Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #2

Avengers World #2

Postacie
Zapowiedź

• Początek imperium AIM.
• Smasher, Sunspot i Cannonball - na łasce Scientist Supreme.

Cytat

Bruce Banner: "A highly advanced new civilization run by AIM has sprung up a couple hundred miles off the east coast of the United States. I predict it will work out splendidly for all involved."

Streszczenie

Barbuda, stolica Imperium AIM. Scientist Supreme obserwuje próbującą przebić się przez pole siłowe otaczające jej celę Smasher. Jego podwładny wyjaśnia mu, że kobieta jest jedną z nowych Mścicieli, a także Superstrażnikiem Gwardii Imperialnej Shi'ar. To ostatnie intryguje Forsona, który postanawia uczynić ją swoim posłannikiem.

Na Helicarrierze Illiad Bruce Banner wyjaśnia, że AIM Island, która jeszcze niedawno nie miała więcej niż 160 kilometrów kwadratowych, przez wypiętrzanie "urosła" do wielkości Florydy, a choć przestała się powiększać – a przez to zagrażać wybrzeżu Stanów Zjednoczonych – zamiast tego to na niej, jak grzyby po deszczu, zaczęły wyrastać gigantyczne struktury. Dodaje też, że nadal nie znalazł sposobu na przebicie pola siłowego otaczającego wyspę. Maria Hill oznajmia, że ONZ zezwoliło im na interwencję, Captain America każe więc wezwać Thora i pozostałych.

Dawno temu. Na farmie młoda Izzy Kane odnajduje stary właz, wewnątrz którego znajduje się pewna szkatuła. Próbuje tam zejść, ślizga się jednak i zaczyna spadać – łapie ją jednak jej dziadek.

Teraz. Smasher po raz kolejny próbuje się przebić przez pole siłowe, gdy jednak szarżuje, przebiega przez przejście bez żadnych problemów. Gotowa pokazać naukowcom, gdzie raki zimują, zaczyna błądzić korytarzami, w końcu odnajdując drzwi na zewnątrz – a po przejściu przez nie odkrywa odmieniony krajobraz wyspy. Zaczyna przekradać się ogrodem, gdzie odnajduje ją Scientist Supreme. Zapewnia, że atak na nią i pozostałych Mścicieli był pomyłką wynikającą z zamieszania podczas narodzin ich nowego Imperium, i pokazuje jej transmisję z ambulatorium, gdzie do zdrowia przywracani są Sam i Bobby. Zapewnia, że będą mogli opuścić wyspę, kiedykolwiek zechcą, najpierw chciałby jej jednak coś pokazać.

Dawno temu. Dziadek prezentuje Izzy maskę Captaina Terrora – herosa, który pomógł aliantom wygrać Drugą Wojnę Światową. Nie jest co prawda tak znany, jak Captain America, ale to dlatego, że nigdy nie przejmował się sławą – chciał jedynie pokazać innym, że nie ma czego się bać. Staruszek wyjaśnia, że na świecie istnieją dwa rodzaje ludzi – ci, którzy oczekują najgorszego i boją się swych bliźnich koniec końców, ze strachu i nieufności, zaczynają krzywdzić innych, podczas gdy ludzie, którzy widzą dobro w każdym, nie dają się złamać przez ciężkie czasy i wierzą, że nie ma się czego bać. I za takich ludzi walczył Captain Terror.

Forson prowadzi Smasher przez Ogród, wyjaśniając, że hodują w nim nowe rośliny, które będą potrafiły przeżyć w nowym, mniej przyjaznym środowisku tworzonym przez ludzi. Podkreśla jednak, że nie zamierzają nimi handlować – to, co tu tworzą, jest przeznaczone dla nich – by mogli przeżyć nadchodzące czasy. Wyjaśnia, że na wyspie mieszka człowiek, który przeżył koniec Wszechświata i który go ucieleśnia, i że otworzył on oczy agentom AIM. Zapewnia, że Izzy będzie się mogła z nim spotkać, najpierw jednak pokazuje jej Lek – budowlę, w której pracują nad zwalczeniem wszelkich niedoskonałości ludzkiego ciała. Nagle jeden z "motyli" kąsa Smasher, a ta pada na kolana.

Jakiś czas temu. Dorosła już Izzy zostaje zaprowadzona do sali, gdzie do urządzeń podtrzymywania życia podłączony jest jej dziadek. Widząc, że dziewczyna płacze, staruszek zapewnia, że nie ma się czego bać.

Do otaczanej żółtą mazią Smasher zbliża się Jude the Entropic Man, który ujawnia jej prawdę, którą  poznali dzięki niemu agenci AIM – wszystko umiera. A Izzy, jako nowy Posłaniec Forsona, przekaże tę prawdę dalej, ku gwiazdom.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #2 Avengers World #2 Avengers World #2 Avengers World #2 Avengers World #2 Avengers World #2 Avengers World #2 Avengers World #2 Avengers World #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.