Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin #2

Original Sin #2

Original Sin #2

"Bomb Full of Secrets"

Postacie
Zapowiedź

CO ZOBACZYŁ?

Streszczenie

W jaskini głęboko pod powierzchnią ziemi Emma Frost skanuje umysły znalezionych Moloidów. Dowiaduje się od nich jedynie, że raz na kilka miesięcy na miejscu zjawia się kolejne ciało i że pojawiały się one, od kiedy pamiętają. Rozglądając się po jamie, wypełnionej dziesiątkami, jeśli nie setkami martwych potworów, Black Panther stwierdza, że muszą mieć długą pamięć. Emma pyta, skąd mogą mieć pewność, że stoi za tym ta sama osoba, która zabiła Watchera, T'Challa odpiera więc, że fakty to potwierdzą. A potem podążą dalej tym samym tropem. Ant-Man tymczasem, zmniejszony i przeszukujący ciała, odnajduje coś świecącego zielonym blaskiem.

W Nowym Jorku Avengers od dowództwem Captaina America ścigają kolejnego Mindless One'a, który wyskakuje z wieżowca prosto na aerochód Nicka Fury'ego. Szpieg uruchamia zabezpieczenia, a gdy potwór stwierdza, że na Księżycu po raz pierwszy zrozumiał znaczenie grzechu i prosi, by herosi pozwolili mu kontynuować ucieczkę przed myślami, Nick katapultuje się i wysadza wóz.

W Avengers Tower Stark i Banner przygotowują celę dla Mindless One'a, Bruce dodaje też, że jeśli stwór pochodzi z innego wymiaru, powinien być w stanie namierzyć jego sygnaturę energetyczną. Tony tymczasem przegląda nagrania z Księżyca i na jednym z nich zauważa statek kosmiczny, który wygląda, jakby był ze złota. Pyta też, czy ktokolwiek wie, gdzie jest Strange.

Ten znajduje się wraz z Punisherem w krainie mięsożernych cieni. Wytwarza magiczne ptaki wyczuwające ofiary morderstw, a te prowadzą ich do ciała gigantycznego potwora. Widząc ranę, Frank zaczyna ją badać, poszukując rany wylotowej, Stephen stwierdza jednak, że olbrzyma nie zabiłaby zwykła broń. Zaczyna rzucać czar, by dowiedzieć się więcej, Castle jednak odnajduje olbrzymią, świecącą się zielonym blaskiem kulę.

Gdzieś na Ziemi właścicielka obserwuje ewoluujących Mindless Ones, jej kompan stwierdza więc, że to samo dzieje się z nimi. Stwierdza też, że jeśli Avengers schwytali jednego z ich stworów, odnajdą ich szybciej, niż myślał. Kobieta każe zostawić mu oko Watchera, ten jednak stwierdza, że w jego środku znajduje się coś, co chce wydostać się na zewnątrz. Patrząc na trzeciego członka ich grupy, leżącego w łóżku i wyjącego z cierpienia, mężczyzna stwierdza, że jeśli jest on zbyt słaby na przemianę, będą musieli go zostawić, kobieta przystawia mu jednak do głowy złoty karabin. Wtedy jednak ich wieżowiec zostaje otoczony przez Avengers, którzy znaleźli sygnaturę energetyczną Mindless Ones. Uzbroiwszy się więc w złotą broń, Exterminatrix rusza do walki z herosami na czele swoich stworów, każąc kompanowi uratować jej ojca. Prowadząc Doctora Midasa ku wyjściu, mężczyzna stwierdza, że oko Watchera widziało wszystko i że wydaje mu się, że te sekrety nadal są w środku. I to ich uratuje. Gdy jednak dostają się na zewnątrz, Avengers już na nich czekają wraz ze schwytaną Oubliette. Zauważają w ręku łotra oko Watchera, ten jednak stwierdza, że oko nie tylko chce obserwować, ale też im coś pokazać. Stwierdzając że nie są mordercami, których szukają, Orb zdejmuje swoją maskę i dodaje, że oko jest teraz bombą wypełnioną sekretami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2 Original Sin #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.