Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #4

New Warriors vol. 5 #4

Postacie
Zapowiedź

• Tu znajdziesz koniec, gdy druga Wojna Ewolucyjna się rozpocznie!
• New Warriors mierzą się z High Evolutionary! Czy mogą pokonać tego ludobójcę? Czy powinni? Jak wiele żyć poświęciłbyś by ratować resztę ludzkości?
• Sąd nadciąga do Uniwersum Marvela.

Streszczenie

Jakiś czas temu, Kotlina Danakilska. Na miejscu zjawia się High Evolutionary, podobnie, jak jedyny pozostały przy życiu Evolutionary, który atakuje, sądząc, że to on go "wezwał". Walkę przerywa jednak postać, która ogłasza, że obaj oni działali wbrew planowi bóstw. Stwierdza, że jeśli chcą oni uratować to, co stworzyli Celestiale, mają wiele do zrobienia.

Teraz. Wyndham zostaje poinformowany o ucieczce więźniów i udaje się do celi, gdzie oryginalny Evolutionary schwytał Novę. Radzi nie torturować więźniów i zakończyć ich życia szybko, wtedy jednak na miejscu zjawiają się Justice, Speedball, Sun Girl i Mark, którzy odnaleźli Sama dzięki pomocy Salem's Seven. Gdy Evolutionary rzuca się na wyczutego mutanta, Selah uwalnia więźniów, którzy dołączają do walki. Scarlet Spider radzi Justice'owi się ewakuować, wtedy jednak Mark, pod wpływem zabsorbowanej energii, przemienia się w ogromną bestię, która nadal jednak walczy po stronie herosów. Speedball tymczasem wpada na Fairę, rozpoznając w niej Namoritę, a High Evolutionary udaje się do swego urządzenia. Widząc to, Nova próbuje ostrzec pozostałych, zostaje jednak powalony wiązką energii. Gdy ostatkiem sił wyjaśnia, że jego maszyna ma za zadanie atakować ludzi z mocami, Wyndham uruchamia ją, a herosi padają na ziemię w paroksyzmach bólu. Łotr tymczasem podchodzi do nie odczuwającej działania broni Sun Girl, wyjaśniając, że gdyby był w stanie wykorzystać Worldmind w hełmie Novy, zaoszczędziłby im choć bólu. Wyjaśnia, że Celestiale zbliżają się, by ocenić ludzkość, i pyta, czy nie byłaby gotowa poświęcić kilku tysięcy, by uratować siedem miliardów. Dziewczyna jednak atakuje go, wpychając go na urządzenie i niszcząc je. Gdy jednak High Evolutionary powstaje, w obronie Selah stają pozostali herosi, łotr teleportuje się więc razem z Evolutionarym i jego kopiami. Gdy Hummingbird cieszy się z ich zwycięstwa, Sun Girl pyta, kto powstrzyma ich następnym razem, Justice odpiera więc, że będzie to celem ich samych – New Warriors.

W laboratorium High Evolutionary'ego w Savage Land Evolutionary jest wściekły na ich porażkę, Wyndham stwierdza jednak, że herosi jedynie opóźnili realizację ich planu. Stwierdza, że są oni wszystkim, z czym walczą – mutanci, Inhumanie, Atlantydzi, nadludzie powstali na podstawie nauki i magii. Stwierdza, że by zdobyć próbki potrzebne do zniszczenia wszystkich nieczystych podgatunków, muszą jedynie schwytać tę drużynę.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #4 New Warriors vol. 5 #4 New Warriors vol. 5 #4 New Warriors vol. 5 #4 New Warriors vol. 5 #4 New Warriors vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.