Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #1

New Warriors vol. 5 #1

Postacie
Zapowiedź

• Speedball, Justice oraz Nova, Sun Girl i Hummingbird, a także kilka nowych twarzy, chcą powstrzymać najnowsze zagrożenie w uniwersum Marvela. Nie wszystkim się to jednak podoba...
• High Evolutionary ma zamiar ponownie wziąć ludzką ewolucję w swoje ręce. Bierze New Warriors na celownik.

Cytat

Justice: "No matter how hard we try, our name is synonymous with Stamford, Connecticut. And in a world with the Avengers, I'm not sure there's a place for us."

Streszczenie

Umierająca Kuva pyta, czemu ich mistrz ich zabija, High Evolutionary stwierdza więc, że choć byli niewinni, New Men są aberracją – i nigdy nie powinni byli powstać.

W New Salem Justice i Speedball walczą grupą magicznych łotrów – którymi okazuje się być Salem Seven, chroniące miasta przed agresorami. Jak się okazuje, jest to tylko nieporozumienie ze strony Robbiego.

Mazatlan w Meksyku. Aracely próbuje dogonić Kaine'a, który oświadcza, że przybyli do miasta tylko po to, by uzupełnić zapasy. Nagle dziewczyna wyczuwa turystów w niebezpieczeństwie, klon jednak nie chce o tym słyszeć. Po chwili jednak przychodzi im na pomoc jako Scarlet Spider, razem z Hummingbird, choć po uratowaniu ich nie ukrywa tego, co o nich myśli.

W Nowym Jorku Sun Girl powala złodzieja, po czym zaczyna przysłuchiwać się radiu policyjnemu, skąd dowiaduje się o wypadku w tunelach metra. Nagle zauważa eksplozję w wejściu na stację.

New Salem. Gdy Robbie spędza czas z niedawnym przeciwnikiem, Brutacusem, Vertigo oprowadza Vance'a po mieście. Wyjaśnia, że choć jej drużyna jest złożona z dzieci diabła, postanowili stać się obrońcami magicznej społeczności miasta – która cały czas się powiększa. Pyta o plany odtworzenia New Warriors, zauważając, że wszyscy kojarzą drużynę – z wydarzeń w Stamford [patrz Civil War #1 – przyp. S_O]. Nagle jednak pojawiają się przed nimi evolutionary, którzy stwierdzają, że krew w tym miejscu jest nieczysta i że wszyscy oni spłoną.

W Meksyku Kaine relaksuje się na plaży, mimo nagabywań Aracely, która chce wykorzystać swoje moce jako superbohaterka. Klon przypomina więc, że gdy próbował tego w Houston, o mało nie zabił wszystkich, którzy byli mu bliscy. Nagle zauważają, że woda robi się czerwona, a po chwili zauważają ciała Atlantydów. Po chwili zjawia się przed nimi Atlantydka przedstawiająca się jako Faira Sar Namora, ogłaszając, że poszukuje herosów.

Nowy Jork. Sun Girl schodzi do podziemia w poszukiwaniu ofiar, odkrywa jednak jednego z evolutionarych atakującego Morlocki.

Albuquerque w Nowym Meksyku. W jednym z magazynów S.H.I.E.L.D. Nova walczy z Hybridem, gdy na miejscu zjawiają się evolutionary, powalając kosmitę. Gdy jednak Sam im dziękuje, sam zostaje znokautowany przez High Evolutionary'ego, który stwierdza, że są oni jedyną nadzieją Ziemi.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1 New Warriors vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.