Avalon » Serie komiksowe » All-New Marvel Now! Point One » All-New Marvel Now! Point One #1

All-New Marvel Now! Point One #1

Postacie
Zapowiedź

• Loki udaje się na misję dla Asgardu!
• Silver Surfer i Dawn doświadczają kosmicznych promieni Nautikos.
• Kree Pursuer i jej Oddziały Specjalne przygotowują się do inwazji na Ziemię.
• Black Widow na tajnej misji w Rosji.
• Indestructible Hulk, Cannonball i Sunspot.

Streszczenie

Na planecie Sin trwa turniej kosmicznego pokera o najwyższą stawkę. Wierząc, że ma zwycięską rękę, Snarrrdax obstawia klucz wykuty przez Asgardczyków, pozwalający na dalekie podróże w mgnieniu oka. Okazuje się jednak, że jego przeciwnik ma jeszcze lepsze karty, kosmita oskarża go więc o oszustwo. Loki oślepia więc wszystkich setkami kart wylatującymi z jego rękawów i porywa klucz, ozdobiony Raido – runą podróży.


"Girl on Board"

Postacie:
* Silver Surfer
* Dawn Greenwood

Silver Surfer zabiera Dawn na planetę Nautikos, gdzie trwa coroczny Festiwal Świateł. Gdy mieszkańcy zauważają byłego herolda Galactusa, ten postanawia pozostawić swą deskę i "ukryć" swą srebrną "skórę" wewnątrz swego ciała. Tego wieczora obserwują, razem z mieszkańcami planety i innymi przybyszami, unoszące się nad ich głowami Kosmiczne Płaszczki we wszystkich kolorach tęczy ["cosmic rays". Obawiam się, że gra słów jest nieprzetłumaczalna – przyp. S_O]. Nagle jednak publiczność zostaje zaatakowana przez piratów Kapitana Sharrra, Norrin przybiera więc postać Silver Surfera i przystępuje do walki. Pociski plazmowe nie robią mu krzywdy, odbijają się jednak od jego ciała i pędzą w kierunku publiki – w tym i Dawn – zostają jednak zatrzymane przez właśnie przybyłą deskę. Zostaje jednak postrzelona jedna z Płaszczek, poradziwszy sobie więc z piratami, Surfer dopada do niej i uzdrawia ją, korzystając z Power Cosmic. Dawn próbuje zapewnić innych, że Norrin jest dobrym człowiekiem, ci jednak stwierdzają, że Herold jest zwiastunem śmierci i że powinna trzymać się od niego z daleka. Gdy jest już po wszystkim, dziewczyna pyta, czy mogą opuścić planetę, a gdy Surfer pyta, czy Festiwal się jej nie podobał, ta stwierdza, że po prostu woli, by mogli obejrzeć coś razem po raz pierwszy. Surfer zgadza się więc i wyrusza na poszukiwania.

[Uwaga: wątek jest kontynuowany w serii Silver Surfer vol. 6 – przyp. S_O]


Postacie:
* Red Skull

W swej kryjówce Red Skull rozkoszuje się mocą zapewnianą przez wykradziony umysł Charlesa Xaviera. Nagle wydaje mu się, że słyszy czyjś śmiech, a gdy sięga do kieszeni odkrywa, że stworzony przez Odina klucz ozdobiony Uruz, runą trwałości, zniknął.


"To Tame the Very Gods Themselves"

Postacie:
* Supreme Intelligence, Tanalth the Pursuer

Na Hali, planecie-stolicy Imperium Kree, przed Supreme Intelligence staje Tanatlh the Pursuer, zapewniając, że jej opóźnienie było wywołane zwłoką kuriera, który zapłacił za to głową. Supremor stwierdza, że słyszał o kobiecie i grozie, którą budzi w sercach tak wrogów, jak i jej własnych rodaków i ogłasza, że choć ich Imperium rośnie w siłę, tak samo można powiedzieć o ich przeciwnikach – Shi'ar, Inhumanach czy Skrullach. Dlatego potrzebują broni, która da im przewagę. Wyjaśnia, że broń ta, "God's Whisper", została stworzona przez Kree milenia temu, stracili ją jednak, a ona sama trafiła na Ziemię, gdzie została odkryta podczas Drugiej Wojny Światowej. Herosi, którzy na nią trafili, nie byli w stanie jej zniszczyć, rozdzielili ją jednak na trzy fragmenty, które ukryli. Na ich szczęście wszyscy trzej herosi nadal żyją, zadaniem Tanalth będzie więc ich znalezienie i wyciągnięcie informacji od całej trójki: oryginalnego Human Torcha, Namora oraz Winter Soldiera.

[Uwaga: wątek jest kontynuowany w serii All-New Invaders – przyp. S_O]


Postacie:
* Loki
* agent Coulson

Na Helicarrierze Iliad agent Coulson zapewnia uwięzionego Lokiego, że cela, w której się znajduje, została zaprojektowana dla jego dorosłej wersji, bóg psot nie będzie więc w stanie się wydostać. Ten jednak odpiera, że aby się wydostać, musiałby najpierw być w środku, po czym ujawnia, że cała rozmowa była iluzją i to Phil znajduje się w celi. Mimo mobilizacji agentów, Loki zdążył już zbiec z trzecim z pięciu kluczy, oznaczony Pertho, runą sekretów.


"Predator"

Postacie:
* Black Widow
* Isaiah Ross

Teraz, gdzieś na północ od Moskwy. Natasha, w kajdankach, toruje sobie drogę przez śnieg, w końcu dogania ją jednak pewien mężczyzna, który zaczyna do niej celować z pistoletu.

Trzy godziny wcześniej. Przebrana, Black Widow obserwuje swój cel, a gdy ten udaje się do łazienki, idzie tam za nim. W środku odkrywa jedynie otwarte okno, wypada więc na zewnątrz, zauważając cel oddalający się na motocyklu. Dogania go, skacząc po maskach samochodów, gdy jednak się na niego rzuca, zostaje otoczona i pojmana przez rosyjską policję. Skuta kajdankami, zostaje wywieziona za miasto – jak stwierdza bowiem jej niedoszły cel, są ludzie, którzy chcą się z nią zobaczyć. Natasha jednak wybija okno samochodu i wyskakuje, po czym toruje sobie drogę przez śnieg, w końcu dogania ją jednak mężczyzna, który zaczyna do niej celować z pistoletu. Nie zwraca jednak uwagi na to, że podczas "aresztowania" agentka wcisnęła w mechanizm jego broni kawałek drutu, przez który teraz pistolet eksploduje w dłoni niedoszłego zabójcy. Widow uwalnia się i wzywa swój transport, a dostawszy się na pokład helikoptera informuje swego wspólnika, Isaiaha, że pieniądze za to zlecenie pomogą ludziom z jej przeszłości. Wyjaśnia, że nie pracuje dla jednej określonej agencji – jej jedynym celem jest odkupienie win.

[Uwaga: wątek jest kontynuowany w serii Black Widow vol. 3 – przyp. S_O]


Postacie:
* Captain Britain, Meggan, Kid Copper
* Loki

W swym gabinecie w Braddock Academy Meggan poszukuje zaginionego klucza, który zdobyła w Piekle, a pomóc próbuje jej w tym Kid Copper, który dzięki swemu magicznemu hełmowi jest w stanie rozwiązać każdą zbrodnię. Odkrywa jednak, że przestępca również korzysta z magii, co utrudnia mu zadanie. Tymczasem nikt nie zwraca uwagi na nowego woźnego, który wynosi śmieci – a wraz z nimi czwarty z pięciu kluczy, oznaczony Ingwaz – runą nowego początku.


"Garden State of Mind"

Postacie:
* Ms. Marvel
* Disha Khan, Yusuf Khan
* Bruno

Na wysypisku śmieci nowa Ms. Marvel walczy z śmieciowym robotem-potworem, gdy nagle otrzymuje telefon od matki, która wściekła przypomina, że miała ona przyjść na mehndi – przyjęcie przedślubne – swojej kuzynki. Przeprasza więc swego przeciwnika i podkreśla, że Inventor, który go zbudował, miał się nie pokazywać w New Jersey, po czym, wyciągając nogi, pędzi do swej "kryjówki" – sklepu Circle Q – gdzie dziękuje swemu koledze, Bruno, za pomoc. Nie mając czasu na prysznic, przebiera się na zapleczu w shalwar kameez i pędzi na przyjęcie. Gdy w końcu tam dociera, musi się nasłuchać krytyki od swojej matki, która wyjaśnia, że razem z jej ojcem pragną dla niej tego, co najlepsze, dziewczyna zauważa więc, że ich definicje "najlepszego" się nie pokrywają. Słysząc to, jej matka daje jej szlaban.

[Uwaga: wątek jest kontynuowany w serii Ms. Marvel vol. 3 – przyp. S_O]


Postacie:
* Loki
* Thor

W nowojorskim mieszkaniu Lokiego Thor sięga do lodówki po piwo, stwierdzając, że dobiegły go słuchy, jakoby bóg psot zbierał klucze stworzone przez ich ojca w dawnych czasach. Ten nie zamierza tego ukrywać, bóg gromów wybucha więc śmiechem i wręcza bratu piąty klucz, oznaczony Ehwaz, runą braterstwa.


"Short Term Fixes"

Postacie:
* Cannonball, Sunspot
* Captain America, Maria Hill
* Bruce Banner

Maria Hill wyjaśnia, że komórka AIM znana jako End Project włamała się do magazynów, gdzie przetrzymywane były tajne projekty Bruce'a Bannera z czasów, gdy próbował on kontrolować długość swych zmian w Hulka, i zdobyli jego zapiski, razem z mapą genetyczną Zielonego. Dzięki temu udało im się stworzyć miksturę, która zapewnia krótkotrwałą przemianę w Hulka. Captain America zapewnia, że nie zdołają jej wykorzystać, wysłał bowiem do jej odzyskania swoich najlepszych ludzi. Widząc, że chodzi o Cannonballa i Sunspota, dyrektor S.H.I.E.L.D. ma wątpliwości, Steve zapewnia więc, że mutanci świetnie ze sobą współpracują, co jest potrzebne przy takiej liczbie Mścicieli – poza tym mają pomoc ze strony pozostającego w laboratorium Bannera. Podczas, gdy Sam i Bobby infiltrują wyspę z pomocą przekupionego agenta AIM, Trevora, Maria Hill wręcza Steve'owi prezent – toster – po czym przechodzi do konkretów: dotychczas jej agencja i Avengers współpracowali, gdy było to konieczne – zwykle, gdy trzeba sobie poradzić z końcem świata. Gdy odzyskała jednak stołek dyrektora S.H.I.E.L.D., postanowiła być bardziej proaktywna. By to zrobić, muszą poszerzyć horyzonty. Agencja jest jednak jedynie nikłym cieniem samej siebie z przeszłości, dlatego potrzebują pomocy herosów. Proponuje współpracę – Avengers będą pomagać im w sytuacjach, gdy zagrożenia staną się oficjalne, a w zamian bohaterowie będą mogli korzystać z infrastruktury S.H.I.E.L.D.. Kobieta jest pewna, że Captain się zgodzi – sam był bowiem przez chwilę głównodowodzącym i wie, jak świat wygląda z tej perspektywy. Ten podkreśla, że będą podejmować decyzje wspólnie, po czym ściska jej dłoń.

Cannonballowi i Sunspotowi udaje się zdobyć miksturę, zostają jednak otoczeni przez agentów AIM. Nie widząc większego wyboru, aplikują sobie po dawce i po chwili, wielcy i zieloni, miażdżą sobie drogę na wolność.

[Uwaga: wątek jest kontynuowany w serii Avengers World – przyp. S_O]


Postacie:
* Loki
* Freya, Geia, Idun

Loki wspina się na stromą górę, na której szczycie wchodzi do jaskini, gdzie odnajduje skrzynię z pięcioma zamkami. Wyciąga pięć kluczy, wykutych przez Odina dla swego syna, na dzień, gdy okaże się godny, i stwierdziwszy, że całkiem dobrze udało mu się upozorować godność, otwiera kufer i prezentuje Wszechmatce Gram – miecz Sigurta i odpowiednią broń dla Agenta Asgardu.

[Uwaga: wątek jest kontynuowany w serii Loki: Agent of Asgard – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Marvel Now! Point One #1 All-New Marvel Now! Point One #1 All-New Marvel Now! Point One #1 All-New Marvel Now! Point One #1 All-New Marvel Now! Point One #1 All-New Marvel Now! Point One #1 All-New Marvel Now! Point One #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.