Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin

Original Sin

Original Sin

"Who is The Watcher?"

Postacie
Zapowiedź

PROLOG DO NAJWAŻNIEJSZEJ SERII TEGO LATA! KIM JEST WATCHER? Nad tym zastanawia sie Nova, gdy napotyka się na pewną zagadkę na Księzycu. To co odkryje będzie miało ogromny wpływ na młodego bohatera i będzie początkiem najbardziej katastrofalnego wydarzenia w historii Marvela! CO ON ZOBACZYŁ?

Cytat

Nova: "I wanted my dad to be right, too."

Streszczenie

Nova walczy w Nowym Meksyku z Tomazoomą – azteckim bogiem atakującym pola naftowe. Strzela w niego wiązką energii, ta jednak niewiele daje – wypala jedynie jego "skórę", ujawniając, że jest on robotem. Widząc to, Sam postanawia zmienić taktykę i taranuje łotra, co rozwiązuje sprawę. Po chwili na miejscu zjawiają się Avengers, którzy gratulują mu dobrze wykonanej roboty i domyślają się, że to ktoś pokroju Roxxon wysłał robota, by zmusić właścicieli pól do odprzedaży. Zauważają jednak, że chłopak się za kimś rozgląda, ten więc wyjaśnia, że spodziewał się zjawienia się Watchera. Iron Man tłumaczy więc, że Uatu jest starożytną istotą obserwującą wszystkie wydarzenia, zjawia się jednak osobiście tylko w przypadku najważniejszych wydarzeń. Sam pyta, czemu robi to, co robi, a wtedy Captain America stwierdza, że nikt jeszcze o to nie spytał.

Jakiś czas później. Nova ląduje na Księżycu, gdzie wręcza Watcherowi kawałek gruzu z pola bitwy między Avengers i X-Men a Cyclopsem-Dark Phoenixem, jako pamiątkę po tym wydarzeniu. Uatu zanosi prezent do swego domostwa, zostawiając wrota otwarte, co Sam uznaje za zaproszenie. Gdy jednak wchodzi do środka, jego hełm zaczyna go przed czymś ostrzegać, a wtedy chłopak zaczyna widzieć "fantomowych" Watcherów krążących po pomieszczeniu. Gdy jednak mruga, znikają oni – tak, jak "prawdziwy" Uatu. Szukając go, Sam wchodzi przez pierwsze z brzegu drzwi – jak się okazuje, prowadzące do zbrojowni, gdzie trzymane są najgroźniejsze bronie we Wszechświecie, jak choćby Ultimate Nullifier. Ostrożnie, Nova omija kolekcję, wtedy jednak ostrzeżenia hełmu stają się jeszcze silniejsze. Z ich pomocą domyśla się, że "duchy" są alternatywnymi wersjami Uatu, a po chwili odnajduje "właściwą" wersję w kolejnym pomieszczeniu. Gdy do niego dołącza, Watcher prezentuje mu nagranie z historii jego rasy – gdy jego ojciec, Ikor, próbował przekonać swych rodaków, że ich odpowiedzialnością jest pomoc innym rasom Wszechświata w osiągnięciu ich pełnego potencjału. Choć jeden z nich, Emnu, protestował, rada poparła pomysł Ikora i jako pierwszą rasę wybrała swych sąsiadów, Prosilican. Dzięki ich pomocy rozwój technologiczny normalnie wymagający tysiącleci osiągnęli oni w ciągu dekady. Dumni z tego dokonania, rodacy Uatu postanowili wyruszyć w podróż po Wszechświecie i wrócić na Prosilię, gdy minie kolejne pokolenie. Gdy jednak tak zrobili, odkryli jedynie martwy świat wypełniony promieniowaniem. Domyśliwszy się, że jej mieszkańcy wykorzystali ich dary, by prowadzić między sobą wojny, Ikor stwierdził, że Emnu od początku miał rację i że nie powinni byli ingerować. Ogłosił, że od tego czasu ich rasa musi pozostać jedynie Obserwatorami, a choć młody Uatu próbował go przekonać, by nie porzucać pomysłu po jednym niepowodzeniu, decyzja została już podjęta.

Sam nie wie, jak zareagować i stwierdza jedynie, że teraz rozumie, czemu Watcher robi to, co robi. Pyta, jak wiele musi obserwować, Uatu pokazuje mu więc obrazy wszystkiego, co widzi – teraźniejszości, przeszłości, przyszłości, a nawet alternatywnych światów. Ledwo będąc w stanie wytrzymać napływ informacji – nie wspominając o multiwersalnych energiach, które nie są bezpieczne dla ludzi – Nova pyta, na czym Watcher się skupia, po chwili jednak, wśród milionów obrazów z innych Wszechświatów zauważa jeden, który powtarza się w każdym – zrozpaczonego po zniszczeniu Prosilii Ikora, jedyne wydarzenie, które jest takie samo w każdym z nich. Zrozumiawszy, co to znaczy, Sam przyznaje, że też chciał, by jego własny ojciec miał rację. Stwierdza, że przybył na Księżyc z pytaniem, i choć teraz czuje się okropnie, zadając je, nadal musi to zrobić, odpowiedź na nie jest bowiem dla niego bardzo ważna. Pyta, czy Uatu wie, co stało się z jego ojcem, a gdy od razu przeprasza, stwierdzając, że nie powinien był tego robić, Watcher odpiera, że nadal on żyje. Słysząc to, Nova startuje ze śmiechem na ustach i odlatuje, a pozostawszy sam, Uatu stawia prezent od Sama na wystawce i odchodzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin Original Sin Original Sin Original Sin Original Sin Original Sin Original Sin Original Sin

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.