Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #3

New Warriors vol. 5 #3

Postacie
Zapowiedź

• Nowy NOVA spotyka się z High Evolutionary, gdy pojawia się zagrożenie dla ludzkości.

• Dlaczego High Evolutionary chce zabić wszystko co nie jest człowiekiem? Bohater czy złoczyńca? Odpowiedź znajdziesz w tym numerze!
• PLUS! Gdy New Warriors gromadzą się w Nowym Jorku, SCARLET SPIDER spotyka Novę i jeden z nich NAPRAWDĘ wkurza drugiego. Zgadnij który.

Streszczenie

High Evolutionary wyjaśnia Novie, kim są Celestiale i w jaki sposób wpłynęli oni na rozwój życia na Ziemi. Stwierdza, że w ostatnim czasie promieniowanie, mutacje, eksperymenty, kontakty z magią czy istotami pozaziemskimi stworzyły aberracje, które nie są częścią planu Celestiali – dlatego zamierza je usunąć tak, jak usunął własne twory, New Men. Ujawnia, że za pomocą maszyny, którą kiedyś zamierzał wykorzystać do ewoluowania ludzkości, zamierza zniszczyć wszystkich przedstawicieli "nieczystych" podgatunków – a Worldmind zainstalowany w jego hełmie pomoże mu ich namierzyć. Nagle na miejscu zjawiają się evolutionary z więźniami pojmanymi w Meksyku – Hummingbird, Scarlet Spiderem i Faorą.

W podziemiach Nowego Jorku policja zaczyna celować do Inhumanina, Marka, stwierdzając, że otrzymali informacje, że jest on odpowiedzialny za eksplozję i ignorując stających w jego obronie herosów. Justice zabiera więc wszystkich na powierzchnię, gdzie wyjaśnia, że ludzie obawiają się tego, czego nie rozumieją. Gdy jednak Sun Girl stwierdza, że chłopak powinien cieszyć się z tego, kim jest, Vance stwierdza, że nie wie ona, o czym mówi i proponuje Markowi, że przedstawi go rodzinie królewskiej Inhuman. Nagle jednak Selah strzela do Marka.

W laboratorium High Evolutionary'ego Nova budzi Scarlet Spidera, którego bierze za Spider-Mana. Wyjaśnia, że jeśli będzie w stanie dostać się do swojego hełmu, mógłby wezwać pomoc, Kaine każe mu się więc zamknąć, by móc się koncentrować. Po chwili kontrolowane przez niego pająki wywołują spięcie w zasilaniu celi, w której się znajduje, dzięki czemu może się uwolnić.

W Nowym Jorku New Warriors z zaskoczeniem odkrywają, że atak Sun Girl nie zrobił Markowi krzywdy – wręcz przeciwnie, chłopak stwierdza, że czuje się świetnie. Selah stwierdza więc, że nie jest przypadkiem, że potrafi on absorbować energię i stwierdza, że dzięki temu będą mieli przewagę nad przeciwnikami. Justice stwierdza jednak, że evolutionary są poważnymi przeciwnikami i powinni wezwać Avengers. Gdy jednak Sun Girl zauważa, że Astrovik sam był Avengerem, ten przekonany stwierdza, że muszą wpierw odnaleźć Novę.

Ten, uwolniony przez Scarlet Spidera, zakłada swój hełm, wtedy jednak na miejscu zjawia się cała armia evolutionarych. Kaine stwierdza, że zapewnią mu czas na wezwanie posiłków, gdy jednak Aracely i Faira zostają powalone przez przeciwników, Nova wraca, dołączając do walki. Niestety, Scarlet Spider wkrótce również zostaje znokautowany, a wszyscy evolutionary zwracają się w stronę Sama...

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #3 New Warriors vol. 5 #3 New Warriors vol. 5 #3 New Warriors vol. 5 #3 New Warriors vol. 5 #3 New Warriors vol. 5 #3 New Warriors vol. 5 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.