Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #8

Fantastic Four vol. 5 #8

Postacie
Zapowiedź

• Original Sin Tie-In.
• Ben Grimm mordercą?

Streszczenie

W artykule przygotowanym przez Betty Brant opisane zostają okoliczności aresztowania Thinga – jak został on odnaleziony przez Mr. Fantastica nad ciałem Puppet Mastera, jak Reed poinformował o tym Marię Hill, jak Ben wybuchł, wściekły na przyjaciela z powodu dawnego eksperymentu i jak został wyprowadzony przez agentów S.H.I.E.L.D.. Reporterka zauważa, że był to jedynie jedno z wielu nieszczęść, które przytrafiły się Czwórce w ostatnim czasie i przypomina o wybuchu Susan Richards, które miało miejsce trzy dni wcześniej przed zamkniętym Budynkiem Baxtera. Wściekła po utracie praw do opieki nad dziećmi z Future Foundation, Invisible Woman zaatakowała Avengers pełnią swoich mocy. Nie wiadomo, jak by się to skończyło, gdyby nie przybycie Human Torcha – nie Johnny'ego Storma jednak, lecz oryginału, Jima Hammonda. Android zapewnił, że młodzi geniusze znajdują się pod jego opieką, i że choć nie może zaprowadzić do nich kobiety, obiecał jej, że zrobi dla nich wszystko. Choć żaden z Mścicieli nie zgłosił skargi, Fantastyczna Czwórka stała się jeszcze mniej popularna w Nowym Jorku.

Teraz. Podróżując śmigłowcem, Sue nadal obwinia się za atak na Avengers, Reed stwierdza jednak, że wyrzuty sumienia nie zmienią sytuacji, w której się znajdują – ich dzieci zostały im odebrane, zakazano im wstępu do ich domu, a wszystkie jego wynalazki zostały skonfiskowane. Zauważa, że ich kostiumy, wykonane z niestabilnych molekuł, również powinny zostać im odebrane. Stwierdza, że to jego wina i że powinien był wcześniej pomyśleć o tym, że przetrzymywanie niebezpiecznych wynalazków w środku miasta może być złym pomysłem. Stwierdza, że jego beztroska doprowadziła do tego wszystkiego i że nie byłby zdziwiony, gdyby i jego żona się od niego odcięła, ta więc zapewnia, że nigdzie się nie wybiera. Richards zauważa więc, że przynajmniej znalazł nową pracę – w Edenie, społeczności jutra, futurystycznym mieście zbudowanym pośrodku Jeziora Michigan przez Johna Edena, do którego ich pojazd właśnie się zbliża. Wysiadłszy, Reed wita się z futurystą, którego przedstawił mu Tony Stark, pewien, że pracując dla niego udowodni kuratorom, że jest odpowiedzialnym rodzicem.

Camp Hammond. Torch ujawnia dzieciakom, że próbował dowiedzieć się, gdzie przetrzymywany jest Dragon Man, nie był jednak w stanie tego znaleźć – co więcej, nie wie nawet, kto autoryzował jego "aresztowanie". Zapewnia jednak, że zamierza dotrzymać obietnicy danej Alexowi i Sue Richards – zrobi dla nich wszystko. Pora więc uratować Dragon Mana.

W gabinecie Howarda Silvera Johnny wybucha, widząc, że jego plakaty zostały zastąpione tymi przedstawiającymi Radiance, menadżer wyjaśnia więc, że jest ona nową twarzą. Dodaje, że trasa koncertowa Johnny'ego została odwołana – bez swoich mocy jest bowiem jedynie jednym z wielu przystojnych wokalistów, innymi słowy – niczym specjalnym.

Thing zostaje zabrany na Ryker's Island, wschodnie skrzydło więzienia zostało bowiem przerobione tak, by przetrzymywać więźniów z supermocami – włączając w to inhibitory mocy. Jeden ze strażników oświadcza, że Grimm jest tylko jednym z wielu potworów, a rozglądając się po celach Ben przyznaje mu rację.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #8 Fantastic Four vol. 5 #8 Fantastic Four vol. 5 #8 Fantastic Four vol. 5 #8 Fantastic Four vol. 5 #8 Fantastic Four vol. 5 #8 Fantastic Four vol. 5 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.