Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers vol. 2 » Secret Avengers vol. 2 #11

Secret Avengers vol. 2 #11

Secret Avengers vol. 2 #11

"Brooklyn" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Złomiarz Brooklynu!
• Czy nowy bohater wybierze pseudonim?
• A, i Fury, Coulson i Iron Patriot o włos od śmierci!

Streszczenie

Na Helicarrierze "Illiad" Hill żąda przywrócenia łączności z zespołem. W końcu technicznej udaje się podłączyć do jednej z dron Iron Patriota, dzięki czemu mogą obserwować sytuację. Ta nie wygląda zbyt pozytywnie – nowy przeciwnik stwierdza, że nikt nie prosił o ich pomoc, a gdy Fury próbuje wyjaśnić, że zostali wysłani do obrony miasta, mężczyzna odpiera, że za każdym razem, gdy miasto zostaje zaatakowane, celem są nadludzie, ale to zwykli mieszkańcy za to płacą. Tymczasem na miejsce docierają kolejni agenci, tracą jednak kontrolę nad aerochodem i rozbijają się o jedną z kamienic. To jednak najwyraźniej nadwyręża moce przeciwnika, mdleje on bowiem, uwalniając bohaterów z uścisku. Ci ukrywają się w pobliskim budynku, gdzie udaje im się ponownie połączyć z Helicarrierem. Hill informuje ich, że mają do czynienia z Gavrelem Achterem, pracownikiem miejskiego przedsiębiorstwa oczyszczania, który został przyjęty do szpitala po tym, jak uwolnił się z kokonu. Stwierdza, że ze względu na to, że jest zdezorientowany, powinni pojmać go żywcem, jeśli jednak nie będą mieli innego wyboru, pozwala Fury'emu na zlikwidowanie go. Sam mężczyzna tymczasem budzi się i zaczyna szukać agentów, Nick przedstawia więc pozostałym swój plan – wyjdzie naprzeciw Inhumaninowi, próbując go przekonać do ochłonięcia, jednocześnie jednak będzie próbował ustawić go tak, by Coulson był w stanie go zastrzelić, gdyby sprawy przybrały zły obrót. Ujawniwszy się Gavrelowi, Nick próbuje przemówić mu do rozsądku, ten jednak nie zamierza go słuchać i stwierdzając, że nikt nie prosił go o pomoc, atakuje agenta. Coulson strzela do Achtera, ten jednak odbija kule i ciska samochodem w stronę okna, z którego dobiegły strzały. Philowi i Rhodey'emu udaje się ewakuować, Sarah jednak jest sparaliżowana – na szczęście jednak jej moce niszczą auto, nim zdąży do niej dotrzeć. Wściekła, szarżuje na drugiego Inhumanina, gdy ten jednak ponownie traci przytomność, dziewczyna nie potrafi się zmusić do zadania ciosu. Wtedy jednak Fury strzela Gavrelowi w głowę, stwierdzając, że nie mógł ryzykować, że Inhumanin rozpocznie swój atak na nowo.

Jakiś czas później, z powrotem na pokładzie Helicarriera. Dyrektor Hill stwierdza, że Sarah zaskoczyła ich wszystkich i że poleci ją instytucji, która pomoże jej kontrolować moce. Agentka jednak sprzeciwia się, stwierdzając, że nie chce być bronią. Nie chce zabijać. Maria próbuje jej wyjaśnić, że nigdy nie jest to pierwsza metoda, po którą powinni sięgać, Sarah odpiera jednak, że nie chce mieć takiej odpowiedzialności. Stanowczo oświadcza, że nie chce wracać na pole bitwy, a Maria stwierdza, że zobaczy, czy uda jej się znaleźć jej nowe miejsce jako szeregowej agentce. Na razie jednak będzie musiała pozostać w zabezpieczającą przed eksplozjami celi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Secret Avengers vol. 2 #11 Secret Avengers vol. 2 #11 Secret Avengers vol. 2 #11 Secret Avengers vol. 2 #11 Secret Avengers vol. 2 #11 Secret Avengers vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.