Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #16

Nova vol. 5 #16

Nova vol. 5 #16

"Battle Skaarns"

Postacie
Zapowiedź

• Przygody Sama i Beta Ray Billa w kosmosie zmierzają do szokującego zakończenia. Sam wraca do domu, by dokonać nieprzyjemnego odkrycia (Nie, to nie jest przewrócona Statua Wolności)

Cytat

Nova: "If I really wanted to punish you, I'd let yuo go to Earth. There's thougher than me waiting for you there!"

Streszczenie

W Keep Skaarn zaczyna chełpić się sukcesem, Nova szarżuje więc na niego. Pirat postanawia odwrócić uwagę przeciwników i wysyła wiązkę energii w kierunku swego statku, zamierzając zabić wszystkich na pokładzie, Beta Ray Bill rusza więc na ratunek swoim rodakom. Tam tymczasem inżynier Skaarna zostaje powalony przez Jinin, która stwierdza, że kapsuła ratunkowa i tak pewnie jest zepsuta i postanawia pomóc więźniom. Na zewnątrz pirat okłada Sama, wytykając herosowi, że to on umożliwił mu osiągnięcie celu. Gdy jednak stwierdza, że być może powinien odwiedzić Ziemię i wykorzystać ją jako strzelnicę, chłopak odzyskuje siły i kontratakuje, mając dość bycia popychadłem. Zaczyna okładać przeciwnika, rozładowując na nim swoją złość za lata upokorzeń z rąk chuliganów. Odbiera mu skradzioną broń, gdy jednak Skaarn każe mu dokończyć dzieła, Sam odmawia i zamiast tego ciska włócznię w gwiazdę. Po chwili wraca o Billa, który gratuluje mu pokonania łotra i pyta, gdzie jest jego oręż, gdy jednak otrzymuje odpowiedź, wpada w szał. Wyjaśnia, że włócznia należała do jednego z heroldów Galactusa i że będzie ona w stanie przetrwać wewnątrz gwiazdy, teraz więc będzie musiał ją odnaleźć. Opuszcza Novę, każąc mu znaleźć sposób na uwięzienie Skaarna.

Jakiś czas później Sam spotyka się z Cadivanem, któremu proponuje Skaarna – za którego głowę została wyznaczona całkiem wysoka nagroda – w zamian za hełm Novy znajdujący się w jego posiadaniu. Łowca nagród odmawia, wtedy jednak jego żona, Emiliastra, wścieła każe mu się zgodzić, stwierdzając, że od dawna nie schwytał żadnego kryminalisty i jedynie leni się, żyjąc z ich oszczędności. Dodaje, że oczywistym jest, że Nova jest w stanie namierzyć ich właśnie dzięki hełmowi – i diabli wiedzą, co jeszcze. Spokorniały, Cadivan zgadza się na warunki chłopaka.

Z powrotem na Knowhere Nova relacjonuje wydarzenia Cosmo, który przyznaje, że tęskni za "starym" Novą, ujawniając, że zna Jessego. Nim jednak zdąży powiedzieć coś więcej, na miejscu zjawia się Beta Ray Bill, który dziękuje będącej u jego boku Jinin za pomoc w uratowaniu Korbinitów. Widząc Novę, dziewczyna prosi o swoją część nagrody za schwytanie Skaarna, gdy jednak dowiaduje się, że heros "wymienił" łotra na hełm wpada w szał i, nie szczędząc Samowi obelg, wypada z pomieszczenia. Niedługo później, wraz z Billem, heros układa szczątki Novy wykorzystywanego jako bateria na statku Skaarna na samotnej planetoidzie, gdzie zdejmuje jego hełm. Wtedy jednak zauważa naszyjnik noszony przez zmarłego, a widząc to, Bill każe mu go zostawić. Szybko wyjaśnia, że nie powinni zabierać zmarłym niczego poza najbardziej koniecznym i pomaga stworzyć mogiłę dla poległego – stopiwszy powierzchnię planetoidy na taflę szkła ozdobioną emblematem Korpusu i złożywszy na miejscu znicz z ognia z Muspelheimu. Żegnając się z młodym herosem, Korbinita zapewnia, że gdy wydaje się, że życie jest ciężkie, zawsze istnieją dobre strony. Zauważa, że Nova jest w stanie przemierzać Wszechświat w sposób, o którym niewielu na jego planecie śniło, ale to nie wszystko. Jego świat jest pełen cudów i tajemnic, a ponad wszystko posiada on coś, czego nawet Bill nie ma – rodzinę i własny dom. Przypomina, że jego życie nie może skupiać się jedynie na walce, musi spędzić je tak, by pod koniec nie żałować ani chwili.

Gdy Sam wraca do domu, jest już noc. Gdy podchodzi jednak do drzwi, zauważa przypięty do nich nakaz eksmisji.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #16 Nova vol. 5 #16 Nova vol. 5 #16 Nova vol. 5 #16 Nova vol. 5 #16 Nova vol. 5 #16 Nova vol. 5 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.