Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #11

Nova vol. 5 #11

Nova vol. 5 #11

"Pawn Takes Night"

Postacie
Zapowiedź

• Nowy scenarzysta - Gerry Duggan!
• Śmiercionośne tajemnice Nova Corps ujawnione. Sam wolałby ich nie poznać.
• Początek epickiej odysei!

Cytat

Nova: "I bet Spider-Man's family never held him back like this."

Streszczenie

W przychodni w Carefree lekarz wyjaśnia, że to, co Sam uznał za ślepotę jest w istocie jedynie śniegiem optycznym, czymś całkowicie niegroźnym. Wysłuchawszy historii rodziny stwierdza, że mógł być wywołany stresem lub uderzeniem w głowę i wypisuje chłopaka. Gdy wychodzą, Sam zauważa, że jego matka nie zapłaciła za wizytę, ta zapewnia więc, że ureguluje rachunek i wysyła go do szkoły. Tam chłopak trafia na Carrie i Moffeta, który w swoim zwyczaju żartuje sobie z pracy jego ojca. Nawet nie minutę później obaj trafiają na dywanik do dyrektora Philbina. Pedagog stwierdza, że nie chce zawieszać Sama w prawach ucznia, bo przez to pojawiałby się w szkole jeszcze rzadziej, daje mu więc wybór – albo zapisze się do klubu szachowego, albo będzie zostawał po lekcjach, dopóki nie zdecyduje się tam zapisać. Następnie wysyła ucznia na lekcję geografii, gdzie Sam domyśla się, że plamy, które widzi, są pewnego rodzaju mapą i nie potrafi się powstrzymać przed okrzykiem radości. Wkrótce później udaje się na spotkanie klubu szachowego, gdzie prowadząca wyjaśnia znaczenie pionków, po czym wraca do domu. Tam pani Alexander każe opiekować się siostrą, samej udając się na rozmowy w sprawie pracy. Po jakimś czasie Samowi udaje się wmówić Kaelynn, że już pora na sen, po czym zaczyna trenować swoją celność w ogródku. Gdy kilka godzin później jego matka wraca, wyrusza w kosmos, nie wiedząc, że został z daleka zauważony przez domorosłych ufologów.

Już na orbicie zauważa, że "mapa" nakłada się na gwiazdy na niebie i wyrusza w stronę najbliższej z nich. Tam, na asteroidzie, odnajduje jednego ze "złotych" Novych – a przynajmniej jego ciało, oplecione pajęczyną. W następnej chwili zostaje zaatakowany przez olbrzymie pająki, szybko sobie jednak z nimi radzi i podchodzi do ciała. Gdy podnosi jego hełm, ten wyświetla ostatnie nagranie Millennianina [dwa szczeble poniżej Centuriona, jakby ktoś pytał – przyp. S_O] K'Thola, który przybył na "planetę", by uratować rozbitków ze statku, gdy jednak wrócił na powierzchnię, by odszukać ostatniego, został zaatakowany. W następnej chwili przez Samem staje stwór wielokrotnie większy od tych, z którymi walczył on wcześniej. Nova unika ataku i wzlatuje w powietrze, uderzając pełną mocą. Jakiś czas później, na ziemskim Księżycu, Sam jeszcze raz spogląda na mapę i dochodzi do wniosku, że każdy punkt na niej oznacza kolejnego martwego członka Nova Corps. Próbuje skontaktować się z kimkolwiek, kto jeszcze żyje, nie dostaje jednak odpowiedzi.

Tymczasem, na swoim statku gdzieś w Galaktyce Meloviańskiej, Cadivan wspomina czas, gdy zabił Novę, gdy jednak patrzy na hełm-trofeum, odkrywa, że zaczął on świecić. Domyśla się, że to znak, że we Wszechświecie jest więcej Novych – a to oznacza więcej trofeów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #11 Nova vol. 5 #11 Nova vol. 5 #11 Nova vol. 5 #11 Nova vol. 5 #11 Nova vol. 5 #11 Nova vol. 5 #11 Nova vol. 5 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.