Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #5

Magneto vol. 3 #5

Postacie
Zapowiedź

• Magneto kontynuuje swoją krucjate, aby zabezpieczyć przyszłośc mutantów wszelkimi dostępnymi środkami i jest jednocześnie ścigany przez S.H.I.E.L.D.
• Teraz ktoś nowy przylacza się do polowania na Mistrza Magentyzmu. Ktoś powiązany z jego przeszłością. Czy będzie ona jego najwiekszym sprzymierzencem, wrogiem, a może jednym i drugim?

Streszczenie

W Saranac Lake w stanie Nowy Jork Magnus prowadzi normalne, ludzkie życie – przechadza się ulicami, robi zakupy. Wie jednak, że jest to tylko maska, która ma ukryć jego prawdziwe "ja" – Magneto, krwawego mściciela mutantów. Zagląda do księgarni, a gdy przegląda półki, ktoś podchodzi do niego i ukradkiem wciska mu w dłoń skrawek papieru. Gdy ów ktoś wychodzi, pewna dziewczyna robi mu zdjęcie, gdy jednak zaczyna się zastanawiać, co może go wiązać z Magneto, odkrywa, że mutant zniknął. Gdy próbuje go ścigać, zostaje schwytana przez Magnusa w bocznej uliczce. Mutant zaczyna zgniatać szynę na jej nodze, by zmusić ją do mówienia, a wtedy kobieta wyjaśnia, że nazywa się Briar Raleigh i że śledziła go, od kiedy opuścił góry Adirondack – wie bowiem o jego tajnej bazie i domyśla się, co znajduje się w środku. Stwierdza, że chce dla niego pracować, a gdy Magnus pyta, czemu miałby się na to zgodzić, jego rozmówczyni odpiera, że oboje wiedzą, kim jest i jaką furię w sobie skrywa. Jest pewna, że nie będzie w stanie jej skrywać w nieskończoność i że prędzej czy później eksploduje. Jakiś czas później, w pokoju motelowym Magneto, Briar stwierdza, że może mu pomóc w ukierunkowaniu jego następnego wybuchu. Ujawnia, że wie, gdzie mutant trzyma butelkę trunku i nalawszy obojgu po kieliszku pyta, co otrzymał od swojego kontaktu w księgarni. Domyśla się, że było to jedynie nazwisko kolejnej płotki i stwierdza, że może zaoferować mu więcej. Następnie prezentuje przenośny dysk, na którym zawarte są dane dotyczące tropiących go agentów S.H.I.E.L.D.. Nie jest to jednak wszystko – posiada też informacje na temat Marauders: grupy, która dokonała jednej z największych masakr mutantów w historii. Stwierdza, że Magneto myśli, że utrata większości jego mocy go zmieniła i że musi zmienić swoje metody, dodaje jednak, że choć jej rekonwalescencja była długa i ciężka, i że czasami myślała, że nigdy nie będzie mogła chodzić, gdyby nie brała się za siebie i nie była konsekwentna w swej pracy, teraz nie stałaby przed nim.

Kilka lat temu. Po jednym z ataków Magneto służby odnajdują dziewczynę, której noga została zgnieciona pod wrakiem samochodu. Gdy próbują z nią rozmawiać, dziewczyna przedstawia się jako Briar i stwierdza, że nie ma sensu kontaktować się z jej rodziną – już żadnej nie ma.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #5 Magneto vol. 3 #5 Magneto vol. 3 #5 Magneto vol. 3 #5 Magneto vol. 3 #5 Magneto vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.