Avalon » Serie komiksowe » Inhuman » Inhuman #4

Inhuman #4

Inhuman #4

"A Thunder God in Attilan"

Postacie
Zapowiedź

• Wschodząca gwiazda RYAN STEGMAN (SUPERIOR SPIDER-MAN, WOLVERINE) dołącza do twórców INHUMAN!
•  THOR przybywa z wizytą do Medusy i Inhumans!
•  Kim jest Reader? Wrogiem czy przyjacielem?!

Streszczenie

Gdzieś w chińskiej prowincji Hunan Reader wyczuwa coś w powietrzu, a jego czytniki rejestrują znaczny wzrost cząsteczek Terrigenu w powietrzu. Mężczyzna uruchamia więc swój kamuflaż i plecak odrzutowy i ze swym psem na rękach wzbija się w powietrze.

Thor odwiedza Nowy Attilan, przypominając, że gdy Asgard zjawił się na Ziemi, jej mieszkańcy obawiali się, że ich nowi "sąsiedzi" sprowadzą na nich problemy. Dlatego Medusa otworzyła swoje państwo dla gości, którzy są zainteresowani ich kulturą – a zyski z odwiedzin trafiają do mieszkańców, którzy w zamian mogą zapoznać się z ludzką kulturą. Gdy Thor pyta o Nowych Inhuman, królowa zapewnia, że nie zmuszają nikogo do pozostania w mieście, proszą jednak o próbki krwi, by mogli przeprowadzać badania nad wpływem chmury Terrigenu na ich organizmy. Przedstawia też Mścicielowi jednego z "Nuhuman", Inferno. Nagle jednak zostają ostrzelani.

W Chinach armia puka do drzwi jednego z budynków, meldując, że chmura przetoczyła się przez obszar, dlatego muszą sprawdzić każde gospodarstwo w poszukiwaniu przemienionych. Gospodarze protestują, a gdy zostają odciągnięci, krzyczą, że próbowali ich ochronić. Gdy oficer wchodzi do środka, nagle zostaje odrzucony, a całe domostwo eksploduje. Każe on rozpocząć ostrzał, wtedy jednak na miejscu zjawia się Reader, który za pomocą blaszki w alfabetem Braille'a zamraża czas wokół. Wykorzystując kolejną blaszkę, by widzieć oczyma swego psa, odnajduje nową Inhumankę, którą "rozmraża". Zapewnia, że nie chce jej krzywdzić i pyta o jej imię, po czym wyjaśnia Xiaoyi, że stała się celem wojska, gdyż reprezentuje ona to samo, co on – zmianę, czyli coś, czego obawia się każdy despota. Stwierdza, że muszą uciekać, nim czas wróci do normalnego biegu, proponuje jednak, by dziewczyna pożegnała się ze swymi rodzicami. Ta stwierdza jednak, że choć zawsze ją kochali, nigdy jej nie rozumieli – jej pociągu do wiedzy i do czegoś więcej, niż to, co można znaleźć na wsi – i że lepiej by było, gdyby myśleli, że zginęła w ataku. Pyta, czy Reader ma odpowiedzi na pytania, których szuka, a gdy ten potwierdza, uznaje to za wystarczające.

Nowy Attilan. Inferno, Medusa i Thor powstrzymują kule, każdy na swój sposób, towarzysząca królowej Elejea zostaje jednak postrzelona. Gdy Dante pędzi po Vinatosa, Thor chwyta trójkę strzelców i zabiera ich przed oblicze Medusy – jako władczyni, ona bowiem zdecyduje o ich losie. Gdy ściąga ich kominiarki odkrywa, że ma do czynienia z Inhumanami, ci jednak protestują, stwierdzając, że są zwykłymi ludźmi i że nie zamierzają pozwolić, by komukolwiek innemu zrobiła to, co im. Królowa informuje więc, że od zawsze byli członkami jej rasy, a przemiana – którą nie ona wywołała – jedynie to ujawniła. Zapewnia, że nie mają się czego od nich obawiać i puszcza ich wolno – prosi jednak, by zostali na chwilę w mieście i zapoznali się z ich kulturą.

Jakiś czas później Dante relacjonuje wydarzenia Jasonowi, przy okazji pytając, jak mu idzie trening z Gorgonem, ten przyznaje więc, że nadal próbują poznać konkretne limity jego mocy. Następnie wspomina, że Lash twierdził, że jego rodzina zginęła przez Medusę, Inferno odpiera więc, że to niemożliwe, jest ona bowiem łaskawa – i dodaje, że to Lash zabił jego własną matkę. Po chwili do chłopaków dosiada się Lineage, który stwierdza, że ma sposoby, by wiedzieć różne rzeczy – w tym i fakt, że prawdziwa rodzina Jasona mieszka w Afryce – a on jest w stanie go do niej zaprowadzić. Tymczasem Medusa stoi nad podłączoną do aparatu podtrzymującego życie Elejeą, gdy zostaje poinformowana o nietypowym gościu. Po chwili staje przed nią Unspoken, który w geście dobrej woli wręcza jej piątkę młodych Inhuman. To jednak nie wszystko – zauważa bowiem, że jest ona królową rządzącą bez króla i prosi ją o rękę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Inhuman #4 Inhuman #4 Inhuman #4 Inhuman #4 Inhuman #4 Inhuman #4 Inhuman #4 Inhuman #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.