Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #22

Uncanny X-Men vol. 3 #22

Uncanny X-Men vol. 3 #22

"Uncanny X-Men Vs. S.H.I.E.L.D.: Conclusion"

Postacie
Zapowiedź

• Wojna pomiędzy Uncanny X-Men i S.H.I.E.L.D. zaognia się!
• Czy Cyclops i jego drużyna dadzą radę wytropić źródło nowych modeli Sentinels? Czy to naprawdę S.H.I.E.L.D. stoi za atakami?

Cytat

Dazzler: "Get me a Walkman!"

Tempus: "A what?"
Dazzler: "Music! I need music."
Morph: "What kind of music?"
Dazzler: "Really. Loud. Music."

Streszczenie

Sekretna szkoła Xaviera. Magneto przylatuje z Dazzler. Triage szybko podbiega do kobiety i używa na niej swojej mocy. Mutantka po chwili odzyskuje przytomność i prosi, aby ktoś dał jej naprawdę głośną muzykę.

Westchester. Hijack zmierza w kierunku szkoły imienia Jean Grey.

Szkoła im. Jean Grey. Trwa walka. S.H.I.E.L.D. stara się odzyskać kontrolę nad swoim sprzętem. Tymczasem Mystique/Dazzler postanawia się wymknąć. Kiedy starcie wydaje się przegrane, ktoś inny przejmuje kontrole nad maszynami T.A.R.C.Z.Y. Magik, Cyclops i Beast wychodzą z laboratorium. Scott zna tylko jednego mutanta, który mógł zhakować pojazdy agencji – Hijacka. X-Men mają nowe zadanie, mają chronić Bonda. McCoy mówi, że wie kto jest za to wszystko odpowiedzialny. Summers, Ilyana i Hank teleportują się, aby go dopaść.

Sekretna szkoła Xaviera. Emma postanawia znaleźć Cyclopsa oraz Magik i im pomóc. Nim ktoś zdążył coś zrobić, Rasputin wpada po resztę drużyny i teleportuje ją pod szkołę im. Jean Grey. 

Scott i Hank udają się do osoby odpowiedzialnej za całe zamieszanie. Cyclops od razu strzela w niego promieniem z oczu. Okazuje się, że jest to Dark Beast. Motywacją mutanta był prosty fakt – nienawidzi Summersa. Kiedy złoczyńca traci przytomność, X-Meni zauważają odliczanie na jednym z ekranów. Cyclops kontaktuje się z Magik, aby wzięła ze sobą Hijacka. Po chwili mutanci się teleportują na miejsce, a Bond zatrzymuje odliczanie.

Szkoła im. Jean Grey. S.H.I.E.L.D. naprawia zniszczenia. Maria Hill oświadcza, że będzie współpracować z mutantami przy śledztwie. Cyclops przystaje na propozycje, ale przypomina, że jest to wina agentki, ponieważ to pod jej okiem, całe oprogramowanie organizacji zostało zhakowane. Do obwiniania kobiety przyłącza się także Dazzler. Alison jest wściekła, że dopuścili do jej porwania na terenie helicarriera i o to, że nie mają pojęcia gdzie jest  teraz Mystique. Na koniec dodaje, że nie jest agentem S.H.I.E.L.D., a członkiem X-Men. 

Maria postanawia zmienić zasady gry. Czas zająć się Raven.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #22 Uncanny X-Men vol. 3 #22 Uncanny X-Men vol. 3 #22 Uncanny X-Men vol. 3 #22 Uncanny X-Men vol. 3 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.