Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #18

Captain America vol. 7 #18

Captain America vol. 7 #18

"The Iron Nail" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Czy Dr. Mindbubble zniszczy psychikę Kapitana?
• Powstanie Iron Nail.
• Sekret S.H.I.E.L.D. zdradzony komuś naprawdę niebezpiecznemu...

Streszczenie

Gdzieś na Saharze ląduje helikopter S.H.I.E.L.D., a wysiadająca z niego Maria Hill informuje agentów, że ktoś zinfiltrował God Station, próbując położyć ręce na Helicarrierze Gungrir. Oświadcza, że nie mogą na to pozwolić i wpada do stacji, gdzie odkrywa agentów kontrolowanych przez Dr. Mindbubble'a. Na zewnątrz tymczasem Captain America wraz z Falconem obserwują wejście do stacji, zastanawiając się, co jest tam ukryte i czemu Hill nic im nie powiedziała. Nagle Sam informuje, że dyrektor wzywa jako posiłki wszystkich, którzy są w stanie odpowiedzieć, a w następnej chwili oni sami zostają zaatakowani przez "zabańkowanych" agentów. Wewnątrz stacji Hill pędzi korytarzami, informując Dum Duma o tym, że infiltracja jest sprawką Mindbubble'a, gdy zostaje zaatakowana przez Nicka Fury'ego, biorącego ją za Barona Struckera. Poraża go paralizatorem i wpada na mostek Helicarriera, zamierzając uruchomić proces autodestrukcji, tam jednak powala ją Iron Nail.

Tymczasem z zajmującym się kontrolowanymi agentami Captainem kontaktuje się Jet Black, która znalazła dawnego kierownika projektu Weapon Minus. Wyjaśnia ona, że Mindbubble był naukowcem zwerbowanym przez S.H.I.E.L.D., który pracował nad bardziej humanitarnym sposobem walki i bronią przeciw z super-żołnierzom. Połączył on Serum Super-Żołnierza z LSD, po czym przetestował go na sobie samym – to jednak doprowadziło go do szaleństwa i zanim został powstrzymany, wymordował wszystkich pracujących nad projektem i próbował zniszczyć całe S.H.I.E.L.D.. Kobieta wyjaśnia też działanie jego mocy – "bańki" tworzą iluzję opartą na marzeniach ofiar, a gdy Mindbubble już nie potrzebuje kontrolowanych, "sny" zmieniają się w koszmary, które koniec końców ich zabijają. Wyjaśnia, że jedyny sposób, by uciec z iluzji to samobójstwo. Tymczasem kontrolowani agenci wysyłają przeciw herosom czołg, gdy jednak Falcon przebija się do kabiny, odkrywa, że jest on w pełni zautomatyzowany. Wykrywszy go, maszyna strzela do niego, uszkadzając jego skrzydła, po czym niszczy motocykl, którego używał Cap. Ten opada w kierunku startującego Gungrira, a gdy chwyta się jego krawędzi, zauważa zbliżające się dwa inne helicarriery i eskadrę odrzutowców.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #18 Captain America vol. 7 #18 Captain America vol. 7 #18 Captain America vol. 7 #18 Captain America vol. 7 #18 Captain America vol. 7 #18 Captain America vol. 7 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.