Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #1

Inhuman #1

Inhuman #1

"Genesis"

Postacie
Zapowiedź

• Po eksplozji w mieście Attilan nad Nowym Jorkiem, tysiące ludzi okazało się należeć do rasy Inhumans.
• Skoro Black Bolt zaginął, kto może im teraz pomóc?

Streszczenie

W pewnym barze w Bergen w Norwegii Kristian wdaje się w bitkę z jednym z bywalców. Jego znajomy stwierdza, że nie rozumie, czemu się tak zachowuje, skoro jest jednym z najmądrzejszych ludzi, których zna, ten więc stwierdza, że nie ma pojęcia, kim powinien być. W telewizji tymczasem informują o zbliżającej się chmurze terrigenu, Kristian jednak niewiele sobie z niej robi. Gdy wychodzi z baru, mgły otaczają go, a on sam zamyka się w kokonie. Wkrótce później na miejscu zjawia się furgonetka, której kierowca, ubrany w kombinezon, każe gapiom się rozejść, ostrzegając, że nie wiadomo, co jest w środku. Przenosi kokon do pojazdu i odjeżdża, a zdjąwszy kombinezon ujawnia, że sam jest Inhumaninem. Zabiera kokon na pustkowie, gdzie wyjaśnia uwięzionemu tam Kristianowi, co się z nim stało. Tłumaczy, że pochodzi z miasta Orrolan, jednym z niewielu, którzy zostali wybrani do przejścia Terrigenezy ku ogólnemu dobru ich miasta. Dodaje, że większość kryształów Terrigenu przetrzymywana była w Attilanie przez Black Bolta, którego Lash nie uznaje za swego króla. Gdy jednak wstaje świt, a z kokonu wydostaje się odmieniony Kristian, Lash widzi, że jest on słaby i zabija go.

W Nowym Jorku do Medusy przychodzi Elejea, informując, że służby porządkowe pracujące nad ruinami Attilanu odnalazły Eldraca. Królowa udaje się tam, przekonując agenta S.H.I.E.L.D., by dopuścił ją do jej poddanego. Tam przeprasza Eldraca za to, że stał się częścią planu Black Bolta i przyznaje, że nie wie, co jej mąż planował. Potrzebuje pomocy, dlatego prosi go, by wysłał ją tam, gdzie powinna być, ten więc otwiera swe drzwi.

W Des Plaines w Illinois Dante odwiedza swoją schorowaną matkę, po czym żegna się z ciężarną siostrą-wdową, Gabrielą, i udaje się do pracy – gra bowiem na weselach jako perkusista. Nagle słyszą krzyk staruszki, wpadają więc do jej pokoju, gdzie zastają ją zamkniętą w kokonie. Również i Dante wytwarza wokół siebie osłonę. Nagle na miejscu zjawia się Lash, który zauważa, że kokon staruszki obumarł – znak, że nie przeżyła ona procesu. Tymczasem z własnego kokonu uwalnia się Dante, który uznaje, że to nowoprzybyły jest winny zajścia i atakuje go swymi nowymi, ognistymi mocami. Broniąc się, Lash proponuje, że zabierze przeciwnika do Orrolanu, gdzie nauczy go korzystać z mocy, wtedy jednak na miejscu zjawia się Medusa. Widząc ją, Lash teleportuje się, na pożegnanie radząc Dantemu, by nie wierzył bez zastrzeżeń we wszystko, co usłyszy od królowej. Ta tymczasem zabiera oboje rodzeństwa z płonącego domu, po czym zdusza płomienie na ciele nowego Inhumanina. Informuje go, że nadciąga wojna, a on będzie musiał wybrać, po której stronie się opowie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #1 Inhuman #1 Inhuman #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.