Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 6 » Silver Surfer vol. 6 #1

Silver Surfer vol. 6 #1

Silver Surfer vol. 6 #1

"New Dawn"

Postacie
Zapowiedź

• Wszechświat jest ogromny.
• Silver Surfer odkryje, że najlepiej poznawać go... z towarzystwem...
• ... ziemskiej dziewczyny.

Streszczenie

12 lat temu, Ziemia. Dwie bliźniaczki - Eve i Dawn - widzą spadającą gwiazdę. Pierwsza z nich życzy sobie, aby zwiedziła cały świat. Druga powtarza to. Po tym jak słyszy, że jest papugą mówi co innego. Chce aby spadająca gwiazda została na niebie na zawsze. Tą spadająca gwiazdą okazuje się Silver Surfer który bada Ziemię pod względem przydatności dla Galactusa.

Teraz, kosmos. Surfer naprawia jedną z wygasających gwiazd. Ratuje to życie na zamieszkałej planecie. Jej mieszkańcy zaczynają budować wielkie posągi na cześć bohatera. Ten oświadcza im, że nie muszą tego robić, ponieważ nie zasługuje ani na pochwałę ani na sławę. Uszczęśliwia go sam fakt, że ocalił miliardy żyć. Tyle, że nawet miliard miliardów ocalonych stworzeń nie zrekompensuje jego grzechów z przeszłości, kiedy był heroldem Galactusa.

Wtedy dostrzegaja dwa małe urządzenia które unazywają go potężnym czempionem. Zostały one wysłane przez nijakiego Zeda, aby znaleźć czempiona, który zostanie bohaterem mającym na celu ocalenie Impericonu, będącego jednym z najbardziej zdumiewających miejsc w czasie i przestrzeni. 

Incredulous dziwi się takim wybore urządzeń, ponieważ herald Galactusa jest potężnym zagrożeniem. Za pleców kosmity wyłania się tajemnicza postać, która mówi, że musi się zdecydować na Surfera, ponieważ inaczej do walki zostanie wysłany sam Zed.

Ziemia. Dawn rozmawia z siostrą przez telefon i wiesza na lodówce całą masę otrzymanych od niej zdjęć z podróży dookoła świata. Mówi też, że rodzinny pensjonat trzyma się dobrze i nie może zrozumieć jak ktokolwiek chciałby wyjeżdżać z Anchor Bay.

Kosmos. Surfer dziwi się, że nigdy nie słyszał o Impericonie. Okazuje się, że miejsce zostało zaprojektowany w taki sposób, aby nie mógł ich odnaleźć żaden herold Galactusa. Dzięki temu było bezpieczne. Wtedy z nicości wyskakuje trójka strażników, która chce obronić Impericon przed Sivler Surferem. Po krótkim i dość jednostronnym starciu do Norrina podlatuje Zed, przeprasza za nieporozumienie i sprawia, że Radd jest w stanie zobaczyć tajemnicze miejsce. Od razu zaprasza go na zwiedzanie.

Ziemia. Dawn oprowadza gości po rodzinnym pensjonacie.

Kosmos. Surfer zwiedza Impericon. Dowiaduje się, że są tu przedstawiciele praktycznie wszystkich kosmicznych ras. Wszystkie zjednoczone w obawie przed Galactusem i jego heroldami. Na szczęście fakt że zdezerterował, jest dobrze znany przez Zeda. Radd przyznaje, że rozważy propozycje bycia Czempionem. Incredulous prosi więc aby Surfer stanął na chwilę, ponieważ musi zaprosić motywatora. Norrin staje w miejscy, które sprawdza kim był, jest i będzie.

Ziemia. Dawn leży w sypialni i zastanawia się nad kolejnym dniem w tym samym miejscu, z tak samo rozłożonymi gwiazdami na niebie i o tym jak nic nie może tego zmienić. Wtedy rozlega się nały dźwięk a pokój Dawn pojawia się w innym miejscu – czymś przypominającym regał, z półkami zapełnionymi różnymi kosmitami. Jedną z nich staje się jej pokój.

Surfer ciągle słyszy o zadaniu dla siebie, ale ciągle nie wie o co chodzi. Zagrożeniem okazuje się Never Queen, byt o niewyobrażalnej mocy. Pragnie ona przejąć źródło mocy, które sprawia, że Impericon może w ogóle istnieć. Okazuje się też, że Norrin nie jest pierwszym Czempionem. Zostaje mu pokazany film z próby poprzedniego wojownika. Słyszy tam zdanie – "W imię losu mojego ojca". Materiał nie jest długi, gdyż nijaki Battlejack zostaje praktycznie od razu pokonany. Surfer dopytuje o co chodzi z tym zdaniem które usłyszał. Dowiaduje się, że każdy czempion ma motywatora. Po przeskanowaniu jakiego dokonano także na Norrinie, wybierana jest osoba z całego wszechświata, która najwięcej znaczy dla wojownika. Zostaje ona wtedy sprowadzona aby służyć za kartę przetargową. Denerwuje to Radda, który zgłosił się dobrowolnie i nie potrzebuje motywacji. Zed zaznacza, że jest to obowiązek, ponieważ nie wie, czy były herold nie ucieknie podczas starcia z Never Queen. Surfer jest już jednak rozłoszczony i koniecznie chce się dowiedzieć kto został porwany. Incredulous pokazuje mu projekcje Dawn. Norrin patrzy na dziewczynę i jest kompletnie zszokowany ponieważ nie ma żadnego pojęcia kim jest ta osoba.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 6 #1 Silver Surfer vol. 6 #1 Silver Surfer vol. 6 #1 Silver Surfer vol. 6 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.