zły przykład innym dzieciakom, a że jest dla nich kimś w rodzaju starszego brata, jest to niewybaczalne.

Tymczasem na powierzchni Księżyca Red Ghost i jego Super-Małpy przedzierają się przez pole chroniące bazę Watchera, wykorzystując osłabiający je impuls temporalny. Następnie przechodzi przez mgły pętli czasowych, w których, samemu nie będąc tego świadomym, rozdziela się na cztery alternatywne wersje. Podczas, gdy małpy odnajdują Moloidy bawiące się replikatorem żywności tworzącym tylko banany, każdy z Red Ghostów trafia na grupę dzieci, które przypominają im tego, który ostatnio doprowadził do jego upadku – Attumę, Impossible Mana, Mole Mana i Wizarda – i przystępują do odwrotu. Niedostatecznie szybko, bowiem dzieciaki z pomocą małp spuszczają im manto.

Watcherowie obserwują Ziemię, komentując, z jaką częstotliwością zjawiają się zagrożenia dla osnowy rzeczywistości i jaki ciężar ziemscy herosi noszą na swoich barkach. Ulana zauważa, że Uatu kocha Ziemian, a ten przyznaje jej rację – jakby byli jego własną rodziną. Tak, jak ona i dziecko, które w sobie nosi.

Ant-Man tymczasem rozmyśla nad tym, co powiedział Alexowi i dochodzi do wniosku, że również zawodził swoich podopiecznych, pozwalając, by zaślepiła go nienawiść do Dooma. Przeprasza Cassie, stwierdzając, że musi zająć się resztą swojej rodziny, po czym zwołuje wszystkich.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #13 FF vol. 2 #13 FF vol. 2 #13 FF vol. 2 #13 FF vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.