Avalon » Serie komiksowe » FF vol. 2 » FF vol. 2 #16

FF vol. 2 #16

FF vol. 2 #16

"For All we Have and Are"

Postacie
Zapowiedź

OSTATNI NUMER!

 • Finałowe odkrycie kart. Ostatni członek FF na placu boju – Scott Lang, wyrusza samemu przeciwko Dr. Doomowi i każdy wie, że mrówka nie może. Starcie stulecia.
 • Dodatkowe dziesięć stron autorstwa Karla Kesela i Allredów.

Streszczenie

W podziemiach Latverii Ant-Man każe Dragon Manowi wyteleportować nieprzytomną resztę drużyny z powrotem na Księżyc. Doom tymczasem uruchamia auto-naprawę swojej zbroi i każe mu zejść z drogi, stwierdzając, że dzięki mocy Anihilującego Zdobywcy mógłby przywrócić Cassie do życia, Scott stwierdza jednak, że jego córka poświęciła życie, by uniemożliwić mu przejęcie kontroli nad nieskończoną mocą – pozwalając więc mu ją zdobyć, bezcześciłby tylko jej pamięć. Zamiast tego to on każe Doomowi zdjąć zbroję – on pozbędzie się Pym Particles i będą mogli to rozstrzygnąć na gołe pięści. Zamiast tego łotr wysyła w jego stronę wiązkę energii, ta jednak nie krzywdzi Langa, który dopada do przeciwnika i miażdży jego przedramiona. Widząc to, Uatu w końcu pojmuje, co osiągnął Ant-Man i, przenosząc się z powrotem do swego domostwa tłumaczy, że Lang jako pierwszy odkrył, jak naprawdę działają cząsteczki odkryte przez Pyma – nie kontrolują jedynie zmiany rozmiaru, lecz także gęstość i siłę: postacie takie, jak Vision, Wonder Man czy Atlas, choć nie zdają sobie z tego sprawy, również z nich korzystają, kontrolując inne ich atrybuty. Słysząc to, Bentley i Onome zaczynają się zastanawiać nad innymi nadludźmi i tym, jak ich moce pasują do tego nowego odkrycia.

Ravonna wyjaśnia uwięzionemu w połowie teleportu Franklinowi, że z powodu Rady Doomów Victor z jej przeszłości miał obsesję na punkcie zostania Anihilującym Zdobywcą, na tyle, że genetycznie zmodyfikował ją tak, by stała się idealną partnerką – i przynętą – dla Kanga. Ona jednak postanowiła zmienić bieg historii i doprowadziła do połączenia Dooma z niedojrzałymi wersjami Kanga i Annihilusa, pozwalając na jego pokonanie.

Scott tymczasem zrywa z Dooma kolejne fragmenty jego zbroi, na sam koniec zostawiając jego maskę – która, jak się okazuje, nie skrywa żadnych blizn. Lang doskonale wie, że za każdym razem, gdy łotr zdobywa boskie moce, pierwszym, co czyni, jest uzdrawianie swojej twarzy i podejrzewa, że sam się oszpeca. Wytyka przeciwnikowi, że jest podręcznikowym przykładem socjopaty, myślącym o innych tylko jako narzędziach do zdobycia większej mocy, a jego "wielowymiarowość" jako postaci jest tylko iluzją. Niszczy "wysysacz energii", rozpraszając tym samym skradzione moce, a widząc, że jest na przegranej pozycji, Doom próbuje transferu umysłu, ten jednak zawodzi – a Lang dodatkowo informuje, że dzięki informacjom na temat tej zdolności, zebranym przez Reeda, gdy przywrócił mu inteligencję z "kopii zapasowej" w umyśle Kristoffa Vernarda [patrz FF #2 – przyp. S_O] udało mu się zastawić pułapkę: teraz wszystkie tajemnice Dooma wyciekły do Internetu. Następnie zwiększa się do gigantycznych rozmiarów i przebija się na zewnątrz, gdzie zaciąga Dooma pod drzewo lipy. Przypomina, że łotr właśnie pod lipą zabił jego córkę i wciska mu do gardła jedną z gałęzi. Nagle na miejscu zjawia się Living Tribunal, ogłaszając, że Watcherzy są jego oczami i uszami, dlatego są nietykalni. Gdy zaś ktoś zyska moce wywyższające go na poziom abstraktów, oczekuje się od niego odpowiedniego podejścia. Doom jednak zamiast tego zaatakował Uatu, dlatego LT karze go, rzucając na niego "klątwę" – od teraz każdy zły uczynek będzie odzwierciedlony na jego twarzy jako blizna. Doom jednak niewiele sobie z tego robi, Lang i Uatu wytykają mu więc, że nie jest w stanie uznać istnienia mocy wyższych od siebie. Następnie Scott zaczyna go okładać, aż, ledwo żywy, Victor prosi o litość. Ant-Man ostrzega więc, by łotr nigdy już nie próbował podnieść ręki na niego i jego przyjaciół. Gdy jednak odwraca się, by przygotować się do powrotu, Doom wysyła w jego stronę ostatni pocisk – ten jednak trafia w Valerię, która właśnie zjawiła się na miejscu. Widząc śmierć chrześniaczki, Doom wpada w rozpacz, nie zdając sobie sprawy, że to tylko iluzja wysłana przez Ravonnę – tak naprawdę Franklin w ostatniej chwili osłonił siostrę. Dziewczyna stwierdza, że wizja tego, jak zabił jedyną liczącą się dla niego osobę tak, jak niegdyś zabił Cassie, będzie dla Dooma odpowiednią karą.

Jakiś czas później na Księżycu ma miejsce wielkie grill-party, którego uczestnikami są wszyscy członkowie Fantastic Four, uczniowie Future Foundation i ich przyjaciele i sojusznicy. Podczas, gdy Johnny filozofuje na temat ognia i przygotowuje niepewnemu Silver Surferowi hot doga, Moloidy obserwują rozmawiających Bena i Jen, stwierdzając, że do siebie pasują, gdy jednak herosi rozstają się jako przyjaciele, postanawiają stworzyć z nich parę, czy im się to podoba, czy nie. Darla tymczasem dopada do Scotta, stwierdzając, że unikał jej od czasu ataku na Latverię i że czas, by porozmawiali. Lang próbuje znaleźć wymówki, dla których nie powinni być razem, dziewczyna jednak odrzuca jego argumenty, Ant-Man stwierdza więc, że jego córka poświęciła swe życie, by miał drugą szansę na przeżycie swego, i całuje Darlę. Franklin, Bentley, Adolf, Wu i Vil rozważają tymczasem odkrycie Scotta – o którym z Langiem dyskutuje też Reed [patrz Fantastic Four vol. 4 #16 – przyp. S_O] – dochodząc do wniosku, że nadwerężanie kontroli gęstości mogłoby doprowadzić do trwałej zmiany w byt joniczny, jako przykład podając zmartwychwstałego Wonder Mana. Po chwili zaczynają rozważać implikacje. Medusa i Crystal tymczasem proponują, by ich dzieci pozostały z Future Foundation, stwierdzając, że psionicy Attilanu wyczuwają nadciągające ciężkie czasy, ani Ahura, ani Luna nie chcą jednak opuścić rodzin. Franklin tymczasem przenosi się do Latverii, gdzie zastaje Ravonnę – która pomogła Annihilusowi odnaleźć jego Cosmic Control Rod i teraz zabiera Kid Immortusa, zamierzając nacieszyć się zemstą. Wróciwszy na Księżyc, chłopiec proponuje, by Uatu dołączył do pozostałych, ten więc po namyśle stwierdza, że nie można odpowiednio docenić tej zabawy, jedynie ją obserwując. Stwierdza, że czas spędzony z rodziną jest magicznym i fantastycznym przeżyciem, Ulana informuje go więc, że nadszedł też czas rozwiązania.

Autor: S_O

Galeria numeru

FF vol. 2 #16 FF vol. 2 #16 FF vol. 2 #16 FF vol. 2 #16 FF vol. 2 #16 FF vol. 2 #16 FF vol. 2 #16 FF vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.