Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #18

Nova vol. 5 #18

Nova vol. 5 #18

"Dia De Los Muertos"

Postacie
Zapowiedź

Każdy ma jeden...

Streszczenie

W domu rodzina Alexandrów przygotowuje pomnik ku pamięci poległych członków Nova Corps. Kaelynn pyta, kiedy wróci ich ojciec, Sam zapewnia więc, że wróci, gdy tylko będzie mógł. Po zakończeniu pracy chłopak zakłada hełm i postanawia spróbować odnaleźć Jinin, jego matka zabrania mu jednak zadawać się z kosmitkami. Gdy Nova odpiera, że dziewczyna powiedziała, że go nie cierpi, kobieta stwierdza, że to znaczy, że się w nim potajemnie podkochuje. Ucieszony tą informacją, Sam wylatuje na orbitę, gdy jednak każe hełmowi obrać kurs na Knowhere, zauważa eksplozję na Księżycu. Udaje się tam, w końcu docierając do domostwa Watchera. Zaczyna przemierzać korytarze, wypełnione zniszczonymi przedmiotami należącymi do Uatu. Szukając gospodarza, Sam przeprasza za to, że musiał powiedzieć swojej matce o tym, co od niego usłyszał i ostrzega, że chyba został ograbiony. Wtedy jednak odkrywa jego ciało. Nie wiedząc, co robić, wypada z budowli i zaczyna lecieć przed siebie. Gdy w końcu jest w stanie myśleć, kieruje się do Nowego Jorku, by ostrzec Avengers, gdy jednak tam dociera, trwa już bitwa między herosami a Mindless Ones. Dołącza do niej, osłaniając Spider-Mana i Daredevila przed atakiem jednego z potworów – uderzając go tak, że ląduje on na Thingu. Pyta Bena, czy to stwory zabiły Watchera, ten więc stwierdza, że sprawcy znajdują się w wieżowcu nad nimi. Gdy Nova dołącza do Thora, który obiecuje, że zabójca Watchera zapłaci za swoje przewinienia, do ataku rusza Exterminatrix na czele kolejnej grupy Mindless Ones. Jeden z nich rzuca się na Sama, z którym przebija się do sąsiedniego budynku. Młodemu herosowi udaje się jednak go powalić i wyrzucić z wieżowca – nieświadom, że nie potrafi on latać. Gdy Mindless One po raz kolejny ląduje na Thingu, Nova dołącza do herosów walczących z Oubliette, gdy jednak oni atakują, Sam nie jest w stanie się ruszyć. Dopiero, gdy łotrzyca zostaje powalona, podchodzi do niej i pyta, czemu to zrobili. Ta więc wskazuje na Orba, który właśnie "detonuje" oko Watchera.

Wiele lat temu. Dwóch centurionów Nova Corps walczy na ulicy jednego z kosmicznych miast, a jeden z nich w końcu wyciąga miotacz. Znajdujący się na celowniku Nova sądzi, że właśnie przybyły trzeci członek Korpusu mu pomoże, uzbrojony jednak stwierdza, że pracują oni razem i strzela, dezintegrując ciało przeciwnika. Gdy nowoprzybyły, Adomox, stwierdza, że potrzebował ciała, by wysłać wiadomość, Jesse Alexander odpiera, że śmierć to śmierć.

Teraz. Nova budzi się z wizji u boku Iron Mana. Słysząc, że miała ona do czynienia z jego ojcem, oświadcza on, że nie jest autorytetem w kwestii radzenia sobie z tego typu problemami. Gdy Sam stwierdza, że okłamywał go on i wcale nie był herosem, nie może więc nosić jego hełmu, Tony odpiera, że jest on zbyt młody na kryzys egzystencjalny, zapewnia jednak, że sobie z nim poradzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #18 Nova vol. 5 #18 Nova vol. 5 #18 Nova vol. 5 #18 Nova vol. 5 #18 Nova vol. 5 #18 Nova vol. 5 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.