Avalon » Serie komiksowe » Silver Surfer vol. 6 » Silver Surfer vol. 6 #5

Silver Surfer vol. 6 #5

Silver Surfer vol. 6 #5

"New Dawn"

Postacie
Zapowiedź

• Shuma Gorath jest gotowy, by rzucić Ziemię w wieczny chaos!
• Problemem jest, że gdy Silver Surfer, Hulk i Dr. Strange znajdą sposób, by go pokonać...
• ...to Dawn Greenwood będzie musiała zapłacić za to cenę, którą jest jej życie.

Streszczenie

Silver Surfer wraca do pensjonatu Greenwoodów, oskarżając Dawn o to, że uwięziła go na Ziemi, stwierdza jednak, że być może w związku z tym, że wrócili na planetę razem, muszą ją też razem opuścić i żąda, by ta do niego dołączyła. Dziewczynie jednak nie podoba się jego ton i zamyka okno. Gdy Norrin przelatuje na drugą stronę budynku, wpada na właśnie przybyłych Strange'a i Hulka. Stephen wyjaśnia, że znajdują się w niebezpieczeństwie ze strony Nightmare'a – w momencie wyrównania księżyców może on usnąć na Ziemi, a jeśli jego sen nie zostanie przerwany do rana, potrwa on wiecznie, a świat stanie się krainą koszmarów. Zrzuca otaczającą iluzję, ujawniając, że wszyscy wokół znajdują się we śnie i jedynie "lunatykują", a jedyną osobą, która może ich uratować, jest ostatnia nadal przytomna postać. Norrin ujawnia, że uciął sobie drzemkę, stwierdza jednak, że Dawn przybyła razem z nim i nie miała jeszcze szansy usnąć. Wpadają do jej pokoju, gdzie leży już w łóżku i budzą ją, a gdy koszmarne potwory atakują ich, Strange obiecuje je powstrzymać wraz z Hulkiem, przekazując dziewczynie Oko Agamotto, które pomoże jej w misji.

Poszukując Nighmare'a, Norrin i Dawn wpadają do pokoju, w którym Eve ścieli łóżka, powtarzając, że chciała podróżować, zamiast tego jednak zmienia się w siostrę. Dziewczyna domyśla się, że widzą jej największy koszmar, a gdy uciekają przez lustro – jak to w snach – wpadają na Rega, obserwującego, jak wszystko w jego życiu zmienia się w piasek, zmywany przez fale – jego dom, żona, Eve, a wkrótce też i Dawn. Stwierdza jednak, że córka potrzebuje swego własnego snu, a wtedy zaczyna zbliżać się do nich gwiazda – tak naprawdę statek kosmiczny wypełniony nowymi przyjaciółmi dziewczyny z Impericon. Domyślając się, że oznacza to, że Dawn zaczyna zapadać w sen, Norrin próbuje ją obudzić, zamiast tego jednak trafiają do jego koszmaru – na Zenn-La, atakowanej przez Galactusa, którego jednak w wizji zastępuje Nightmare. Oko Agamotto ujawnia jednak Dawn, że istota również jest uśpiona i kieruje ją do pokoju numer nieskończoność, gdzie znajdują go w łóżku. Dawn próbuje go obudzić na różnorakie sposoby, bez skutku jednak. Norrin domyśla się jednak, że choć w Anchor Bay nadal jest noc, gdzieś na świecie już zaczął się dzień i wysyła swoją deskę na orbitę, gdzie ta odbija światło słoneczne do pokoju i prosto w twarz Nightmare'a, budząc go.

Jakiś czas później. Gdy pensjonat zostaje naprawiony, Nightmare przyznaje, że przepowiednia nie podobała mu się – choć Ziemia byłaby bowiem pogrążona w chaosie, on by to wszystko przespał – i dziękuje za jej złamanie, po czym wraca do swego wymiaru. Surfer też postanawia udać się swoją drogą, Eve jednak powstrzymuje go, przypominając, że wieczorem praktycznie błagał Dawn o to, by mu towarzyszyła. Stwierdza, że słuchając opowieści siostry wyczuła, jak zafascynowana była przygodą i chce, by przeżyła ona jeszcze więcej. Ta przyznaje jej rację i, gdy Reg też stwierdza, że powinna ona realizować własne sny, pyta, czy Norrin zgodziłby się na to, by została jego kompanką. Ten ostrzega ją przed niebezpieczeństwami i dodaje, że nie wrócą na Ziemię przez jakiś czas, a gdy to jej niestraszne, Silver Surfer zabiera Dawn Greenwood w podróż po Wszechświecie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Silver Surfer vol. 6 #5 Silver Surfer vol. 6 #5 Silver Surfer vol. 6 #5 Silver Surfer vol. 6 #5 Silver Surfer vol. 6 #5 Silver Surfer vol. 6 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.