Avalon » Serie komiksowe » Original Sin: Hulk vs. Iron Man » Original Sin: Hulk vs. Iron Man #4

Original Sin: Hulk vs. Iron Man #4

Postacie
Zapowiedź

Każdy ma jeden...

Streszczenie

Podziemia Troi. Iron Man dociera do swojej zbrojowni, gdzie zakłada ciężko uzbrojony pancerz. Po chwili na miejscu zjawia się Hulk, Tony zaczyna więc go ostrzeliwać. To jednak na niewiele się zdaje, Zielony bowiem atakuje wynalazcę i powala go.

Jakiś czas później. Tony Stark budzi się, uwięziony w zgniecionej zbroi, na miejscu testu Bomby Gamma. Gdy próbuje przemówić do Bannera, Hulk oświadcza, że nie jest naukowcem – Bruce jedynie wykorzystał Extremix Arno, by zmienić go w super-inteligentną broń, za pomocą której ukarze Starka. Ten próbuje odwrócić jego uwagę, jednocześnie uruchamiając jeden ze swoich gadżetów, Zielony jednak zapewnia, że doskonale wie, co jego więzień robi i przypomina, że jest równie mądry, co on. Tony stwierdza więc, że zdaje sobie z tego sprawę i że gdyby wiedział to wcześniej, nie wszczynałby z nim walki. Następnie generuje holograficzne projekty, pewien, że zrozumie on, co widzi. Po chwili namysłu Hulk stwierdza, że Starkowi należą się podziękowania i zmienia się w Bannera, który jest zaskoczony, widząc Tony'ego żywego. Ten wyjaśnia więc, że wytłumaczył Zielonemu, co naprawdę się stało przez testem Bomby.

Lata temu. W laboratorium Stark przegląda zapiski Bannera, nie mogąc uwierzyć, na ile sposobów bomba Bruce'a mogłaby zawieść. Jego "przyjacielska butelka" odradza mu jednak sabotaż, Tony więc zaczyna się przyglądać projektowi, w końcu zauważając, że osłony bomby są zbyt silne – ciśnienie w jej środku wzrosło by tak bardzo, że eksplozja byłaby parokrotnie większa, niż zakładał Bruce. Zapewniwszy bombie dodatkowe ujścia, Tony zostawia bombę przyjaciela.

Teraz. Zrozumiawszy, co przyjaciel zrobił, Bruce stwierdza, że być może Tony powinien był pozwolić mu umrzeć w giga-eksplozji, co niebywale irytuje Starka. Dodaje też, że nie powinien był w niego wątpić, na co Stark zapewnia, że to akurat jest rozsądne. Gdy Bruce udaje się na poszukiwania pomocy dla nadal uwięzionego przyjaciela, Tony'ego nawiedza jeszcze jedno odnalezione wspomnienie sprzed lat.

Dawno temu. Po powrocie do motelu i nadal pijany, Tony zaczyna dyktować swojemu komputerowi e-mail do Bruce'a, w którym przyznaje się do ingerencji w bombę. Dodaje, że przeglądając prognozy zauważył coś, na co trafił tylko raz, podczas pracy z materiałami polimorficznymi. Ostrzega, że jeśli bomba nie zniszczy materii, może ją przemienić i zgaduje, że przyjaciel będzie miał pomysł na to, jak to wykorzystać. W teraźniejszości domyśla się jednak, że Banner nigdy nie przeczytał maila, zapewne od razu go usuwając. Stwierdza, że prawdziwym jego celem było ukrycie tego przed Brucem – świadomość, że mógłby uniknąć wszystkich tych lat cierpienia, gdyby nie zachował się wtedy tak, jak zadufany w sobie Stark, mogłaby go bowiem zabić.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin: Hulk vs. Iron Man #4 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #4 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #4 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.