Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #1

Wolverine & the X-Men vol. 2 #1

Wolverine & the X-Men vol. 2 #1

"Tomorrow Never Learns" - chapter 1

Postacie
Zapowiedź

Witamy w JEAN GREY SCHOOL OF HIGHER LEARNING! Wolverine, Storm i reszta kadry nauczycielskiej musza wyedukować nową generację potężnych, ale niedoświadczonych mutantów! Ale kiedy sami musza zmagać się z śmiertelnymi przeciwnikami i osobistymi kryzysami, czy X-Men dadzą radę prowadzić szkołę i ją bronić? W Jean Grey School nigdy nie wiesz co może pójść nie tak. Jaka tajemnicza organizacja czai się w cieniu, aby zniszczyć sanktuarium mutantów prowadzone przez Wolverine'a? Te pytania oraz inne znajdą swoje odpowiedzi w nowej serii Wolverine and the X-Men!

Streszczenie

Gdzieś w przyszłości. Wśród ruin Instytutu Jean Grey Quentin Quire, Phoenix, walczy z Apocalypsem. Po chwili obserwująca to Idie pozostawia za sobą grób Logana i dołącza do walki.

Teraz. Quentin nie jest w stanie uwierzyć, że X-Men postanowili zrobić z niego asystenta w Instytucie. Idie robi mu więc zdjęcie i oświadcza, że zamieści je w Sieci, żeby wszyscy mogli zobaczyć, że się sprzedał. Tymczasem Eye-Boy odnajduje w ogrodzie Lin Li, nową uczennicę, chcąc przeprowadzić z nią wywiad dla szkolnej gazety, dziewczyna nie odzywa się jednak.

Tymczasem, w międzywymiarowym więzieniu The Block, "Patch", wraz z jednym z Bamfów na ramieniu, staje na arenie naprzeciwko jednego z żyjących tam potworów. Z pomocą teleportera, "Chucklesa", udaje mu się zajść przeciwnika od tyłu i go powalić, po czym dobija go. Całą sytuację obserwuje z trybun tajemnicza postać.

Storm kontaktuje się z Beastem, który zabrał grupę uczniów w edukacyjną podróż po kosmosie, i krytykuje decyzję Logana, by pozwolić większości grona pedagogicznego opuścić szkołę na czas wakacji, pozostawiając uczniów nie mających się gdzie podziać samym sobie. Hank domyśla się, że Wolverine wyruszył na kolejną ze swoich "przygód", czego nie powinien był robić w swoim stanie i proponuje, że wróci, Ororo zapewnia jednak, że wszystko ma pod kontrolą. Tymczasem Rockslide szaleje po korytarzach, próbując zmiażdżyć teleportujące się wkoło niego Bamfy. W końcu wpada do stołówki, gdzie mali teleporterzy oblegają oprowadzaną przez Eye-Boya Lin, a gdy Santo wstrzymuje cios, zostaje dosłownie wyrzucony z jadalni przez Doopa i ląduje przed Storm. Wkrótce później Ororo krytykuje Quentina, który miał pilnować porządku, ten więc wybucha, wytykając mutantce, że wszyscy zmienili do niego podejście, od kiedy w teraźniejszości zjawiła się jego przyszła, kontrolująca Phoenixa wersja i że obawiają się implikacji tego wszystkiego. Słuchający tego Hellion ma dość słuchania o tym, że połączenie z nieśmiertelną kosmiczną istotą jest czymś tak okropnym i powala Quire'a, a gdy dostaje reprymendę od Storm, Quentin odchodzi.

W The Block przed "Patchem" w końcu staje twórca tego miejsca, Fantomex. Atakuje, telegrafując jednak swój cios tak, by pozwolić przeciwnikowi na unik i teleportację za siebie. Logan zgaduje, że więzienie jest swojego rodzaju pokutą za to, co Jean-Phillipe uczynił jako członek X-Force, dodaje jednak, że dawno temu Charles Xavier dał jemu samemu szansę na to, by być kimś więcej, niż zabójcą i dodaje, że uczniowie w jego szkole potrzebują kogoś, jak oni – a on sam długo już nie pociągnie. Po chwili jednak przez ścianę przebija się Evan, gotowy pomóc swemu wujowi, ten więc krytykuje Logana za tak tani chwyt i wyjaśnia swemu wychowankowi, że zbudował to miejsce dla zabójców takich, jak on i że zasłużył na to, by w nim być.

W Instytucie Jean Grey Quentin żali się Idie, stwierdzając, że jedyne, czego chciał od życia, to móc budzić się każdego dnia i być tym, kim chce, ale to wszystko zmieniło się, gdy poznał swą przyszłą wersję, która go przeraża. Idie przypomina mu więc, że gdy ona czuła się zagubiona, on był przy niej i zapewnia, że nie obchodzi jej, co przyniesie przyszłość. Tymczasem do Storm dopada Armor, informując, że na każdym ekranie w Instytucie pojawił się symbol Phoenixa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #1 Wolverine & the X-Men vol. 2 #1 Wolverine & the X-Men vol. 2 #1 Wolverine & the X-Men vol. 2 #1 Wolverine & the X-Men vol. 2 #1 Wolverine & the X-Men vol. 2 #1 Wolverine & the X-Men vol. 2 #1 Wolverine & the X-Men vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.