Avalon » Serie komiksowe » Original Sins » Original Sins #1

Original Sins #1

Postacie
Zapowiedź

Każdy ma jeden...

Streszczenie

"Terminus"

postacie:
- Henry Hayes/ Deathlok
- agent Seth Horne

Na dworcu kolejowym Henry Hayes zaczepia mężczyznę z protetyczną nogą poruszającego się o kulach. Mówi, iż sam stracił jedną z kończyn w trakcie ataku samobójcy. Na szczęście pomogła mu firma Biotek, którą poleca, jednak mężczyzna nie chce z nim rozmawiać.

Do Henry'ego podchodzi po chwili inny mężczyzna przedstawiający się jako agent Seth Horne. Uważa, że zna tajemnicę Henry'ego. Tłumaczy, że oko Watchera dało mu wizję dotyczące Hayesa, który tak naprawdę jest cyborgiem-zabójcą - Deathlockiem. Nic nie pamięta, ponieważ jego pamięć jest czyszczona. Henry nie ma zamiaru słuchać dłużej mężczyzny i odchodzi, pozostawiając swojego "fana".

W tym samym czasie, mężczyzna śledzący poczynania Hayesa na kilku monitorach, dostaje polecenia zajęcia się agentem.

Gdy Henry spogląda na tablicę odjazdów, Deatlok otrzymuje polecenie i pozostawiając rzeczy Henry'ego, udaje się za Sethem do toalety. Gdy z niej wychodzi, Horne jest już martwy. 

Henry zabiera swoje rzeczy i bierze tabletkę na ból głowy, po czym dzwoni do córki, by powiedzieć, że wkrótce będzie w domu.

[wątek kontynuowany jest w serii "Deathlok vol. 5"]

"Young Avengers: Hidden in Plain Sight"
postacie:
- Prodigy, Hulkling, Marvel Boy
- Hood

Brooklyn. Teddy orientuje się, że wszyscy bohaterowie walczą teraz w centrum Manhattanu. Pisze do Davida, zastanawiając się, czy powinni powiedzieć Noh-Varrowi o jego ex walczącej z superboahterami. Gdy Marvel Boy nie odbiera kolejnych połączeń, decydują się odwiedzić go na jego stacji kosmicznej.

Noh-Varr jest zaskoczony odwiedzinami, a gdy przyjaciele mówią mu, co zrobiła Exterminatrix, postanawia rozwiązać sprawę. Gdy wracają na Ziemię, proponuje Teddy'emu, by zamienił się w agenta Coulsona, co ułatwi im przejście przez S.H.I.E.L.D. Hulkling nie daje się długo przekonywać i po chwili już jako Phil Coulson załatwia im dostęp do ewakuowanego obszaru.

Gdy lądują na miejscu ostatnich wydarzeń, postanawiają znaleźć jakieś ślady. Po chwili przed jednym z budynków odnajdują kobietę, której nie powinno być na tym obszarze. Ucieka przed nimi do środka, a oni podążają za nią. Tam atakuje ich Hood, który cieszy się, widząc ich, gdyż ma zadanie dla Prodigy'ego.

"Lockjaw: Buried Memory"
postacie:  
- Lockjaw,
- Captain America, Luke Cage, Ms. Marvel, Emma Frost, Black Panther, Johnny Storm, Spider-Man, Iron Man

Lockjaw nagle coś sobie przypomina i odwiedza kolejnych bohaterów, prosząc o pomoc. Dopiero Iron Man decyduje się za nim podążyć i trafiają na księżyc. W wyznaczonym miejscu Tony promieniem tworzy dziurę, z której po chwili zadowolony Lockjaw wyciąga wielką kość.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Original Sins #1 Original Sins #1 Original Sins #1 Original Sins #1 Original Sins #1 Original Sins #1 Original Sins #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.