Avalon » Serie komiksowe » Original Sin » Original Sin #3

Original Sin #3

Original Sin #3

"Trust No One, Not Even Yourself"

Postacie
Zapowiedź

• ODPOWIEDZI ZA WSZELKĄ CENĘ.
• W obliczu ujawnienia tylu sekretów w poprzednim numerze, herosi uniwersum Marvela miotają sę, zostawiając Nicka Fury'ego samego.
• Ten Który Posiada Oko wciąż ucieka, a my poznajemy jego pracodawcę.
•W odległej przestrzeni, Winter Soldier kieruje drużyną, która odkrywa najdziwniejsze morderstwo w historii.

Streszczenie

Kilka tygodni temu. Orb wyjaśnia, że od jakiegoś czasu miewa sny, w których wchodzi do wielkiej budowli na Księżycu, jej drzwi otwierają się bowiem przed nim, jakby to on był gospodarzem. Za każdym razem jednak się budzi, a wtedy widzi kogoś stojącego nad nim i obserwującego go. Na początku myślał, że to część snu, potem – że to Bóg. Teraz jednak domyśla się, że to prawdziwy właściciel domostwa i że nie podoba mu się to, o czym śni. Opisuje budynek, pełen skarbów i sekretów, a gdy jego rozmówca zauważa, że sam również posiada oba i że wobec tego nie ma powodu, by go słuchać, Orb odpiera, że on również widział tę postać i tak, jak on chce się dostać do jego domostwa, proponuje więc, by obrobić go z jego sekretów. Dr Midas wyjaśnia więc, że postać ta nazywa się Watcher i że każdy, kto własnoręcznie zmienił świat, go widział. Pyta, gdzie miałby on skrywać swe sekrety, Orb odpiera więc, że ma je przy sobie – gdzie cały czas ma na nie oko.

Teraz. Oko Watchera eksploduje sekretami, paraliżując zebranych herosów. Midas, Exterminatrix i ich Mindless Ones wykorzystują okazję, by uciec, do Orba dopada jednak Nick Fury, każąc mu się poddać. Dodaje, że jest aresztowany pod zarzutem morderstwa, Orb stwierdza więc, że nie ma się czego bać – to nie on jest sprawcą i tak samo, jak oni chce poznać sekret tego, kto zabił Watchera.

Głęboko pod powierzchnią Ant-Man kończy zbieranie kul napromieniowanych falami gamma, dodając, że najstarsze ciała leżały na miejscu od dziesięcioleci, a najmłodsze mają zaledwie kilka lat. Gdy Emma nie jest pewna, co to ma wspólnego z zabójstwem Watchera, Black Panther odpiera, że ten, kogo szukają, ma doświadczenie w ukrywaniu się. Domyślają się, że Uatu musiał zobaczyć coś, co jego zabójca chciał ukryć. W innym wymiarze Punisher stwierdza, że strzał, który powalił kolejnego potwora, został oddany z odległości przeszło 3,5 kilometra i że zna tylko garstkę osób, które by to potrafiły, Doctor Strange każe mu je więc wymienić. W przestrzeni kosmicznej zaś Gamora stwierdza, że tam, gdzie zostali wysłani, niczego nie ma i każe zawracać na Ziemię, by mogli odszukać zabójcę Watchera. Wtedy jednak o kadłub pojazdu zaczynają uderzać łuski po pociskach. Winter Soldier stwierdza, że to, czego szukają, znajduje się tam, dokąd prowadzi ich trop. Obserwująca wszystkie ten śledztwa postać każe się przygotować na gości – przybędą oni bowiem całkiem niedługo. Spoglądając na gamma-pocisk dodaje, że będą potrzebować ich więcej.

W Avengers Tower Wolverine i Hulk przesłuchują Orba, ten jednak nie daje się zastraszyć i stwierdza, że będzie rozmawiał tylko z Furym. Ze szpiegiem kontaktuje się tymczasem Cap, informując, że stracili trop Midasa – podejrzewa, że nauczył się on ukrywać sygnaturę energetyczną Mindless Ones. Stwierdza, że jeśli ma rozpocząć globalne poszukiwania, będzie potrzebował więcej pomocy, Nick zauważa więc, że oko Watchera – które, według teorii Reeda Richardsa, jest żywym nośnikiem danych – uwolniło skrywane sekrety i w czasie eksplozji ujawniło je stojącym wystarczająco blisko, co tłumaczy, czemu połowa ich zespołu nagle zniknęła. Pyta Steve'a, co on zobaczył, ten jednak stwierdza, że nie z tym jest związana ich misja i rozłącza się. Spoglądając na oko, Fury pyta, czemu on nic nie zobaczył.

Gdzieś w kosmosie Gamora, Moon Knight i Winter Soldier stoją na planecie, do której doprowadził ich trop łusek od nabojów. Odkrywają, że jej powierzchnia jest wypełniona kraterami po kulach, nie zauważają jednak śladu celu, ani pozostałości cywilizacji, która mogła zostać zaatakowana. Bucky ma jednak pewną teorię i każe Spectorowi wysłać w przestrzeń kamerę, dzięki której odkrywają cel – była nią sama planeta, niegdyś żywa i inteligentna, jak Ego. Gamora stwierdza, że siła potrzebna do zabicia czegoś takiego jest nieomal niewyobrażalna, a Marc odpiera, że liczba osób, które by się na to odważyły, jest bardzo krótka. Bucky potwierdza, gdy jednak po jakimś czasie jego kompani się do niego zwracają, odkrywają, że zniknął – jedyne, co po nim pozostało, to bomba zainstalowana na statku, która po chwili eksploduje.

Avengers Tower. Wolverine informuje Fury'ego, że Orb jest gotów do złożenia zeznań, wtedy jednak na miejscu zjawia się Winter Soldier, który strzela do szpiega, stwierdzając, że czas na ukrywanie się przed prawdą i grzechami minął. Odrąbując głowę Nicka Fury'ego i zabierając oko Watchera, Bucky stwierdza, że dobiegł końca czas sekretów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin #3 Original Sin #3 Original Sin #3 Original Sin #3 Original Sin #3 Original Sin #3 Original Sin #3 Original Sin #3 Original Sin #3 Original Sin #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.