Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #17

Nova vol. 5 #17

Nova vol. 5 #17

"Home Alone"

Postacie
Zapowiedź

• Sam wraca z gwiezdnej podróży by odkryć, że największe zagrożenie znajduje się tuż przed drzwiami jego domu.
• Gdy dom Alexandra jest zagrożony, może nie być sposobu by Nova go uratował.

Streszczenie

Eva Alexander budzi się rano, martwiąc się o syna. Gdy jednak w łazience zauważa, że deska klozetowa jest uniesiona, domyśla się, że Sam jest w domu i prosi córkę, by go nie obudziła. Po chwili jednak zauważa na trawniku gigantyczny samorodek, obudzony Sam wyjaśnia więc, że postanowił przynieść jej pamiątkę z podróży. Kobieta wskazuje jednak, że trawa wokół złotego głazu jest wypalona, co oznacza, że samo złoto jest radioaktywne, i każe synowi je zabrać. Ten wrzuca więc głaz w Słońce, po czym zaczyna się zastanawiać nad innym sposobem na pomoc w spłaceniu długów. Gdy po godzinie nic nie przychodzi mu do głowy, wraca do domu, gdzie próbuje wyjaśnić, że wie, że potrzebują pieniędzy, matka jednak stwierdza, że znajdą inny sposób. Przypomina, że Sam będzie musiał się zająć siostrą, po czym wychodzi do pracy. Na miejscu zauważa nietypowy tłum, jej pracodawca wyjaśnia więc, że do miasta przybyła prawdziwa armia obserwatorów UFO. Eva uznaje ich teorie za bzdury, przynajmniej do chwili, gdy jeden z nich zauważa, że widziane w Carefree światła pojawiają się tylko przed północą.

Jakiś czas później. Hełm Novy wypada z rąk drzemiącego Sama, bawiąca się obok Kaelynn postanawia więc go założyć. Gdy chwilę później dzwoni telefon, dziewczynka pędzi go odebrać, dzięki mocy Novy przebijając się przez ścianę. To budzi chłopaka, który uspokaja siostrę i zdejmuje hełm, zapewniając, że ich matka będzie się gniewać tylko na niego. Następnie odbiera telefon, po drugiej stronie słysząc Evę. Pani Alexander prosi jedynie, by syn nie zakładał hełmu, zapewniając, że wyjaśni to później, i rozłącza się. Gdy jakiś czas później kobieta wraca do domu, odkrywa wielką dziurę w ścianie, którą próbuje załatać Sam. Wściekła, każe synowi się wynosić, po chwili jednak przypomina sobie o ufologach – jest już jednak za późno.

Jakiś czas później, gdzieś na pustyni, Sam rozmyśla o problemach rodziny i prosi ojca o powrót, wtedy jednak zauważa eksplozję na horyzoncie. Udawszy się w tamtą stronę, odkrywa pociąg, który zderzył się z traktorem. Dopada do przewróconej cysterny i wyrzuca ją w powietrze na chwilę przed eksplozją, osłaniając zebranych polem siłowym, po czym wpada do stojącego nieopodal, płonącego domu. Ratuje z rozpadającego się budynku zbierającą albumy staruszkę i jej męża, którzy dziękują mu za ocalenie tego, co dla nich najważniejsze. Gdy wraca do domu, odnajduje matkę sprzątającą ogród. Oboje stwierdzają, że mają złe wiadomości, Sam wręcza więc kobiecie nakaz eksmisji. Ta przyznaje, że próbowała ukryć to przed dziećmi i stwierdza, że być może uda jej się jeszcze uratować dom, po czym informuje syna o ufologach, których jego obecność ściągnęła do miasta i radzi mu uważać. Zaczynając sprzątać podwórko chłopak zapewnia, że może wyjaśnić bałagan, kobieta wie jednak, że zbudował sobie "strzelnicę" i ujawnia, że jego ojciec robił to samo. Sam stwierdza, że Jesse nadal żyje, powiedział mu to bowiem Watcher [patrz Original Sin #0 – przyp. S_O], i postanawia podczas ich następnego spotkania spytać go o konkrety.

Tymczasem, na Księżycu, Uatu leży w kałuży krwi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #17 Nova vol. 5 #17 Nova vol. 5 #17 Nova vol. 5 #17 Nova vol. 5 #17 Nova vol. 5 #17 Nova vol. 5 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.