Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #15

FF vol. 2 #15

FF vol. 2 #15

"Operation: Latveria"

Postacie
Zapowiedź

• Inwazja na Latverię: the Video Game!
• Czworo reprezentantów i kilkunastu dzieciaków kontra Dr. Doom.
• Doom the Annihilating Conqueror!
• Koniec gry.

Streszczenie

Zastępcza Czwórka przypuszcza atak na Latverię. Pierwszą falę stanowią skradzione roboty oraz egzoszkielety zdalnie sterowane przez uczniów Future Foundation. Wewnętrzna sieć Castle Doom oraz system obronny zamku zostaje tymczasem zhakowany przez Turga i Dragon Mana, podczas gdy Dakor rzuca czar uniemożliwiający Victorowi korzystanie z jego własnej magii – wykorzystując fakt, że Doctor Doom nie zgodziłby się na zapłacenie własną duszą za potęgę, której używa. Ahura i Alex Power tymczasem przebijają się do podziemi, skąd ratują państwo Power, Alex stwierdza jednak, że uwięziona Ravonna zasługuje na swój los – pomogła bowiem w uwięzieniu jego rodziców. Po ich zniknięciu dziewczyna jednak uwalnia się i teleportuje. Czwórka niszczy tymczasem stacje wzmacniające siłę zbroi Dooma.

Na Księżycu, podczas gdy Juliusz Cezar i Sun Tzu kłócą się o to, kto jest lepszym strategiem, Bentley piekli się o to, że jego "drużyna" składa się z samych słabych "graczy", udaje mu się jednak temu zaradzić dzięki połączeniu szantażu i napojów energetycznych. Sam też, znudzony Thing-botem, przejmuje kontrolę nad zrobotyzowanym Iron Manem.

Do latveriańskiej Ambasady w Nowym Jorku przybywają tymczasem Black Bolt i Triton, działając na podstawie informacji, jakoby byli tam uwięzieni zaginieni członkowie rodziny królewskiej. Po przebiciu się przez bramę i armię Doombotów i sobowtórów przeznaczonych do transferu jaźni odnajdują zmniejszonego Maximusa, który wyjaśnia, co wydarzyło się naprawdę – w związku z nagromadzeniem niewiarygodnych zdarzeń zostaje to jednak uznane za bełkot. Tymczasem inni członkowie rodziny królewskiej atakują placówki dyplomatyczne Latverii na całym świecie.

Czwórka tymczasem odnajduje w zamku "wysysacz energii" Dooma, Human Torch atakuje zaś gospodarza. Zostaje jednak szybko powalony, obserwujący to wszystko Scott Lang stwierdza jednak, że dobrze im idzie. W tym momencie jednak Uatu teleportuje się.

Tymczasem, w innym świecie [patrz Fantastic Four vol. 4 #14 – przyp. S_O] Fantastyczna Czwórka wysyła dzieci wraz z Lockjawem z powrotem do ich świata. W połowie "drogi" zostają jednak "zatrzymane" przez Ravonnę, która uwięziła ich między sekundami. Choć Valeria traci przytomność, Franklinowi, dzięki swoim mocom, udaje się pozostać przy zmysłach, Ravonna zapewnia więc, że jej "młodszej wersji" nic nie będzie.

Watcher zjawia się przed Doomem, Kid Immortus uznaje więc to za znak, że nadszedł czas na stanie się Anihilującym Zdobywcą i inicjuje połączenie. Świadomość Dooma jednak zwalcza świadomość młodego Kanga i to on przejmuje kontrolę nad ciałem. Następnie niszczy obserwujące go alternatywne wersje i więzi Immortusa i Annihilusa, po czym powala Uatu. Wtedy jednak na miejscu zjawiają się Medusa, Ms. Thing i She-Hulk, które przykładają do niego wysysacz energii. Sprzężenie zwrotne powala kobiety, a ledwo stojący na nogach Doom próbuje dostać się do urządzenia, by odzyskać moc. Na jego drodze staje jednak Ant-Man.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #15 FF vol. 2 #15 FF vol. 2 #15 FF vol. 2 #15 FF vol. 2 #15 FF vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.