Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #3

Inhuman #3

Inhuman #3

"They Fall"

Postacie
Zapowiedź

• Kulminacja pierwszego rozdziału Inhuman wraz z bitwą między Medusą a Lashem!
• Poznaj sekretną historię starożytnego odłamu Inhumans!
• Nowy Inhuman o imieniu Flint widzi upadek swojego świata tuż przed oczami!

Streszczenie

Lash teleportuje się do Orollanu wraz z nowym Inhumaninem, który jest całkiem zaskoczony całą sytuacją. Pyta o swoją rodzinę, Lash odpiera jednak, że ci, których znał, nie są jego rodziną, inaczej bowiem byliby wystarczająco silni, by do niego dołączyć. Oprowadza go po mieście, pokazując mu odłamki Terrigenu, które mają w swym posiadaniu i wyjaśniając, że ukazują one prawdziwą twarz tych kilku wybranych, którzy są tego godni. Wyjaśnia, że chmura, która przemieniła chłopaka, była dla niego testem, który udało mu się zdać. Nadaje mu nowe imię, Korvostax, i przedstawia go innym nowym Inhumanom. Pyta on ich, kiedy będzie mógł wrócić do domu, jeden z nich, Grove, wyjaśnia więc, że tutaj są bezpieczni – jedną z nich, Mother Bones, nieomal zlinczowano. Dodaje, że ich przemiana jest nieodwracalna, powinien więc cieszyć się, że jest wśród swoich.

Na Nowym Attilanie Elejea zabrania Lineage'owi zwracać się do królowej tym tonem, ten jednak zauważa, że Medusa nie jest jego władczynią. Dodaje jednak, że nadal może jej pomóc i zdejmuje koszulę, ujawniając twarze swoich dalekich przodków, które zapewniają, że wie on wszystko to, co oni. Medusa wzywa więc Sterilona, telepatę, Gordo zauważa jednak, że ktoś już próbował zdobyć w ten sposób niego sekrety – co skończyło się "przegrzaniem" telepaty. Tymczasem Gorgon trenuje Dantego, który zaczyna coraz lepiej kontrolować swe ogniste moce. Gorgon zauważa, że jeśli chce, może on wybrać nowe imię, Gabriela proponuje więc Inferno. Po chwili na miejscu zjawia się Medusa, która przygotowuje ekspedycję i pyta, czy chłopak zechciałby do niej dołączyć – wie, że chce on opuścić miasto i pogrzebać matkę, dodaje jednak, że będą poszukiwać jej zabójcy, Lasha. Inferno zgadza się więc, podkreśla jednak, że jeśli coś się mu stanie, będą musieli zająć się jego siostrą. Królowa zapewnia więc, że oboje są członkami ich rasy, mają więc zapewnioną ich pomoc.

Orollan. Nowi Inhumanie pracują nad odbudową budynków, a gdy Korvostax zauważa, że Lash nie robi niczego, Grove ostrzega przed tego typu myśleniem – to prawda, że Lash ich uratował, dodaje też jednak, że jeszcze niedawno było ich tu o dwóch więcej. Nagle na miejsce teleportuje się oddział Inhuman pod dowództwem Medusy, zaatakowany przez Inferno Lash wzywa więc do ataku. Korvostax zaczyna się koncentrować i ciska w Gorgona głazami, ten jednak stwierdza, że mierzył się z Thingiem, kamienie nie są więc dla niego wyzwaniem. Lash tymczasem wkłada jedną z dłoni do gorących źródeł i konwertuje energię w wiązkę, którą wystrzeliwuje w stronę przeciwników. O mało nie trafia przy tym Korvostaxa, którego jednak ratuje Gorgon, nie omieszkujący tego zauważyć. Medusa tymczasem na dosyć zabaw i więzi wszystkich przeciwników w swoich włosach. Następnie wzywa Lineage'a, który informuje Lasha o planach Black Bolta – zapoczątkował on Globalną Terrigenezę, zbliża się bowiem coś, czego nikt nie widział od długiego czasu. Owo coś stanowi zagrożenie dla Inhuman i całego świata, żeby więc to powstrzymać, będą musieli odzyskać dawno utracone zdolności i połączyć siły. Medusa oświadcza, że potrzebują każdego Inhumanina i tylko dlatego Orollanin nadal żyje – jeśli jednak Lash zabije jeszcze jednego członka ich rasy, królowa zmieni zdanie. Zmusza go do akceptacji warunków i każe przekazać tę informację innym frakcjom, jeśli kiedykolwiek na nie trafi, po czym wzywa do odwrotu. Korvostax tymczasem rozpoznaje po głosie Inferno, że pochodzi on z Chicago i pyta, jacy naprawdę są Inhumanie z Attilanu, ten więc przyznaje, że wydają się dobrzy. Chłopak pyta więc, czy go przyjmą, porzucając otrzymane imię i przedstawiając się jako Jason.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #3 Inhuman #3 Inhuman #3 Inhuman #3 Inhuman #3 Inhuman #3 Inhuman #3 Inhuman #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.