Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #5

New Warriors vol. 5 #5

Postacie
Zapowiedź

• Gdy połowa drużyny jest uwięziona we wnętrzach tajemniczej i prawdopodobnie nawiedzonej GÓRY WUNDAGORE, reszta nowych New Warriors ma własne problemy w Pradze!
• Spojrzenie w umysł SPEEDBALL, najbardziej znienawidzonego człowieka w Ameryce.
• Pies i kot grają w szachy, a wynik gry może zniszczyć Nowy Jork.

Streszczenie

Jedna z dwóch grających w szachy postaci – z których obie mają całkiem nieludzkie ręce – stwierdza, że High Evolutionary został pokonany, nie zmienia to jednak faktu, że kosmiczni bogowie nadal przybywają. On jednak jest od nich starszy i będzie w stanie ich powstrzymać – najpierw jednak musi zostać uwolniony, a do tego potrzebuje pomocy swego rozmówcy i New Warriors.

Justice, Scarlet Spider i Water Snake walczą ze zautomatyzowanymi zabezpieczeniami Góry Wundagore – ku irytacji Scarlet Spidera, który nie spodziewał się, że obiekt będzie taki duży. Vance chce wiedzieć, kim on właściwie jest, wtedy jednak do rozmowy wtrąca się Faira, stwierdzając, że fakt, że był on gotów poświęcić życie, by Nova sprowadził pomoc, jest wszystkim, co musi wiedzieć. Wtedy jednak lider zwraca się do niej, stwierdzając, że po latach współpracy z Namoritą jest w stanie ją rozpoznać, a gdy Water Snake powtarza, że jest jedynie służką Namory wysłaną, by odnaleźć Namoritę, Vance zapowiada, że po powrocie do Nowego Jorku sprawdzą jej DNA. Atlantydka jednak ignoruje go i wchodzi do kolejnego pomieszczenia, gdzie widzi wszystkich członków drużyny zawieszonych u sufitu i złożonych w ofierze – jak się jednak okazuje, jest to jedynie wizja.

W wiosce u podnóża góry Hummingbird, Mark, Speedball i Sun Girl wpadają do gospody, odkrywając, że mieszkańcy nie znajdują się w niebezpieczeństwie i ni są szczególnie zmartwieni ostatnimi wydarzeniami – jak Aracely odczytuje z ich umysłów, są przyzwyczajeni do tego typu rzeczy. Robbie zauważa więc, że tak, czy inaczej żadne z nich nie jadło od jakiegoś czasu.

W bazie High Evolutionary'ego Justice, Faira i Kaine przemierzają korytarze, gdy nagle coś zaczyna niszczyć za nimi światła, po czym zacina Vance'a. Gdy herosi przygotowują się na atak, mutant nagle zaczyna kichać.

W gospodzie Speedball wyjaśnia pozostałym, że Nova musiał zgłosić się do matki i prosi, by pozostali trochę o sobie opowiedzieli. Sam też wyjaśnia, że stał się ludzką piłeczką kauczukową w wyniku wypadku naukowego, Aracely stwierdza jednak, że to nie wszystko i pyta, czy nadal się rani. Jak się okazuje, swoim "psychicznym wzrokiem" widzi go jako Penance'a, Robbie wyjaśnia więc, że po Stamford przez chwilę nie był sobą, w myślach każe jednak Hummingbird trzymać się z dala od jego głowy.

Na Wundagore pozostali próbują walczyć z przeciwnikiem – jak się okazuje, ludzkich rozmiarów kotem, którego w końcu powalają Kaine i Faira. Gdy ten zaczyna się odgrażać herosom, z cieni wychodzi dwunożny pies, prosząc, by nie krzywdzili jego przyjaciela. Wyjaśnia, że należą do New Men, eksperymentów High Evolutionary'ego, i że z odrobiną pomocy udało im się ukryć głęboko w trzewiach bazy, gdy ich pan wymordował pozostałych członków ich rasy. Przedstawia ich jako Caninusa i Felinatusa, Kaine stwierdza więc, że muszą sobie znaleźć inne imiona. Faira tymczasem słyszy swoje imię, a gdy odwraca się, zauważa leżący na ziemi pergamin.

Jakiś czas później. Gdy reszta drużyny wraca do Góry Wundagore, Justice przedstawia im ich nowych przyjaciół Jake'a Wafflesa i Mistera Whiskersa. Podczas, gdy Hummingbird dopada do Sun Girl, ujawniając, że zakochała się w mroku bijącym od Speedballa, a Faira wpada w sidła Chthona, Jake zapewnia, że umie operować wszystkich w bazie i na życzenie zespołu teleportuje ich wszystkich do Nowego Jorku – razem z całą Górą.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #5 New Warriors vol. 5 #5 New Warriors vol. 5 #5 New Warriors vol. 5 #5 New Warriors vol. 5 #5 New Warriors vol. 5 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.