Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 6 » Silver Surfer vol. 6 #3

Silver Surfer vol. 6 #3

Postacie
Zapowiedź

• Każdy bohater może pewnego dnia uratować świat.
• Surfer i Dawn ratują ten dzień po tym wydarzeniu.
• Dowiedz się, dlaczego wszystkie możliwe jutra zależą od grającej małpki.

Cytat

Silver Surfer: "You named my board "Toomie"?"
Dawn: "No, you did. You said, "Toomie, my Board.""

Streszczenie

Nie tak dawno temu. Kiedy wszystko we Wszechświecie się układało, a Never Queen mogła być z Eternity, Zed przedarł się przez przestrzeń i czas za pomocą Edge of Reality i wyciął serce Never Queen, aby stworzyć Impericon.

Teraz. Impericon. Więźniowie nadal starają się uciec. Przez nieporozumienie związane ze strojem Surfera, dochodzi do krótkiego starcia pomiędzy nim a Battle-Jonem. Po wytłumaczeniu sytuacji Radd oddaje zbroje i przekazuje wieść o śmierci syna kosmity. Tłumaczy też dlaczego więźniowie pojawiali się na Impericonie. Dawn stwierdza, że w takim razie gdzieś powinien być jej ojciec. Surfer ją uspokaja mówiąc, że nie wiedząc czemu, są w jakiś sposób połączeni i to on miał o nią walczyć. Norrin prosi wszystkich aby jak najszybciej udali się do szalup ratunkowych. Po tym wraz z Greenwood postanawiają uwolnić serce. Dziewczyna nie wierzy Raddowi, że ten jest w stanie wynieść coś tak niemożliwego, jednocześnie nie niszcząc całego Impericonu od razu po zrobieniu tego. Ten ku zdziwieniu Dawn, przybiera srebrną postać i tłumaczy, że za sprawą Power Cosmic to mu się uda. Po chwili serce zamienia się w małą małpkę i trafia do rąk Greenwood. 

Tymczasem w kosmosie Zed jest gotowy zabić Never Queen. Powstrzymuje go informacja o tym co się dzieje na Impericonie.

Surfer nadaje informacje do całego Impericonu, aby każdy kosmita się ratował ucieczką do szalup ratunkowych. Kiedy nikt mu nie wierzy, zaczyna ich straszyć, że wybrał to miejsce, do skonsumowania przez Galactusa, co odnosi skutek. Po chwili woła deskę i razem z Dawn rusza do Never Queen. Norrin tłumaczy dziewczynie, która wstrzymuje oddech, że może oddychać przebywając z nim na desce, ponieważ chroni ją Power Cosmic, co zresztą jest dobrym wytłumaczeniem na to, dlaczego nic nie dzieje się z nią w przestrzeni kosmicznej. Po drodze wpadają na Zeda. Radd odłącza się od dziewczyny, aby stoczyć z nim walkę, a Greenwood zostaje zawieziona przez deskę do Never Queen, gdzie spotyka strażników Impericonu. Na szczęście po chwili przylatuje grupa współuciekinierów i zajmuje się przeciwnikami. To pozwala dziewczynie na oddanie serca. Przed oczyma Dawn przelatuje jej cała historia.

Tymczasem Surfer podczas walki przejmuje Edge of Reality i przebija nim Zeda. Ten zanika.

 Okazuje się, ze kosmita został przeniesiony poza uniwersum, co tłumaczy mu nie kto inny jak Eternity. Byt dodaje, że Zed był rakiem, którego trzeba było usunąć za to co zrobił z jego ukochaną. Pozostająć samemu, kosmita dostrzega tajemniczą postać, która rozkazywała mu na Impericonie. Okazuje się, że to jej wymiar – tego co nie mogło i nie powinno być. Postać proponuje mu bycie niewolnikiem, aby w przyszłości mógł opowiedzieć dalszy ciąg swojej historii, a nie zostać wygnanym do końca życia.

Never Queen dziękuje grupie uciekinierów, Dawn i Surferowi za to co dokonali. Uciekinierzy odlatują aby kolejno wrócić do swoich domów. Norrin obiecuje dziewczynie, że osobiście odwiezie ją do domu. Całemu zajściu przyglądają się Eternity i Never Queen. Byty rozmawiają o tym, że jeszcze wiele rzeczy czeka na ten duet.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 6 #3 Silver Surfer vol. 6 #3 Silver Surfer vol. 6 #3 Silver Surfer vol. 6 #3 Silver Surfer vol. 6 #3 Silver Surfer vol. 6 #3 Silver Surfer vol. 6 #3 Silver Surfer vol. 6 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.