Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #7

New Warriors vol. 5 #7

Postacie
Zapowiedź

• New Warriors dołączają do INHUMANITY, gdy jeden z ich członków staje się celem dwóch plemion Inhumans.
• Kim jest pan Whiskers i Jake Waffles? Po czyjej stronie stoją? Czego chce Speedball od Jake'a?  
• Kto ściga NOVĘ?

Streszczenie

W mieszkaniu Marka Sima chłopak absorbuje eksplozję, zmieniając się przy tym w swoją potworną formę – w której jego babka rozpoznaje Haechiego, legendarnego koreańskiego potwora. Gdy przywódca Inhuman, Hollow, każe podwładnym zabić przybyszy w "staromodny" sposób, Justice i Sun Girl obezwładniają ich, a Mark rzuca się na przywódcę, który jednak fazuje przez jego pazury – nie jest jednak odporny na atak energetyczny. Widząc, że znajdują się na przegranej pozycji, Inhumanie wzywają swego teleportera, który zabiera stamtąd ich i Marka – i rzucającą się mu na pomoc Selah.

W ich nowej bazie w Górze Wundagore Jake Waffles próbuje znaleźć ślady High Evolutionary'ego, podczas gdy Speedball cały czas irytuje Fairę, sugerując, że jest Namoritą. Gdy ta odchodzi, pies pyta, czemu Robbie specjalnie ją denerwował, ten więc wyjaśnia, że Namoricie też nigdy nie dawał spokoju i miał nadzieję, że obudzi w ten sposób jakieś wspomnienia. Nagle ich systemy odkrywają trzy źródła celestiańskiej energii wkraczające w atmosferę, wtedy jednak kontaktuje się z nimi Justice, informując o zniknięciu Marka i Selah, Jake uznaje więc, że sygnały będą musiały poczekać – tymi zaś okazują się Maelstorm's Minions, którzy lądują na tropikalnej wyspie i postanawiają zacząć się przygotowywać na przybycie ich Mistrza. Tymczasem Speedball kontaktuje się ze Scarlet Spiderem, Hummingbird i Mister Whiskersem, przemierzającymi korytarze bazy w poszukiwaniu śladów demona, i przekazuje im informacje o zaginionych kompanach.

W zapuszczonym budynku w Dżakarcie Sun Girl budzi się, odkrywając związanego łańcuchami Marka, gdy jednak próbuje go uwolnić, łańcuchy ranią ją. Siedząca nieopodal dziewczyna stwierdza, że nie powinna ona tu być i że nie spodoba się to Lashowi, a po chwili na miejscu zjawia się reszta Inhuman, którzy uniemożliwiają Selah dostanie się do jej sprzętu. Hollow stwierdza, że od czasu eksplozji Attilanu, w której wyniku zostali przemienieni, Ziemia przestała być światem ludzi – od teraz należy do Inhumans. Każe zabić dziewczynę, ta jednak skacze w ścianę ognia oddzielającą ją od jej sprzętu, a założywszy go, strzela w stronę Marka, uwalniając go z więzów. Ten więc od razu wkracza do akcji.

Gdy w bazie skanowanie w poszukiwaniu Inhuman ujawnia, ilu ich się pojawiło od czasu eksplozji Attilanu, Justice oświadcza, że ma plan i wyruszą za pięć minut. Gdy Scarlet Spider krytykuje go, stwierdzając, że nie mają pojęcia, gdzie się udać, na miejscu zjawia się Silhouette – a jak wyjaśnia Vance, teleporter, który porwał Marka i Selah, korzystał z Darkforce Dimension, ich własny specjalista w sprawach tego wymiaru powinien więc być w stanie ich znaleźć.

W Dżakarcie dziewczyna mówi Selah, że miasto Orollan wie, co Hollow zrobił i że Lash przybywa,  nim jednak Sun Girl zdąży dowiedzieć się więcej, Mark odciąga ją w poszukiwaniu wyjścia. Po chwili jednak zjawia się przed nimi Lash w towarzystwie dwóch innych Inhuman. Pozostali New Warriors tymczasem odkrywają, że coś jest nie tak z Darkforce, Justice każe im się więc przygotować. W końcu pojawiają się w środku pokoju, otoczeni przez całą armię przeciwników.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #7 New Warriors vol. 5 #7 New Warriors vol. 5 #7 New Warriors vol. 5 #7 New Warriors vol. 5 #7 New Warriors vol. 5 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.