Avalon » Serie komiksowe » Winter Soldier: The Bitter March » Winter Soldier: The Bitter March #1

Winter Soldier: The Bitter March #1

Postacie
Zapowiedź

• 1966: Nick Fury zaginął, agent Ran Shen zostaje wysłany po dwóch nazistowskich naukowców, którzy mogą być kluczem do wygranej Zimnej Wojny.
• Nie tylko Amerykanie chcą ich pozyskać. Sowieci otwierają Czerwony Pokój, i wypuszczają z niego na świat Winter Soldiera - Bucky'ego Barnesa!
• Mężczyzna po praniu mózgu ma naukowców pochwycić... lub zabić, jeśli mieliby znaleźć się w rękach Amerykanów.

Streszczenie

Rok 1966. Agenci Nick Fury i Ran Shen powalają strażników Hydry patrolujących zbocza wokół Castle Hydra, gdzie przetrzymywana jest dwójka naukowców, którzy pracowali z Arnimem Zolą podczas II Wojny Światowej – małżeństwo Peter i Mila Hitzigowie. Najwyraźniej udało im się rozgryźć Formułę Alchemiczną, agenci muszą ich więc uwolnić i sprowadzić do Stanów, a jeśli nie będą w stanie tego zrobić – zlikwidować ich. Fury postanawia zinfiltrować zamek przez ścieki, Ran nie zamierza jednak się brudzić.

Jakiś czas później, w Castle Hydra, Chancellor Cassandra przemawia do zebranych agentów, ogłaszając, że ich organizacja zdobyła Formułę. Stwierdza, że z nieograniczonymi możliwościami tworzenia surowców będą mogli zmusić gospodarkę do krachu – a gdy kapitaliści i komuniści będą nawzajem się za to obwiniać i rzucą się sobie do gardeł, Hydra zdobędzie kontrolę. Udając jednego z gości, Ran zaczyna flirtować z jedną z agentek. Jakiś czas później, nieco pijana, kobieta prowadzi go do naprawdę interesującej części zamku – podziemi. Tam zaczynają się całować, próbujący wykraść kartę identyfikacyjną kobiety agent nagle jednak wyczuwa w ustach coś dziwnego – jak się okazuje, wypełnione są one czerwiami, które są częścią kobiety – Madame Worm. Powala ona Rena, ujawniając, że od początku wiedziała, kim jest, wtedy jednak na miejscu zjawia się Fury, radząc sobie z nią miotaczem ognia. Korzystając z jej karty, agenci uwalniają Hitzigów i, mimo protestów Petera, prowadzą ich na dach. Tam jednak zostają zaatakowani przez Winter Soldiera, który porywa naukowców i odlatuje na "kieszonkowej" lotni. Agenci ruszają za nim na wingsuitach, a gdy Fury atakuje Sowietę i znika razem z nim, Ren chwyta naukowców i ląduje. Domyśliwszy się, że walczyli z legendarnym radzieckim zabójcą stwierdza, że muszą jak najszybciej zniknąć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Winter Soldier: The Bitter March #1 Winter Soldier: The Bitter March #1 Winter Soldier: The Bitter March #1 Winter Soldier: The Bitter March #1 Winter Soldier: The Bitter March #1 Winter Soldier: The Bitter March #1 Winter Soldier: The Bitter March #1 Winter Soldier: The Bitter March #1 Winter Soldier: The Bitter March #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.